Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen sorrendbe tápláltok hozzá?

Milyen sorrendbe tápláltok hozzá?

Figyelt kérdés

Anyatejes babám ahogy betöltötte a 6. hónapot (3 hete) elkezdtük a hozzátáplálást almával, majd barackkal. Inni gyümölcsleveket kap hígítva és teát.

Ti mit adtatok ezek után és hogyan? Kevertétek az eddigiekkel v. magában?

Lehet, hogy az alma székrekedést okoz nála, de az is lehet, hogy kevés folyadékot ivott. Sajna még nem sikerült rájönnöm olyan össze-vissza kakil szegénykém.


2010. jan. 25. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Sütőtök pl,annak szezonja is van.Keverheted almával,barackkal.Vagy ott a cékla.Az is jó almával.Az alma pedig elvileg fogja a hasat.Nekünk is össze-vissza (de főleg ritkán) kakál,remélem be fog állni.A gyümölcslevekkel meg vigyázz,mert később nem fogja meginni a vizet.
2010. jan. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

alma

barack

sütőtök

s.répa

krumpli

brokkoli

cékla

Ez volt az eleje.

Aztán a krumpli, répa, alma tiltólistás volt, mert az

Eleinte az almára tippeltem. Most is. anyatej után durván székrekedése lett a lányomnak.


Keverheted is.

alma-barack

alma-mandarin (nálunk ez a kedvenc)

sütőtök anyatejjel jött be

brokkoli-burgonya

cékla-burgonya (pocsék)

cékla-rizs (isteni)

Székrekedésre narancslé, mandarinlé volt ajánlva (meg aloe gél, meg laevolac laktulóz szirup).

Később lehet meggyet, szilvát és sárgabarackot adni, a leveket nem itta meg a gyerekem sosem.

Tea és babavíz volt. Teából FLP-s tea és Hipp FILTERES(!) tea.

2010. jan. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi!

A 9:46-os válaszolótól kérdezném, hogy mitől volt székrekedése a babádnak? Nem igazán értettem :-(

2010. jan. 25. 09:56
 4/5 anonim ***** válasza:

9:46os vagyok

Bocs, tényleg nagyon kuszán fogalmaztam.

Szóval.

Anyatejesen 3 naponat volt széklete a kislányomnak, ami rendben is volt.

Elkezdtünk enni, 2 nap kóstolás után fél adag gyümöt bevágott. Ugye alma mindig van, barack volt még, de pár nap alatt egyáltalán nem lett széklete a gyereknek. 1 hétig! Az orvos ezért letiltotta a krumplit, almát, répát, banánt, amíg rendeződik a bélműködés (ez nálunk 2 hét volt). Erre itta napi 4x az aloe gélt, esténként laktulóz szirup, meg amihez tudtam mandarinlevet adtam. Később filéztem a mandarint, úgy adtam.

A főzeléket is brokkolival kezdtük, nem burgonyával. Meg cékla volt még az elsők között.

2010. jan. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! :-)
2010. jan. 26. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!