Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még valakinek ilyen...

Van még valakinek ilyen picike egy évese? Gyerekorvos mit mond, elküldi kivizsgálásra?

Figyelt kérdés
Kislányom 1 évesen 8100 gramm és 73 centi.
2014. okt. 28. 13:18
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
A nagykönyv szerinti értéket a koraszülött gondozáson mondta a doktornő.
2014. okt. 28. 14:18
 12/18 anonim ***** válasza:

Enyém is hasonló méretű volt, pedig ő 3600-al született. Nálunk nem rinyál az orvos. Szerintem kérd ki más gyerekorvos véleményét is, mielőtt komolyabb, esetlegesen fájdalmas vizsgálatnak (nem a vérvételre gondolok, az teljesen ok, legalább megnyugtat) vetnéd alá a gyereket.

És rákérdeztél, hogy pontosan mire gyanakszik ha még benne van a gyerek a normális tartományban, mi az oka,h erőlteti a kivizsgálást?

2014. okt. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A lányunk úgy volt 1 évesen 8200 gr, hogy ő 3100-al született.
2014. okt. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Az én lányom 4 kilóval született és az egy éves státuszon 8170 gramm volt 76 centihez. (egy hónapja) Eszik rendesen, - már most sokat is - és mégis mindig is keveset hízott. Nem küldtek sehova, ő ilyen picike. Amúgy jól fejlődő egészséges baba. :)
2014. okt. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
A fiam 72 cm volt, igaz hogy 8800g. Nem mondták hogy gond lenne. Most 2 éves a fiam, még mindig kisebb mint az átlag, de most hirtelen elkezdett nőni. Biztos nálatok isw így lesz. Ráadásul a lányod magasabb is 1 évesen mint a fiam volt :)
2014. okt. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A fiam 2370g született 43 cm volt. 1 évesen 8500g 72,5cm volt. Nem küldtek sehova. 2 évesen pedig 11,5kg és 83cm. Kicsi mint én. Nincs ezzel semmi baj.
2014. okt. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Ő nagyon szépen, gyorsan fejlődött, hízott addig, amíg csak anyatejes volt. Amikor elkezdtem hozzátáplálni megtorpant ez a folyamat. Beteg is lett, kórházba került, eleinte erre lett fogva a nem hízás. A hozzátáplálást sem fogadta jól, keveset evett, csak szopizni akart. Aztán ezen is túljutottunk, elkezdett enni, de nem hízott. Kiderül a vashiány, kapott Maltofer cseppet 3 hónapig. Coli is sokszor volt neki, arra is fogható a nem hízás. Most rendben van mindene, szépen eszik szinte mindig, mégis nagyon keveset hízik.

Doktornő felszívódási zavart vagy bél- és gyomorproblémákat emlegetett.

Én is és a férjem is magasak vagyunk, másik két gyermekünk teljesen átlagos súlyra és méretre is, picinek pedig inkább nagy babának számítottak.

2014. okt. 28. 18:12
 18/18 anonim ***** válasza:

Az én lányom 8000g és 76 centi volt 1 évesen.

Az orvosnak a súlya nem tetszett, azt mondta hogy túl sokat alszik éjszaka egyhuzamban (10-11 óra), ébresszem fel 1x enni..

2014. okt. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!