Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért változik meg az újszülöt...

Miért változik meg az újszülött ahogy hazahozzuk a kórházból?

Figyelt kérdés

Ma jöttünk haza, 3 naposan a kórházból. A kislányom eddig egész nap, éjjel is csak aludt, 4 óránként evett, tápszert kapott mert nincs elég tejem. Hazajöttünk, 4kor kapott enni, aludt, majd 6kor megint sírt mert éhes volt. Most fél 8kor megint sírt és ugyan azt a tápszer mennyiséget megette, most ki tudja hogy meddig fog aludni. Miért változott meg ennyire? Emlékszem hogy a kisfiam is ugyan így megváltozott mire hazajöttünk.

Pedig úgy örültem, hogy talán így is marad a helyzet, hogy elég lesz 3-4 óránként enni adni neki és tudok közben pihenni is. Kisfiamnál 2 óránként volt etetés éjjel nappal, az nagyon nehéz volt...


2014. okt. 15. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Születés után mindig alszanak, nekik is megterhelő. Aztán felébrednek, rájönnek hogy minden más lett, és ez ijesztő. Teljesen természetes dolog ez.
2014. okt. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
4 oras etetes majd 4-5 honapos korban lesz. Ujsxulott meg akar orankent is ehet.
2014. okt. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%

Biztos hogyha 6kor evett hogy fél8kor már megint éhes lenne??,nem lehet hogy csak "komfortszopzna???Ilyenkor próbálsz cumit adni neki??lehet azzal is megnyugodna,ki lenne elégítve neki az orális fixáció iránti igénye!!


Egyébként meg ha kevés a tejcsid nyugodtan az első napokban,hetekben mehet akár 1,5-2 óránként cicre,had induljon meg az a tejcsike!!!Mert az attól indul be ha minél több inger ergo minél több szopi éri!!


Kiatrtást!!!

2014. okt. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
4 orás etetés nálunk meg 8 hetes kortol van...
2014. okt. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szülés, születés után a kicsik valóban sokat alszanak. Én is aggódtam, mert a kislányom csak aludt, és aludt, még enni sem sikerült felébreszteni, se nekem, se a csecsemős nővérnek, se a kórházi védőnőnek, senkinek. Aggódtam is, hogy nem szopizik, de álmában pohárból legalább meg tudtam itatni. A doki mondta, hogy 3-4 nap, míg adaptálódnak az új környezethez. Valóban, mikor hazamentünk, rögtön elkezdett szopizni, ébredezni evéshez stb. Bár nekem szerencsém volt vele, mert 3-4 óránként ébredt, illetve eleinte még néha ébresztenem is kellett, hogy egyen.
2014. okt. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha ugyanannyi tápszert adsz neki mint a kórházban, akkor lehetséges hogy ami az első 1-2 napon elég volt, az már nem elég,kicsivel többet is meg birna enni. Attól is függ mennyi a súlya,nekem a 2900 gr-mos babám 2 óránként evett eleinte, a 3500 gr-mos pedig 3 óránként. Tehát ha 2 óránként megéhezik,az teljesen normális. Az volt a tapasztalatom hogy folyamatosan emeli a megevett adagot, mert 2-3 napig 20-30 gr volt elég, 5 naposan viszont már 60 gr kaja kellett, 1-2 hetesen 80 gr,és igy tovább mindig több kellett és etetésenként változó volt, mert volt hogy többet evett, aztán kicsit kevesebbet. Az enyémeknek ahogy nőtt a súlya, úgy álltak át először kb 2 és fél óránként, aztán kb 3 , aztán kb 3 és fél óránkénti evészetre.

Arra is rájöttem hogy ha eleget evett és sokkal előbb sir, mint ahogy számitanék rá, akkor szomjas volt. Egyáltalán nem volt jó , mikor ráetettem sokkal korábban, hanem nekünk az vált be, hogy ilyenkor inni adtam nekik.

2014. okt. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Környezetváltozás, szülők akaratlanul is stresszesek stb.
2014. okt. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Hálisten sokat aludt az éjszaka, de hajnalban megint kétszer kellett etetni egymás után másfél óra után.

A cumit elfogadja de nem lehet vele becsapni, vizet nem fogadja el. Konkrétan kisírja magának az ételt, nem tudom elaltatni addig amíg nem kap enni.

Az a baj, hogy a csecsemősök meg a védőnő szerint is már most többet eszik mint kellene, tegnap 3 naposan délelött még elég volt a 60 mili tápszer, este már a 70mili is necces volt... de nem tudok vele mit csinálni. Próbáltam, hogy tápszer után cicire rakom, pár percig jó volt neki utána megint csak sírt.

2014. okt. 16. 12:49
 9/10 anonim ***** válasza:

hátha elsőbb üvegből eszik és utánna teszed cicire akkor ne csodálkozz hogy sír rajta!Az üvegből kb ömlik a táp a ciciből meg nagyon meg kell neki dolgoznia a tejcsiért!Evidens hogy melyik tetszik neki jobban!

Mindíg rakd cicire!

2014. okt. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Próbáld meg úgy hogy mikor éhes először mellre teszed, mindkettőből szoptatsz, párszor cseréld meg a mellet, tehát tedd ciciről cicire, mert amig az egyikből szopik a másikban is termelődik. Ezután kináld meg a tápszerrel és hagyd hagy egyen meg belőle annyit amennyitől jóllakik, hátha az anyatej+ táp mennyisége már elég neki.

Esetleg másik fajta tápszert is meg lehet próbálni, ami laktatóbb.

2014. okt. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!