Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti hogy reagálnátok...

Anyukák, ti hogy reagálnátok ilyen szituációban?

Figyelt kérdés

A hétvégén voltunk egy családi összejövetelen. Az egyik rokon hölgyemény felkapta a játszószőnyegről a 7 hónapos fiamat, és feldobta a levegőbe , ahogy elkapta, majdnem tovább csúszott a kezéből. Ez nem volt elég, utána rögtön 3 hatalmas szájrapuszit nyomott neki. Ekkor odarohantam és kikaptam a kezéből és elmagyaráztam neki teljes nyugalommal, hogy ilyet ne csináljon.

Egymásik anyuka 1 hónapos kislányát meg elkezdte "szeretetből" rázni.

Akkor már kicsit idegesebben szóltam neki, hogy ne csinálja, mert kárt tesz a gyerekben.

Megsértődött, és 2 napja azzal hívogatja a rokonság többi tagját, hogy mekkora paramami vagyok és elmond mindennek.

Rosszul reagáltam? Ti mit csináltatok volna?



2014. okt. 8. 06:49
 1/7 anonim ***** válasza:
46%

A saját gyerekeddel szerintem jogos a felháborodásod. Nálunk baráti körben/rokonságban megengedjük egymásnak, hogy "tutujgassuk" kicsit egymás babáját, gyerekét. DE mindig megkérdezzük egymástól, hogy ezt szabad-e...vagy adhatok-e puszit neki. (senki fejében nem fordul meg, hogy szájra adja!!!) Dobálni pedig óvatosan, "mintha" feldobnánk.

Ezért én is szóltam volna.


Az 1 hós kislányt nem tudom, hogy rázta az anyukája. Nem mondok véleményt, mert nem láttam. Attól is függ, ki nekem az anyja. Ha csak ismerős, nem szólnék, maximum ha a tesóm lenne és nagyon szoros kapcsolat lenne köztünk.

2014. okt. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

Az oda rohanás es a teljes nyugalommal valo magyarázat nálam kizárja egymast..... Na mindegy.

A sajat gyerekeddel kapcsolatban oké, igazad volt - bar a szájra puszi sok embernél normálisnak számít, adobalgatas meg apukák kedvence es a kicsik is élvezik. Ha te nem szereted, akkor teljesen normalis, hogy szólsz.

Mas gyereke miatt viszont nem kellene. Biztos ott a gyerek anyja -plane ha ilyen kicsi gyerek, mondjuk nem is ertem, hogy akkorát minek visznek ekkora családi buliba.ll.l

2014. okt. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
Jól reagáltál, főleg a második esetnél. Egy 1 hós csecsemő agyában nagy kárt tesz a rázás. Ide-oda csapódik a koponyában. Ennek a következménye a shaked - baby szindróma.
2014. okt. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1-nek. Az 1 hós kilányt nem az édesanyja rázta, hanem ugyanez a hölgyemény, aki az én fiamat dobta fel és puszilgatta.


2-nek

"Biztos ott a gyerek anyja -plane ha ilyen kicsi gyerek, mondjuk nem is ertem, hogy akkorát minek visznek ekkora családi buliba."

Igen ott volt az édesanya a másik szobában, mivel hozzájuk voltunk meghívva, de sajnos ő nem látta az esetet, a férjem mesélte el neki, és ő is fel volt háborodva. Tényleg komoly sérüléseket okozhat ez egy ilyen kicsi babának.


Azért döbbentem le, mert ennek a hölgynek is van már egy 7 éves lánya, és azért ilyen dolgokat tudhatna.

2014. okt. 8. 07:29
 5/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Bocsi, én voltam figyelmetlen, tényleg úgy írtad, hogy ugyanaz az anyuka csinálta, aki a tiédet dobálta.

Én ebben az esetben anyukának szóltam volna, amit a párod meg is tett. És gondolom reagált is,kezelte a helyzetet. Az van, hogy régen lehetett és természetes volt egymás gyerekét úgymond nevelni (pl. rászólni, ha csúnyát mond)...most meg az a felállás, hogy akármit mondasz, akármilyen szépen fogalmazva, sértődés lesz a vége. Mondván, hogy "kinek képzeled magad, törődj a saját kölyköddel"...

Máskor ne szólj, csak a szülőknek. Majd ők elrendezik.


És szerintem részéről ez a sértődés, sértegetés még el fog tartani egy darabig.

2014. okt. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát a szájra puszi egy idegentől az nálam is kiverné a biztosítékot, pláne egy ilyen járványos időszakban. Még én sem puszilom szájon a gyerekem, nehogy elkapjon valamit, majd egy idegennek megengedem?! Senkinek!!! Az 1 hónapos miatt nem biztos, hogy szóltam volna, de ki tudja abban a szituban, ha engem is így felhúzott volna...
2014. okt. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én megértem a felháborodásodat. Egyáltalán nem kéne mások kisgyerekét szájon csókolgatni. Megmondhatod neki, hogy ne rázza, ne dobálja a gyerekedet.
2014. okt. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!