Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tápláltok hozzá napközben...

Hogy tápláltok hozzá napközben? Mikor mit adtok a tápszeren ill. az anyatejen kívül?

Figyelt kérdés

Az én babám tápszeres ezért már 4,5 hósan kezdtem neki adni gyümölcsöt+ krumlit répával, sütőtököt.Most 6 hónapos.

Azt szeretném tudni mikor lehet már csökkenteni a tápszer adagot,és kiváltani azt mással.Amúgy nem egy nagy evő.Reggel nem igzán eszik,néha kb.8h körül elfogad max. 100-130ml tápszert, utána 10h körül HA pépbe keverek barackot, és abból eszik, de nem sokat olyan 10-15 kanállal. 13h-kor 160 tapsz. 15.30-kor sütőtök valamivel, 18.30-tápsz 160ml, és 21.00-kor mégegyszer tápsz. 160-200ml.

Van ebben valami kivetni való? Ki hogy csinálja?

Mikortól elég csak reggel, és este a tápszer?


2010. febr. 9. 09:41
 1/3 fotucsok ***** válasza:

Bár mi 9 hónaposak vagyunk és anyatejesek. 6 hós koráig anyatejet kapott. Utána kezdtük úgy ahogy te is. Én úgy csináltam, hogy

reggel 8-körül szopi

10-kor gyümölcs

12-kor szopi

16-kor szopi

18-kor főzi

20-kor szopi


Először a 4 órási szopit váltottam ki, úgy hogy 14-15 óra körül kap desszertet, és 17-18 körül kap főzit.

Ez 8 és fél hós korára alakult ki. Most marad így egy kicsit, és következik a déli szopi kiváltása.

Bár anyatejes, de szerintem nálatok is hasonlóan lehet majd, csak hamarabb fog történni.

2010. febr. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves válaszoló!

Te milyen szopit váltottál ki,amikor 4 óránként szoptatsz? A kiváltás azt jelenti,hogy teljesen elmarad a szopi,tehát 8 órán keresztül nem szoptatsz!

2010. febr. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk így néz ki:

reggeli 6-8 között tápszer

tízórai 9-11 között gyümölcs vagy tejberizs

ebéd 12-14 között húsos főzelék

uzsonna 15-17 között gyümölcs vagy tejberizs, esetleg Sinlac

vacsora 18-20 között tápszer


Tehát ő napi kétszer kap tápszert, illetve ha éjjel ébred. Mostanában ébred, szerintem a foga lesz.

Én először a tízórait váltottam ki, két hét alatt, újabb 2-3 hét volt az ebéd kiváltása, és szintén 2-3 hét az uzsonnáé. Ha nem eszi meg a rendes adagját, akkor kap a gyümi, főzelék mellé tápszert. Mellesleg kisfiam mostanában kihagyja vagy a tízórait, vagy az uzsonnát, tolódnak az étkezések, 4-5 óránként eszik már.


Azt látni fogod, mikor tudsz teljesen kiváltani egy étkezést, az én kisfiam egy üvegnyit eszik gyümölcsből és főzelékből is. Egyszerűen nem kínáltam meg utána tápszerrel, csak vízzel vagy teával és figyeltem meddig bírja. Bírta 4 órán át, így az az étkezés ki lett váltva.

Tápszerre (tejalapú étkezésre) szüksége van, szerintem a reggeli és esti étkezés még maradjon az, 500 ml/nap a szükséges.


Ja, 8 hónapos a kisfiam és 5 hónapos kora óta hozzátáplálok.

2010. febr. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!