Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor orrszi porszizom néha...

Amikor orrszi porszizom néha vér van benne kis vékonyka csík. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

5 hós baba

arra gondoltam megpattanhatott valami hajszálér belül, ami esetleg "megesik" tekintve hogy nekik még lehet gyengébb az érhálózatuk, mert az arcán is vannak megpattant hajszálerek.


vagy más hogy gondolja?


2014. okt. 18. 10:22
 1/6 A kérdező kommentje:
nem friss vér már.
2014. okt. 18. 10:26
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem száraz a levegő? ha kiszárad az orrnyálkahártyája, akkor előfordulhat ilyesmi. De ha az arcán is vannak, azért én megmutatnám szakembernek, a biztonság kedvéért.
2014. okt. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Ne porszívózd! Ez csak Magyarországon divat! Megsérted az orr nyálkahártyáját, azért vérzik.
2014. okt. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó! Nekem gyerekkoromban havonta volt középfül gyulladásom, amíg nem tudtam kifújni az orromat. Szerintem inkább az orrszi-porszi, meg néha egy megpattant hajszálér, mint a lüktető, fájdalmas fül magas lázzal kombinálva...
2014. okt. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha jól csinálod és jó helyre irányítod a szívófejet, akkor nem fog vérezni!

Én úgy csinálom, hogy leülök terpeszben, a baba feje a lábam között van, a combom alá teszem a kezét. Bár az én babám nagyobb, kapálózik, forgolódna, de így sokkal gyorsabban végzünk és jobban tudom irányítani a szívókát is.

2014. okt. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3-as ja, ne szívja és remekül begyullad a füle. Pfff...


Szerintem csináld úgy, h előtte vmi tengeri vizes sós orr spray-t használsz, pl Sterimart. Befújod a nózijába, ez feloldja a taknyot, meg hát ugye nedvessé teszi az orrát belül. Vársz egy kicsit, kifolyik a felesleg, aztán szépen kiszívod neki.

Nem tudom amúgy hogy csinálod, de egyik orrlyuk be, másikat pedig körkörösen ki kell szívni. És nem szabad sokáig.

2014. okt. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!