Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan köztetek, akinek a...

Van olyan köztetek, akinek a babája kihagyta a kúszást, illetve nem szabályosan mászott?

Figyelt kérdés
7 hónapos múlt a fiam, nem kúszik, mászni próbál, de az egyik lábát nem térdre, hanem talpra rakja. Jelenthet ez problémát?
2014. okt. 16. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:
unokahúgom sose mászott, ülő helyzetben lábait felváltva húzogatva haladt... semmi baja nincs... ma már 25 éves felnőtt egészséges nő...
2014. okt. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nagyobbik fiam is így mászott és nem kúszott sosem, most 4,5 éves eddig semmi hátrányt nem tapasztaltam. Kicsi most 8,5 hónapos nem kúszott 1,5 hete mászik ő mondjuk rendesen két térden, de észrevettem ha valamin át akar mászni Ő is talpra teszi az egyik lábát.
2014. okt. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A babám hat hónapos. Már négykézláb áll és próbál mászni. A kúszás nálunk is kimaradt. Azt mondják, hogy nem jó ha kimarad egy fázis, mert későbbi tanulási nehézségek előszele lehet, mivel az idegrendszere nem úgy fejlődik, ahogy kéne. Néztem videókat, hogyan kell gyakoroltatni a kúszást, de teljesen tanácstalan vagyok, hogy mit csináljak. Nem tudom az a jobb, ha hagyom hogy a saját ütemében fejlődjön vagy gyakoroltassam vele és erőltessem a kúszást.
2014. okt. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is tanácstalan vagyok, mert ideje azért van még rendesen megtanulni. Majd beszélek az orvosunkkal. Köszi mindenkinek! :)
2014. okt. 16. 13:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Tudom nem ez a kérdés, de lehet, hogy segítek kicsit! Kisfiam aszimmetrikusan kúszott. Egyik karját jobban használta, egyik lábbal tolt, de a másikkal csak kirúgott hátra.. Fejlődésneurológus doktornőnk gyógytornára küldte, hogy legalább a mászása majd szabályos legyen, mert szerinte kellenek az összehangolt kéz-láb mozgások a későbbi diszlexia, jobb-bal gondok és koordinációs problémák elkerülése miatt! A "szabályos" mozgástól alakul ki a kapcsolat a jobb-bal agyféltekék között! Szerintem nyugodtan kérdezz rá a dokinál nem tud e elküldeni egy ilyen konzultációra, ami ingyenes, és kb. 10-20 perc! Utána biztosan megnyugszol majd!
2014. okt. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is! :)
2014. okt. 16. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!