Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az hogy tudatos nevelés?

Mi az hogy tudatos nevelés?

Figyelt kérdés
Hogyan nevelhetem tudatosan 17 hónapos lányomat.
2010. jan. 26. 09:28
 1/5 anonim ***** válasza:

leírok pár dolgot, amit szerintem jelent. következetesen neveled: ha valamit tiltasz, akkor mindig. ha hisztizik, nem figyelsz rá, nem engedsz neki (akkor se ha épp fáradt vagy és a fenébe kívánod az egész gyereknevelést úgy ahogy van). figyelembe veszed az igényeit, ha pl álmos, nem rángatod ide-oda, hanem lefekteted aludni stb. figyelsz a szellemi fejlődésére is, játszol vele, figyelsz az érzelmi fejlődésére is, megvigasztalod, ha baja van, akkor is ha ő idézte magára. ha rossz, nem fogod olyanokra, hogy jaj szegény, biztos jön a foga, biztos álmos stb, hanem megpróbálod enyhíten a bajt és elterelni a figyelmét. magyarán, rendesen szocializálod, nem hagyod, hogy egy kis hisztigép nyavalygós legyen, de mindezt nem nadrágszíjjal éred el, hanem türelemmel, következetességgel és szeretettel. jajajaj, ezt ám a nehéz megvalósítani. :)

szerintem ezt jelenti.

2010. jan. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a tudatosság a lényeg, hanem a következetesség.

Hiába találsz ki valami nevelési elvet (tudatosan), ha azt nem lehet rászabni a babádra.

2010. jan. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

te szabod meg neki a határvonalakat, de a határvonalon belül kedvére úgy mozog, ahogy szeretne. javaslom neked a suttogó 2. kötet elolvasását, abban minden le van írva. figyelned kell rá, tudnod kell, hogy mikor mi baja van.

az enyém még csak 10 hónapos, tehát nem tudom, milyen problémákkal állsz szemben, de ez a kötet 8 hónapos babáktól a kisgyerekkor végéig megoldást nyújt. én nagyon szeretem, már a csecsemő korában is a suttogó 1-es kötetét alkalmaztam, és csak ámul mindenki, mennyire jó, vidám, szeretetreméltó baba, aki imád aludni és enni is. :)

2010. jan. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem nem lehet minden babát ugyanúgy nevelni, meg kell találni, hogy kienk hogy jó. pl. a suttogóval az volt a bajom, hogy habár leíírja, hogy milyen különböző típusú babák vannak, megoldást pl alvásproblémára nem találtam, mert az én igencsak talpraesettem le se csinálta, hogy neki hogy kéne elaludnia 1 hónaposan susogásra satöbbire kiságyban. ő csak kedvére üvöltött, és a karomban aludt el úgy, hogy énekeltem neki....
2010. jan. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
09:38-as vagyok. a suttogóhoz nekem "kisangyal" típusú baba az alapanyagom, gyerekjáték. :) lehet, hogy igazad van... minden gyerek más. nekem mindenesetre ez vált be. de lehet, hogy a jó gyerekem miatt bármi bevált volna. mindenesetre senki nem írt hülyeséget azzal, hogy következetesség a legfontosabb. :) jó babázást!:)
2010. jan. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!