Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lesz a kisbaba és...

Hogyan lesz a kisbaba és hogyan születik? Hogyan lehet ezt elmagyarázni egy gyereknek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, nem tudom honnét jött, de a három éves fiam már napok óta ezt kérdezgeti tőlem és nem tudom mit mondjak neki. Ezen kattog, jön utánam és kérdezget ilyeneket, hogy hogyan lesz a baba, hogy születik a baba, fájt-e nekem amikor ő született...


Hogyan lehet ezeket tálalni neki? A gólya hozza meg a hasonló dumákat már most sem hiszi el... nem tudom miért kattog ezen, de ez már kezd kicsit idegesíteni meg kínos is, hogy ilyeneket kérdez :/ Nem vagyok terhes és tesót sem tervezünk, tehát nem téma.



2014. okt. 15. 18:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem a szüleim vettek olyan könyvet,am mese szerűen tálalja ezt a kényes témát.Ha jól emlékszem,az első ilyen könyvem a Sehány éves kislány volt,majd 5 éves korom körül megkaptam a Peti,Ida és Picuri címűt.Ez utóbbi kicsit nyersebben tálalja,szóval inkább egy 3 évesnek az elsőt ajánlanám.Ha jól emlékszem még kapható.
2014. okt. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%

Gondolom van a családban bevett megnevezése a nemi szerveknek. Azokat használva egyszerűen mondd el, hogy Apa beteszi a kukiját Anya puncijába, mert a felnőttek ezt csinálják, ha nagyon szeretik egymást.

Ezzel magot ültet Anya hasába, amiből kifejlődik a baba, majd ott távozik, ahol bekerült. Igen, fáj, de látod te is olyan cuki-muki vagy, hogy bőven megérte.


Kb így. Mivel biológiai ismeretei még nem igazán vannak, ilyen részletekkel (sejtosztódás, spermium, stb) nem terhelném, úgysem érti.


Kínosnak viszont mindig csak a felnőttnek kínos. A gyerek számára akkor válik azzá, ha a felnőttől ilyen példát lát.


Ne feledd, hogy ez neki pont olyan kérdés, mintha azt kérdezné, hogy az ételt hogyan emésztjük meg. Azt is el tudnád kínos feszengés nélkül magyarázni. Ez ugyanúgy egy biológiai történés, ne tedd neki kínossá.

2014. okt. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
3 évesnek még teljesen felesleges így elmagyarázni. Virágnyelven bőven elég még!
2014. okt. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%

Biztos velem van a gond, de nem hiszem, hogy egy 3 évesen punciról és kukiról kéne mesélni.

A sehányéves kislány egy nagyon jó könyv, nekem is megvolt, amikor gyerek voltam és már a kisfiamnak is megvettem, aki most 4 éves.

Van egy kedves ismerősöm, aki a következőt mesélte a kisfiának a témáról: Anya és apa nagyon szerették egymást és eldöntötték, hogy szeretnének egy gyereket. Akkor anya és apa nagyon szorosan megölelték egymást és akkor apából, anyába költözött Ő (a kisfia). Aztán anya pocakjában növekedett, és végül megszületett.

Elmondhatod, hogy fájt amikor megszületett, de ez mindenkinél így van, hogy ez fej. Ne érezze úgy, hogy fájdalmat okozott neked, szerintem ez nagyon fontos. Mondd el, hogy mindenki úgy születik, hogy fáj az anyukájának, de ez az anyukákat egyáltalán nem zavarja, és nagyon-nagyon örülnek a babáiknak.

Elmondhatod, hogy hol jön ki a baba, ha nagyon forszírozza a kérdést.

Én most várom a tesót, érdekes módon a kisfiamat nem érdekelte, hogy került a pocakomba, csak az érdekli, hogyan jön majd ki. :) Mivel a fiammal is császáros voltam és most is az leszek, így én csak annyit mondtam, hogy felvágják a hasamat és kiveszik a babát. Ha nagyobb lesz, és újra érdeklődik, majd elmondom a teljes igazságot a szülésről.

2014. okt. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
nos,én úgy meséltem el,hogy apa ugyanúgy elültet egy kis magocskát anya hasába,mint ahogy mi a földbe-és ez szépen növekedik.nem kell szerintem részletekbe belemenni
2014. okt. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%
Tőlem is megkérdezte, de mielőtt válaszoltam kijelentette, hogy a cunimon fog kijönni a kistesó. Nem beszéltünk erről előtte soha, gőzöm nincs, hogy honnan tudja, de nem tagadtam el, hanem finoman elmondtam, hogy igen, tényleg ott jön ki. (3éves lány)
2014. okt. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Pereszlényi Zoltán válasza:
57%

Hogyan mondjam meg a gyereknek, hogy nem a gólya hozza a kisbabát.....

1. Várjuk meg míg felteszi a kérdést. Hány éves korban az szinte teljesen mindegy.


2. Tudjuk meg, hogy Ő mit gondol erről.


3. Tényeket mondjuk és ne a gólyamesét, meg a bibe -porzó..... stb.


Tisztelem a hagyományokat, népi mondákat, de nagyon szeretném, ha ezzel lezárulna egy korszak és a XXI. század embere, a ma felnövekvő generáció, már nem ezzel a félrevezető mesével „etetné” gyermekét a születendő testvére érkezéséről. Húgom születése előtt hat éves múltam néhány hónappal. Nagyszüleim biztattak, hogy álljak ki az udvar közepére és hangos szóval kiabáljam.


Gólya, gólya, vaslapát, hozzál nekem kisbabát,


veszek neki szép ruhát, kimosom a pelenkát,


ha nem hozol, megbánod, nem leszek a barátod.


Szüleim már másképpen gondolkodtak és szóltak, hogy jó, jó most már hagyjam abba (később elmesélték, hogyan született meg a testvérem, szinte pontról pontra, ahogy lentebb ezt leírom), mert nemsokára megszületik a kistestvérem. Akkoriban a bába (a bába szülést segítő és a gyermekágyas asszonyt és újszülöttét ápoló nő volt) segítségével szülhettek otthon az édesanyák, így láttuk meg a napvilágot mind a három testvéremmel együtt.


Szeretném megjegyezni se gólya, se fecske, még csak madár sem repült az udvarunk felett, amikor torkom szakadtából ordítottam a fenti szöveget. Megjegyzem, hideg novemberi nap volt. Kétszeresen is félre lettem vezetve. Hol van olyankor gólya, no meg mi köze van a vaslapátnak az egészhez maximum annyi, hogy rímel. Ha visszaemlékszem rá, nagyon csalódott voltam és szomorú. Másnap azért megvigasztaltak, mert megszületett a húgom. Egy ember pszichoszexuális fejlődésében minden láncszem fontos, még a legkisebb korban is.


Ha azt mondjuk, hogy a baba az anyu hasában növekszik, így helytelen. A gyermekek tudatában a hasunk az a rész, ahová az étel és az ital kerül. Helyes, ha így mondjuk, anyaméh a has egy bizonyos részén belül van, ahol a baba fejlődik kilenc hónapon át, majd megszületik. Mutassunk rá arra a pontra, így vizuális elképzelése is lesz, hogy hol van a kistestvére.


Az apa spermája helyett ne mondjunk magot, hiszen sok gyermek az almamagra asszociálhat, vagy bármilyen más gyümölcs magjára. Nyugodtam mond meg, hogy sperma. Ne gondold, ha mást mondasz, mint például apuka sejtjei vagy szerelemnedvei az jobb megoldás, hiszen az ugyanolyan ismeretlen számára mint a sperma szó. Így legalább később nem kell korrigálnod a sperma szót. Határozott légy nem kell a gyereknek érezni, hogy esetleg kellemetlenek ezek a kérdések neked, mert azt hiheti, hogy ez szégyenletes, holott a világ legtermészetesebb dolga.


Készülj fel a következő kérdésre - Hogyan kerül oda a kisbaba?


Szerintem már régen elavult, ezt ne válaszold - Apu szeretetet adott anyunak és ezáltal létrejött egy kisbaba az anyuka hasában. Vagy, anyu és apu annyira szeretik egymást, hogy a szeretetükből egy kisbaba jön létre, stb. stb.


Helyes válasz – apa spermája, találkozik az anyu petesejtjével, és ebből lesz a kisbaba. Bármi mást mondasz később talán furcsán fog rád nézni, ha megtudja az igazságot. Anyu, apu nem ezt mondta. Ha a kis barátja már felvilágosultabb ezekről, csalódottan, vesztesként kerülhet ki gyermeked egy beszélgetés során.


A következő kérdésre is felkészülhetsz – hogyan kerül oda apu spermája, hogy találkozzon anyu petesejtjével?


Ennél a kérdésnél sokan leblokkolnak, mármint ami a választ illeti. Ha eddig nem köntörfalaztál, akkor most már ne tedd.


Helyes válasz – Mivel te még pici gyerek vagy, így sok mindent meg kell tanulnod. Ezért ezt is tudnod kell, hogy a felnőttek, mint például anyu, apu, amikor szerelmeskednek, anyu puncija és apu kukija olyan közel kerülnek egymáshoz, hogy apa spermája találkozik anya petesejtjével és ebből lesz a kisbaba, vagyis anya méhében elkezd fejlődni a kistestvéred, mert szeretnék, ha lenne még egy kisbabájuk.


Ha ezekre a kérdésekre válaszoltál a többi kérdés már nem lehet akadály, mert bizony záporozni fognak.


Mint például - Mit csinál odabent a kisbaba? Egy a lényeg, bár mit is kérdez, minden válaszodban nyugtassuk meg a gyermeket, hogy az anya pocijában, vagyis az anyaméhben, nagyon jó helyen van, és ott nagyon jól érzi magát, úgy mit, ahogy te is jól érezted magad.


Cumizza az ujját, most éppen alszik, hallja a hangunkat, tedd ide a kezed és érezni fogod ahogy mocorog, stb. Szorongásra utaló kérdésekben, mindig meg kell nyugtatni.


Sötét van a hasadban, nem fél? – Nincs sötét, de még azt ő nem is látja mert még csukva van a szeme, nem is fél mert én mindig itt vagyok vele, úgy ahogy veled is itt voltam.


A lánygyermek biztosan felteszi a kérdést – Bennem is nőhet kisbaba? A válasz legyen egyszerű és határozott – ilyen pici lányoknak még nem lehet babájuk, de később, ha felnőtt leszel mint én, neked is lehet kisbabád.


A fiúgyermeknek még annyitlehet mondani – Ha felnőtt leszel mint apa, akkor neked is lesz egy feleséged, akit nagyon fogsz szeretni és ahogy az előbb elmondtam a te spermád is fog találkozni a feleséged petesejtjével és kilenc hónap múlva, nektek is megszületik a kisbabátok.


Nagy kérdés – Hogyan jön ki a hasadból a kisbaba?


Ha eddig eljutottál és őszintén elmondtad az előzőeket, most már nem beszélhetsz félre.


Nem kijön, kibújik, kicsúszik, van erre egy szép magyar szó, megszületik. Elmegyek a kórházba és a doktorbácsi segítségével megszületik a testvéred. Egy pár napot alszol és ha megszületett, bejöhetsz majd meglátogatni és látni fogod a kistestvéred és utána nemsokára hazavisszük. Addig apu, vagy a nagyi fog rád vigyázni.


Négy, öt, hat, hét, éves gyermek biztosan rá fog kérdezni - hogyan születik meg a kisbaba? (van egy nyílás, rés, lyuk, az anyu testén, amelyen keresztül a baba előbújik, általában ezt szokták mondani).


Nem jó válasz, ez már legyen a múlté.


Lány és a fiúgyermekeknél is, ebben a korban biztosan a tudatukban van a nemi szervük, még ha punci, illetve kuki fogalomként is. Egyszerűen és érthetően a tudomásukra kell hozni, hogy a lányok, amikor felnőttek lesznek, úgy mint az anyu a kisbaba a puncijukon keresztül fog megszületni, mert az összeköttetésben van az anya méhével, ahol eddig fejlődött, növekedett.


Tisztelt Olvasó! Lehet, hogy ez így elsőre " durvának" tűnik amit leírtam, de hidd el a gyermekednek bármilyen mesével állsz elő, az igazságra való ráébredéskor, nehezebb lesz megmagyarázni, hogy miért ködösítettél. Mi felnőttek hihetjük azt, hogy ez, meg az a mese majd jó lesz, "hagyjuk meg kisgyereknek, neki ezt még nem kell tudni" stb. szokták mondani. Ha igazából átgondoljuk, neki mindegy, hogy milyen szavakat használunk, hiszen neki ezek a kifejezések ismeretlenek (apa szerelemnedvei, sejtjei. stb.), ezek a szavak csak a mi füleinknek csengenek jól. Mindezektől függetlenül, senkinek nem szeretném megváltoztatni a gyermekéhez kapcsolódó szeretetét, féltő gondoskodását. A fent leírtak, csak egy javaslat.


Tisztelettel: Pereszlényi Zoltán

2016. dec. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
3 éves gyereknek, még a gólya is sok lenne. Én amikor annyi voltam még azt sem tudtam hogy mi az a halál nem hogy a szex. Ne tarts neki itt ennyi idősen szex felvilágosítást, majd megtudja azt a netről, vagy az osztálytársaitól ha ott lesz az ideje. Engem nem is érdekelt, amikor már kérdeztem akkor (mivel mélyen vallásos vagyok, és a családom is) azt mondták asmi az igaz is hogy a Menyországból jön le a lelke. Amikor meg már iskolás voltam kb. 10 éves akkor meg egy osztálytárstól hallottam először és nézelődtem és láttam egy ilyen filmet. Később már volt felvilágosítás, és csak utána mondták el a szüleim.
2020. jan. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!