Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám lába ha felemelem...

Babám lába ha felemelem befelé fordul és közben spiccel a lábfejével, ez mennyire gyakori más babáknál? Mit csináltok vele?

Figyelt kérdés
Eddig se háziorvos, se védődő, senki nem mondta hogy baj lenne de egyik ismerősöm mondta, hogy azzal majd valamit csinálni kell... mennyire gyakori hogy így áll a babák lába? Olvastam a 4 hónapos leírásokban, hogy a babának el kell bírnia a súlyát, ezt hogy értik?
2014. okt. 11. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Csípőszűrésen nem nézték?
2014. okt. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csípőszűrésen annyit mondtak, hogy az egyik csípője kicsit kötöttebb. Egyből le kellett fektessem az asztalra, így csak fekve nézték a lábát. 2x is voltunk már, de csak a csípőjét nézték mást nem.
2014. okt. 11. 21:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Mekkora a babád, és hogy emeled fel a lábát? Ha áll? Egyébként ha kétséged van, hogy valami nem stimmel a lábával, akkor háziorvos tud adni beutalót az ortopédiára.
2014. okt. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3 hónapos. Megfogom a hóna alatt, felemelem és lógatom. Ha a földhöz érintem nem teli talppal érinti meg a földet hanem befelé spiccelve. Erre mondta egyik ismerős, hogy ez annyira nem jó. Ezért érdeklődnék, hogy ez mennyire gyakori és mit lehet vele csinálni, mert se a háziorvosnak, se a neurológusnak, senkinek eddig nem tűnt fel. Viszem a tesót novemberben ortopédiára, megmutatom majd akkor őt is csak az még nagyon messze van:(
2014. okt. 11. 21:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Az hogy 4 hónapos korában el kell bírnia a súlyát, azt jelenti, hogy ha nem kell már tartani a hátát, ha felemeled, mert tartja magát. Lábra állni még nem kell tudniuk! 3 hónapos korban teljesen normális, hogy a lábujját érinti le először, nem a teljes talpát. A befelé forduló láb lehet probléma, de biztos nem akkora, hogy ne érjen rá novemberig, amikor megkérdezheted az ortopédián. Ha nagy gond lenne, az ortopédiai szűrésen észrevették volna.
2014. okt. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még egyáltalán nem 3 hónaposan.Nekem is ilyen volt 6 hós korára múlt el kb addigra is kell.Ortopédián nézte doki ő mondta ezt 5 hósan voltunk kontrollon
2014. okt. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat:)
2014. okt. 13. 11:25
 8/8 anonim válasza:
Szia! Én csak a saját tapasztalatomat tudom leírni... 26 éves vagyok, ha lógatom a lábam, nekem is a bal befelé fordul mióta az eszemet tudom, úgy kényelmes. Születésem után nekem is nézték a csípőmet, az egyik picit kötöttebb, ha állok, az egyik oldalon picit feljebb van a csípőcsontom. 6 éves korom óta táncolok, soha semmilyen hátrányom nem származott ebből. :)
2015. febr. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!