Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megfelelően fejlődik a 4...

Megfelelően fejlődik a 4 hónapos kislányom mozgása?

Figyelt kérdés
Aggódok, hogy nem megfelelően fejlődik a mozgása. Most lesz 4 hónapos. Két dolog aggaszt. 1. Hason fekve sose rakja le a fejét jobbra. 2. Igaz, hogy még csak most kezdte az oldalra fordulást, de csak jobbra fordul. Voltunk dévényes szakgyógytornásznál, ő mindent rendben talált. Kell aggódnom, vagy ez teljesen normális?
2014. okt. 15. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Normális nekünk is így volt.Aztán meg már megy mindenfelé de jobb oldalán alszik még most is.
2014. okt. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szoptatod mindkét mellből? mindkét oldalon kényelmes neki?

lehet kicsit merevebb oldalt a nyaka.

az hogy merre fordul még ilyenkor az még nem jelent semmit.max, hogy arra van a játék :)

2014. okt. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Balra tettem minden játékot, én is odafeküdtem. Simán hátat fordított nekem. Mondtam is: "Tiszta apja!" :) (vicc volt)
2014. okt. 15. 21:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én babámnál is hasonló volt/van. Bár nálunk a szülés sem volt egyszerű...hozzánk már pár hetesen jött a Dévényes akit pont ez miatt hívtam ki, hogy nem teszi le a fejét. Agyon dicsérték már 1-2 hetesen a babámat, hogy milyen ügyesen tartja a fejét hason...szerintem meg mondom még nem kellene...mondjuk az én babám egyik oldalra se tette le. ELvolt hason, nézelődött de ahogy fáradt és tette volna le a fejét a füle ahogy leért volna a lepedőre rántotta is vissza. Nálunk a Dévényes és a neurológus is fokozott izomtónust állapított meg. Totál beparáztam, hogy majd soha nem teszi le a babám a fejét a vállamra (ha kézbe fogtam akkor se nagyon tette le, mintha ki lett volna karózva a nyaka) de csodák csodájára (lekopogom) kezd elmúlni nála és rengeteg helyen olvasom, hogy igazából sok gyerek utál hason lenni, szóval szerintem belefér a babádnál ez a dolog. Ami nagyon fontos (neurológus mondta), hogy ha lehet egész nap legyen hason a babád, én ezzel rontottam el, hogy sírdogált hason és nem is erőltettem nála szinte mindig háton volt. SZóval ha csak lehet hasra tedd le, ha unja vedd fel kicsit és újra hasra. Valamint naponta 1x-2x (sokat ne!) de húzd fel ülésbe is. Az is lehet kicsit féloldalas a babád, de ezeken a Dévényes tud segíteni, ahogy a forgásban is. Ezt te is tudod vele gyakoroltatni ha a hátára fekteted, bal kezeddel megfogod a a jobb lábát, kihúzod egyenesbe és a másik lábát átemeled neki és fordítva (magyarul az oldalára billented, néha át is fordíthatod ezzel a lendülettel a hasára) és hagyod hogy átforduljon. De azt is jó, ha takaróba görgeted.
2014. okt. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia! Szokott hason lenni, nagyon szépen tartja a fejét. Néz jobbra, néz balra, és ha elfárad, akkor leteszi a buksiját balra. Hanyatt fekvésben jobb, bal megy. Ülő helyzetben szintén. Kicsit merev lehet ugyan a jobb válla, de a gyógytornász szerint kimozgatja magának, nem komoly.
2014. okt. 16. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!