Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 8 hónaposan állt fel,...

Babám 8 hónaposan állt fel, majd kapaszkodva lépegetett. Nemsokára 14 hónapos, de még mindig nem jár önállóan. Lehet gond?

Figyelt kérdés
Inkább leül és mászik. Kb. egy hete tett pár önálló lépést, de szinte belepottyant a mama karjaiba. Azóta semmi. Ennyire félhet, vagy csak ügyetlen? Tartott másnál is ilyen sokáig, mire elindult? Eddig nem izgultam, de visszaolvasgattam, a letöbb, amit írtatok kb. 4 hónap volt a felállástól az elindulásig.
2010. jan. 23. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem gond.Ha majd úgy érzi,hogy biztonságosan akar járni,akkor elindul.Minden baba máskor indul el.Erre nincs szabály.
2010. jan. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocsi az off-ért, de el kell mondjam kisfiam 11 hónapos , nem áll fel,nem ül fel de ha leszáll az ágyról 5-6 lépést megy önállóan. Szerintem mindent úgy csinálnak ahogy nekik jól esik.
2010. jan. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem még várj pár hónapot és ha addig sem javul akkor kérdezz esetleg rá védőnőtől első körben. De szerintem nem lesz gond. Ha valami rendellenesség lenne azt észrevennéd szerintem.

Amúgy nekem még az jutott eszembe, hogy lehet hogy mikor még 8 hónaposan úgy lépegetett lehet megijedt valamitől és azért hagyta abba. De az is lehet, hogy egyszerűen rájött hogy most mászással milyen jól is lehet haladni, akkor minek az állással szenvedni. De az amúgy meg nagyon jó hogy mászik. Állítólag nagyon fontos a gyerekeknek a mászás, mert az iskolában majd az olvasáshoz meg ilyenekhez nagyon fontos dolgot alakít ki az agyban. Valami ilyesmi.

Figyelgesd, bĂ­ztasd ĂŠs biztos majd elkezd neki tetszeni, vagy rĂĄjĂśn, hogy jĂł az ĂŠs akkor elkezd jĂĄrni.

Ha meg mégis úgy érzed hogy gond van, akkor kérdezz rá védőnőnél, gyerekorvosnál. De várj még vele szerintem pár hónapot. A gyerekek a saját tempójukban fejlődnek úgy is.

2010. jan. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is 8 hónaposan kezdet lépegetni, most lesz 1 éves a jövőhéten, de már egyedül elindul, ha ő úgy gondolja. Nem jár még csak pár lépést tesz meg és aztán valaki megfogja. Nálunk ez kb. 2 hete van, amíóta nem engedem, hogy vezetgessék. Eddig hiába mondtam, de most már megmagyaráztam, hogy ez nem jó a babának, mert sose lesz egyensúly érzéke. Azóta egyedül áll és már bátran lépeget. :))
2010. jan. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, én is úgy látom, hogy nincs gond, csak gyorsabban halad, ha mászik.
2010. jan. 26. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!