Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem ehet glutén tartalmú...

Miért nem ehet glutén tartalmú dolgot egy baba?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy kerülni kell, de azt, hogy mit okoz szeretném tudni.Néhányszor anyukám javaslatára háztartási kekszet reszeltem a gyümijéhez, de lelkiismeret furdalásom volt, így tegnap vettem neki Hippes, 6 hónapos kortól adható babakekszet. De most látom, hogy az is tartalmaz glutént, nem akarom kidobni, mert elég húzós áruk van, de ha ártok vele nem adom oda. 7 hónapos.
2008. aug. 12. 07:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! A lisztérzékenység elkerülése miatt nem ajánlott gluténtartalmú ételeket adni a babának. Ez nem azt jelenti, hogy ha nem adsz, akkor tuti nem lesz lisztérzékeny a gyereked, vagy, ha adsz, akkor attól meg az lesz. Ez nem így működik, de inkább kerülni kell, így a legkevesebb a kockázat. Én biztos nem fogok adni a lányomnak 1 éves kora alatt gluténtartalmú ételt (már ha ez lehetséges lesz). De ne izgulj, attól a kis keksztöl nem lesz baja.
2008. aug. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem 6 hónapos kor felett nyugodtan adhatsz, HA nincs a családban lisztérzékeny, mert elég kicsi a valószínűsége, hogy ennek ellenére a baba az lesz. Mondhatni épp annyi esélye van, mintha nem adnál neki egy éves koráig. Mostanában mindennel sokáig várnak, hogy ne legyen allergiás a baba. Mégis rengeteg az allergiás gyerek. Régen nem vártak ilyen sokat, de szeritnem nem volt több allergiás.

De nem én vagyok a statisztikai hivatal, nem végeztem kutatásokat, szóval lehet, hogy több volt, még mielőtt valaki belemagyarázna.


Polly

2008. aug. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy mostanság ez túl van lihegve..., de hát ki akar ártani a gyerekének? Viszont ha lisztérzékeny lenne, már lennének tünetek a háztartási keksztől is, úgyhogy ezek szerint nem az. Egyébként semmilyen allergia nincs a családban. Akkor adom neki. Köszi a válaszokat.
2008. aug. 12. 09:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos nem azonnal derül ki ha egy baba lisztérzékeny, ez egy hosszú folyamat, ugyanis nem 1-2 alkalommal történő kekszadástól lesz az és ekkor még lehet, hogy jele sincs, hogy lisztérzékeny. Általában haspuffadás, gyakoribb székletűrítés az első jelek, hosszútávon pedig amikor naponta kap gluténtartalmú élelmiszert akkor emiatt akár fogyhat is a gyerek. Én biztos, hogy nem adok másfél-kétéves koráig gluténtartalmú élelmiszert a kislányomnak megelőzésképp, mert én lisztérzékeny vagyok.
2008. aug. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!