Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha eszek káposztát, meddig ne...

Ha eszek káposztát, meddig ne adjam oda kislányomnak a lefejt tejet?

Figyelt kérdés
Délután eszünk húsos káposztát, tudom hogy szoptatás alatt nem szabadna enni de férjem 3 havonta készít egy jó nagy adaggal, nagyon szeretjük. 5 napos a kislányom, a szoptatással még hadilábon állok, inkább fejek. Délutáni-esti lefejt tejet öntsem ki, ugye? De ha fejek éjszaka azt már megkaphatja majd? És a reggelit is ugye?
2014. okt. 17. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
És mi lenne ha nem ennél?
2014. okt. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
5 napos újszülött mellett inkább kiöntöd a tejet egy adag káposzta miatt? Csak gratulálni tudok.
2014. okt. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget! :)
2014. okt. 17. 14:17
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudnád a BABÁDÉRT hanyagolni most a káposztát? Melyik a fontosabb?
2014. okt. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%

Nem tudom mennyi tejed van, de az újszülöttes anyukáknak az anyatejük többet ér, mint a 100 éves bor. Minden egyes csepp sokat számít a babádnak.

Pláne ahogy írtad, hogy "hadilábon állsz a szoptatással". Ebből én azt vonom le, hogy még nem állt be rendesen, te magad sem tudod, hogy sok vagy kevés tejed lesz.


És ha majd hasfájós lesz a babád, akkor bizony sokkal többről is le kell mondanod, mint a káposzta. Én hónapokig vajas kenyéren meg főtt krumplin éltem.

2014. okt. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy le merjem e irni... Meggyilkolnak itt az anyukák... Második babám, az elsőt sem szoptattam mert egyrészt kevés tejem volt, másrészt mert a mellem formája szinte teljesen kizárja a szoptatást. Nem is vagyok szoptatás mániás, inkább tápszer párti vagyok, az tökéletesen mérhető ml-ben, tudom h mi van benne, tudom hogy biztosan jól táplálja a babámat. Valószinüleg ezért sem az volt az első gondolatom hogy inkább nem eszek káposztát... Igazatok van persze, a baba a fontosabb. Amúgy kb 10-10 mili tejem van, kislányom 80miliket eszik.
2014. okt. 17. 14:28
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Ha délután eszel káposztát, akkor a délutáni tejet nem kell kiönteni, a reggelit pedig már biztosan kaphatja. Egyébként nem minden baba érzékeny rá, az enyém még a brokkolitól is hányt (mármint ha én ettem), de barátnőm simán ette a babalevest szoptatás alatt, és nem lett nyűgös se tőle a gyerek.
2014. okt. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Baromság. Nem kell kiöntened a tejet, egyiket se.
2014. okt. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

Nekem az orvos is azt mondta az első napokban, hogy bármit lehet enni. Így is lett. Ettem babot, káposztát, stb... A baba meg se érezte, nem volt hasfájós (szerencsére).

De azt nem értem leginkább, hogy az anyatejet így lenézed! A szándék sincs meg benned, hogy szoptassad a babád. Elég fura érveid vannak. Nem a ml-eket kell nézned, meg azt, hogy mikor hány g-ot eszik. Ha éhes, etesd meg. Ha nem éhes, akkor ne. A vizsgálatokon úgyis kiderül, hogy szépen gyarapszik.

2014. okt. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!