Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mosható pelenka? nem túl...

Mosható pelenka? nem túl drága egy kezdőcsomag beszerzése?

Figyelt kérdés
kicsit szétnéztem a témában, és baromi drágának tűnnek, viszont komolyan foglalkoztat a kérdés, hogy talán ilyet kellene használnunk ha megszületik a baba. 19 hkm
2014. okt. 28. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
nem lesz idod szarakodni a pelenka mosassal es raadasul nem is jossz ki olcsobban. valamint a gyereknek se tul kellemes.
2014. okt. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
nem érdemes peluscsomagot venni, ami egyféle pelusból áll, mert lehet hogy pont az nem fog beválni nektek. vegyél külön külön pár darabot több márkából. a bum genius kb mindenkinek beválik, de újonnan vagyon drága. ha spórolós vagy, vegyél 30 tetrapelenkát/prefoldot, és 8-10 külsőt, az éri meg a legjobban.
2014. okt. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
ja és amúgy amit az első mondott az hülyeség, a gyereknek kényelmes, és sokkal olcsóbb, mint a sima pelus, főleg hogy miután már szobatiszta lesz a babád, el is tudod adni őket ha vigyáztál rájuk. és egy mosással több vagy kevesebb meg nem számít, úgy is állandóan lesz valamit kimosni.
2014. okt. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%

1-es vagyok. kiszámolták és olcsóbb az eldobható pelenka.

időt pedig nem az vesz el, hogy egyszer egy héten bedobja az összes pelenkát. hanem az ásztatás, a teregetés, a macera vele ha kifolyik, stb.

2014. okt. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%

Én nem gondoltam rá soha,hogy a moshatò pelenkàra költsek.

Egy az,hogy igaza van az elsö válszolònak,hogy tényleg nem lesz idöd mosogatni. Oké, hogy kimossa a gép,de az ùjszülöttek kakija eléggé folyik és nekem a legdrágább pelenkábòl is kifolyt a trutyi. És ezt a foltot marha nehezen lehet kiszedni a ruhábòl,nemhogy a hòfehér pelusbòl..

A masik,hogy drága.

2014. okt. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Első gyereknel bennem sem merült fel,panelban oaktunk sosem tűnt fel, h mennyi szemét a pelenka...második már kertesbe érkezett. ..na itt ért a sokk, heti szemetunk 3/4pelenka volt...na engem ekkor kezdett el foglslkoztatni a moshatozas....én is drágának talaltam aztán vateran lattam ezres per darab aron kínait...gondoltam egy próbát megér, nekünk bevált. ..köszi a gyerek jolvan,mikor leveszem rola atoblitem es megy azni ecetes vízbe. ..mivel sok van heti egyszer mosom....már bánom, h az elsőnél nem hasznaltuk....bnom is moshatozik,o a dragabbakbol is vett, azt mondta neki annyi kulonbseg érezhető, h a dragabb passzosabb a gyerkocre.
2014. okt. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Kedves első válaszoló, hadd kérdezzem meg, használtál mosható pelenkát?

Én használom. Nem, nem olyan őrült sok idő kilöttyinteni a kakit. Az anyatejeset sem. 3 hónapos korától használtuk. Az eldobható után mindig bodyt kellett mosni, a moshatóból sosem folyt ki. Nem állítom, hogy nem mondanak róla sokszor túl szépeket, de az időráfordítás és a mosási költség tényleg nem sok.


Kérdező, egy összegben kifizetni tényleg elég drága, de összességében jóval olcsóbb, mint az eldobható. Főleg, hogy lehet mosni ruhákkal együtt. Tényleg nem érdemes egy fajtából jól bevásárolni, nem biztos, hogy beválik. És nem is kell feltétlen újonnan venni, használtan jóval olcsóbb, és teljesen jól működnek. Az én kedvencem is a legolcsóbb összeállítás, a tetra/prefold + külső, van sokfélém, de ez vált be a legjobban.

De a legdrágább pelenkák darabja újonnan is kb. annyiba kerül, mint eldobhatóból egy márkásabb csomag, amiben van mondjuk 50 db., ezt meg jóval többször tudod használni.

2014. okt. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyi tényleg nagyon drága, de ha kiszámolod még mindig olcsóbb mint az eldobhatós. Vegyél 3-4 jó minőségű kicsi külsőt, azzal nem fogsz mellé lőni. Az első időszakban jó a tetra is alá, az olcsó. Ha beválik utána ráérsz havonta venni egyet-egyet az egyméretes külsőből, meg mondjuk prefold, esetleg éjszakára bambuszos. Nem lesz vele több macera mint bármelyik másik ruháddal. Ha majd hozzátáplálsz akkor is elő fogod kezelni a durvább foltokat, nem az az öt perc fog téged tönkre tenni.
2014. okt. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A mamami.hu fórumán, a piactéren is érdemes keresgélni, hajrá!
2014. okt. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
5%

100 ezer ft, barátomék vettek az első gyereknél, aztán rájöttek, hogy nagyon nem éri meg, és most a második gyereknél már sima Liberot használnak.

Macera a mosás, a betét bele, nem is olyan jó, szóval szerintem ne vegyetek.

2014. okt. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!