Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hetes kislányom 130 miliket...

1 hetes kislányom 130 miliket eszik, utalhat betegségre a nagy étvágy?

Figyelt kérdés

Ha ezt elmondom a védőnőnek kitör a botrány... Jól le leszek cseszve...

2 naposan a kórházban 40mili tápszert evett, 3 naposan már a 60mili épp hogy elég volt neki. 4 naposan a 60 mili után még kért enni (második babám, biztos vagyok benne hogy éhes volt még) megevett még 40 milit.

5-6 naposan már a 100 sem volt neki elég. Most 7 naposan 120-140 között eszik, változó. Ha elég neki, kiköpi a cumit, nem erőltetem. 3.5-4 óránként eszik, a köztes időben szinte csak alszik.

Igyekszem saját magamra hallgatni, és azt mondani hogy ha éhes egyen, de már most félek hogy mit fog majd szólni a védőnő meg az orvos...

Ugye betegségre nem utalhat a magas étvágy?

Mivel ennyire sokat eszik, hígabban készítem a tápszert.


2014. okt. 18. 13:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik gyerkőcnél volt hasonló tapasztalatom, 4 naposan 60 milit evett, abból 1-2 hetes korára 100 lett, és amikor a 6 hetes kontrollra mentünk vissza, 180-200 gr-mot bevágott, és 3-3.5 óránként evett ő is.
2014. okt. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nekem furcsa, hogy azt mondjátok, kétóránként kellene ennie. Egyik gyerekem sem evett kétóránként, se egyhetesen, se később, igaz, ők anyatejesek voltak. Ha 3-4 óránként kér a gyerek enni, akkor annyi időnként kell neki adni.

Legnagyobb gyermekem már a kórházban, 3 naposan 80 miliket evett, később itthon meg még többet, igaz, mindig jó sokat aztán visszabukott belőle.

2014. okt. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

tápszerből annyit adj neki csak, ami a dobozon van egy etetésre.

anyatejből ha fejed, akkor a súlya*150ml osztva ahányszor eszik egy nap, ha fejed, akkor 6-8 al osztva. Ennyit egyen egyszerre lehetőleg. Nekünk elég volt ez a kiszámolt menniység fejt anyatejből, pedig nagyon nagy súllyal született a fiam.


A tápszeres pótlást ugyan így, amennyi anyatej van, ha abból nincs elég, akkor 30ml-t bekeversz még után aneki és akkor adod újra, ha éhes lesz.


Egy hetes babának a 130ml nagyon sok és ha tényleg ennyit eszik, a gyerekorvossal kellene beszélned erről. A védőnő annyit fog mondani, hogy ne etesd többel, mint a szabályos és kész. (Nekünk volt ilyen, többször kért enni, de kellett vinnem sétálni, hogy kitoljam az etetést 2 óráról 3 órára legalább.)

2014. okt. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szia..remélem egy kicsit meg tudlak nyugtatni...fiam most 4 hetes. 1 hetes kora óta 120ml tápszert keverek be neki, és 2,5 hetes koráig 2,5!! óránként evett.:) Én úgy gondolom, ha túletetném annak lennének jelei...sok bukás, zöld kaka..eddig egyik sem jelentkezett:)

Tudják a babák mennyire van szükségük..ha túleteted kihányná a felesleget. Örülj neki, hogy jó az evőkéje..lányom 4 hónaposan ne ette meg a 120ml-t:)) Mai napig borzalmas evő.

2014. okt. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó, most tényleg megnyugtattál, nagyon reménykedtem benne hogy fog még valaki hasonlót írni. Én is úgy gondoltam hogy amíg nincs jele annak hogy baj van, addig próbálok nem aggódni ezen. A széklete szép sárga, nem fáj a hasa, nem bukik.

2014. okt. 19. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!