Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hetes kislányom 130 miliket...

1 hetes kislányom 130 miliket eszik, utalhat betegségre a nagy étvágy?

Figyelt kérdés

Ha ezt elmondom a védőnőnek kitör a botrány... Jól le leszek cseszve...

2 naposan a kórházban 40mili tápszert evett, 3 naposan már a 60mili épp hogy elég volt neki. 4 naposan a 60 mili után még kért enni (második babám, biztos vagyok benne hogy éhes volt még) megevett még 40 milit.

5-6 naposan már a 100 sem volt neki elég. Most 7 naposan 120-140 között eszik, változó. Ha elég neki, kiköpi a cumit, nem erőltetem. 3.5-4 óránként eszik, a köztes időben szinte csak alszik.

Igyekszem saját magamra hallgatni, és azt mondani hogy ha éhes egyen, de már most félek hogy mit fog majd szólni a védőnő meg az orvos...

Ugye betegségre nem utalhat a magas étvágy?

Mivel ennyire sokat eszik, hígabban készítem a tápszert.


2014. okt. 18. 13:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%
Tápszerből nem lehet többet adni. Lehet, hogy nem éhes, hanem szomjas. Inni adjál neki. Ha anyatejes lenne, akkor nem lenne gond, ha sokat eszik, de tápszerből nem jó, ha többet kap.
2014. okt. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem akartam még jobban részletezni, kap anyatejet is, fejem a mellemet, minden második etetés 100ml anyatej és a maradék tápszer.

A vizet nem fogadja el, megpróbálom a teát, de attól még ugyan az lesz a mennyiség csak tápértékben lesz más...

2014. okt. 18. 13:45
 3/15 anonim ***** válasza:
45%
Viszont ne készítsd hígabbra, mert abból baj lehet. Pont annyit tegyél bele, ami elő van írva, se többet, se kevesebbet. Azért eszik ennyit, mert 3-4 óránként eszik. Neki ugye még nagyjából 2 óránként kellene enni. Viszont ne keltegesd, majd beáll magától. Valószínű még aluszékonyabb a szülés után. Később sűrűbben fog kérni. Eleinte nekem is aludt egész délelőtt ébredés nélkül, kaja nélkül. A 2. vagy 3. héten már felkelt enni és azért 2 óránként kért enni.
2014. okt. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

az hogy nem ehet többet butaság. a dobozra is rá van írva hogy az előírt mennyiség, csak tájékoztató, babánként eltérő lehet. de lehet max 120ml-t kéne neki adni és mellette egy kis vizet, mert azt hiszem az újszülötteknek azt hiszem 90ml egy evésre az előírt. lehet hogy a kérdező babája nagyobb és több kaja kell neki.

de ne félj a védőnőtől kérdezz rá mi lehet, baj e, vagy mit csinálj és kész. azért ne éheztesd a picit mert az előírás....

2014. okt. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

4 napos volt a kislányunk amikor kijött a védőnő, mondtam neki a 60 milit és már attól szikrát szórtak a szemei... :) Ő javasolta hogy hígabban készítsem a tápszert. Amúgy nem félek a védőnőtől :), inkább az ilyen szitukat nem szeretem, hogy "túl eteted a gyereked", "el fog hízni" stb... Kisfiamnál is ezt csinálták, mert ő is többet evett az átlagnál mindig is.

Amúgy kislányom 3600grammal született.

2014. okt. 18. 13:53
 6/15 anonim ***** válasza:
Én is arra gondoltam, hogy adjon neki annyit, amennyit kér, viszont a tápszer keverésénél ne adjon kevesebbet és sem többet annál amit előírnak. Tehát ha készít 90 ml-t akkor 3 csapott kanállal rakjon bele és ne 2-vel vagy 4-el, mert az nem jó a baba pocijának. Sem a hígabb és sem a sűrű. Lakjon jól az a gyermek! :)
2014. okt. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Védőnőt meghallgatjuk, majd a kapott információt megszűrjük és úgy csinálom, ahogy szerintem a gyereknek jó, mert te vagy az anyja, te látod, te érzed, te vagy vele mindig. Sok hasznosat is mondanak, de azért mindent nem fogadok meg, mert sok mindent én máshogy tapasztaltam a babámnál. Látod? A fiad is többet evett. És lett baja belőle, elhízott? Nem! Akkor annyit adj, amennyit kér. Majd később beáll!
2014. okt. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Az már biztató, hogy ti nem vagytok elszörnyülködve. :) Többen is írjátok, hogy ne higitsam a tápszert, akkor megcsinálom úgy ahogy elő van írva.
2014. okt. 18. 14:01
 9/15 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 5 hónapos koráig mindig többet evett mint ami az előírt, nekem is mondta mondta a védőnő h dokat eszik de ha éhes volt igenis kapot, érzi mikor elég neki, 1 hetesen ha nem kellett neki nem volt hajlandó kinyitni a szájat h szopizzon v megegye a tápszert az üvegből úgyh jelezte h neki elég. Hígabbra semmiképp ne csináld csak úgy mint a dobozon. Adj neki amennyit kér. Én ha a védőnő nagyon vitázott velem mindig azt mondtam amit hallani akart. Ennyi.
2014. okt. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

tápszert tilos hígabbra vagy sűrűbbre csinálni!!!

innentől kezdve a védőnő bármit mond, engedd el a füled mellett, mert aki ennyire buta ennyi év tanulás után, az ne adjon inkább tanácsot, nehogy baja legyen a babádnak :(


szerintem egyébként ott van a bibi, hogy 3-4 óránként eszik. ez azért nem épp szokványos. fele ennyit kéne ennie dupla annyiszor, tehát ha azt nézem, kijön a mennyiség.

viszont ezzel az a gond, hogy a jelek szerint eléggé ki van tágulva a gyomra, ennyit nem kéne tudjon befogadni 1 hetesen, ilyenkor szilva nagyságúnak kéne lennie a gyomrának, tiednek meg akkora most mint egy 3 hónaposnak.

én megpróbálkoznék a többször kevesebbel, mert ha így halad, pár hét múlva 3 deciket is kérhet, az meg tényleg probléma lenne. de ez tényleg csak a gyomor kitágulása, betegséget nem tartom valószínűleg

2014. okt. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!