Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom nem szabályosan...

Kislányom nem szabályosan kúszik, hanem két kézzel vállból húzza magát. Ez baj? 10 hónapos.

Figyelt kérdés
kúszás
2012. jún. 27. 12:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez a kúszás.
2012. jún. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

hát 10 hónaposan lassan azt hiszem baj.

ideje lenne ügyesednie.

2012. jún. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, baj. Kellene a kéz-láb ellentétes mozgása a megfelelő agyi idegpályák fejlődéséhez. Mutasd meg egy (pl. dévényes) szakembernek.
2012. jún. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A babák tudtommal nem igazán kúsznak szabályosan (váltott kézzel), náluk ez a kúszás aztán jön a mászás. Nekem anyukám óvónő és azt mondta az oviban szokták a szabályos kúszást megtanítani a gyerekek legnagyobb részének a torna foglalkozásokon.

Tehát szerintem nem baj, hogy így kúszik, de valóban ügyesedni kell... ami szerintem a kutyázást, mászást, térdelésből kiülést takarja nálatok (bár lehet hogy már ezekkel is próbálkozik a babád mert erre nem trétél ki).

2012. jún. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, én erről a dokinkkal és védőnővel is beszéltem, azt mondták az ellentétes kéz és láb tételt inkább a mászásnál kell megtanulniuk, ha ott sem fog neki menni akkor szakemberhez kell fordulni.
2012. jún. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam is így kúszott, elég sokáig, csak a két kezét használta. Aztán pont 10 hónapos kora körül kezdett mászni, most meg már önállóan lép 1-2-t. Egyenlőre ne aggódj, háziorvosnak mutasd meg, de ráérsz még aggódni.
2012. jún. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

az nem baj, hogy így kúszik, a kúszásnak nem kell szabályosnak lennie.

az viszont baj, hogy 10 hónaposan még nem mászik, azt már kéne.

felült már, felállt már egyedül? mert ezeknek is itt van már az ideje.

védőnőd véleményét kérd ki, nem ártana, ha megnézné egy orvos, nincs e gond az izomzatával

2012. jún. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszoló! 10 hónaposan még egyáltalán nem kell felállnia. A felülés, mászás valóban aktuális lassan, de még azzal sincs nagyon elkésve. A nagyobbik fiam 9 hónaposan ült föl, 9.5 hónaposan állt fel, és csak utána kezdett el mászni, kb. 1 éves koráig. Minden rendben van vele, vannak gyorsabb és lassabb mozgásfejlődésű babák. A kúszással nálunk az volt a helyzet, hogy kezdetben hátrafelé haladt a fiam, aztán csak egy kezét használta, később pedig megtanult szabályosan váltott kézzel kúszni. Szóval ha nem rég kezdte, akkor még ügyesedhet, ha azonban nem használja mindkét kezét később sem, én megmutatnám szakembernek.
2012. jún. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Járunk konduktorhoz, mert laza a csípője, ezért nem kúszik szerintem "szabályosan". Erőltetni nem tudom, mert ha tartom a lábát azonnal a hátára fordul. Próbálkozik a 4kézlábra állással, sokat tornáztatom.

A kérdés arra irányult, hogy később lehet nagy gond, hogy nem kúszott? Akinek így csinálta, kérem válaszoljon.

2012. jún. 28. 11:34
 10/11 anonim ***** válasza:
Mutasd meg egy dévényes gyógytornásznak - nagyon szép eredményeket ért el a kisfiamnál, aki hét hónapos koráig meg sem fordult... Utána pedig minden mozgásformát úgy csinálta, ahogy az a nagykönyvben meg van írva...
2012. jún. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!