Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit rontok el? Tudatos nevelés...

Mit rontok el? Tudatos nevelés, tanítás hogyan? Rossz anya vagyok!

Figyelt kérdés

Nem tudom mit rontok el, 10 hónapos a kislányom, nagyon akaratos, makacs baba. Ha valamit nem kap meg amit kiszemel elkezd sírni, feszíti magát és ami a keze ügyébe van dobja el.

Biztos, hogy én rontottam el valamit, csak nem tudom mit.

Úgy érzem türelmetlen vagyok. Nagyon szeretném úgy nevelni, tanítani a kislányomat, hogy megértő, szófogadó gyerek legyen, hogy ha már egy kicsit nagyobb lesz akkor tudja majd, hogy ha azt mondom kislányom nem szabad akkor nem kezd majd hisztizni hanem megérti.

A férjem mivel dolgozik így esténként van itthon , ha ő szól neki és komolyan, határozottan szól a kislányom hallgat rá, ha sír abba hagyja ha apa szól. Pedig a férjem még a hangát sem emeli fel. Én hiába szólok mintha ott se lennék. Nagyon rossz anyának érzem magam, sokszor úgy érzem nem is a kislányomba hanem bennem van a hiba.

A szülés óta változtam így meg, sokkal stresszesebb, feszültebb vagyok.


2010. jún. 21. 11:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
igen én is feszültebb vagyok..néha nagyon szeretném visszakapni a régi énem,,,mert úgy érzem sokszor nem is vagyok önmagam...bár szerintem egy kis alvás is segítene...de amúgy nyugi az én bébim is tudja mit akar...ha nem az van amit ő akar,valami kreatív figyelemelterelésre van szükség,mert különben sír...
2010. jún. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
te egész nap a babával vagy, apa meg csak este, ezért reagál másként rátok a pici. következetesnek kell lenni, ha azt szeretnéd, hogy hallgasson rád. ha hisztizik hagyd ott ne foglalkozz vele. tanulja meg hogy nem kaphat meg mindent, bár még elég picúr ehhez
2010. jún. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Már próbáltam azt is, hogy ha sír ráhagyom de annál jobban sír, ordít és addig míg fel nem veszem nem hagyja abba, így pedig az van amit ő akar.
2010. jún. 21. 11:56
 4/12 anonim ***** válasza:
10 hónapos! Túl sokat vársz el tőle! Jól csinálod a dolgod, ne ezen aggódj! Sok magyarázat, türelem. El fogod érni a célod! De még idő kell, hogy megértse a határokat. Most tanulja, azért csapkod, mérges. Nem baj. Érti, ezzel is jelzi. Beszèlni nem tud, máshogy a haragot nem tudja kifejezni neked. Erre gondolj, mikor visit , mert elvettél vmit. Én próbáltam ugy nevelni, hogy tudjam, amit egyszer engedek, azt többször megteszi majd, vagyis ne legyen az, hogy egyszer szólok vmiért, egyszer meg ráhagyom. Ha visít, fogd meg a karjait, gugolj le, nézz a szemébe és szólj rá, hogy ne viselkedjen így, anya ezt elvette, mert veszélyes. Kerüld ki, ha tovább ordit. Egy hónapon belül megérti, hogy nincs értelme fél órát hisztizni a semmiért, mivel nálad süket fülekre talál.
2010. jún. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Attól félek ha hagyom ordítani akkor azt fogja gondolni, hogy bennem nem bízhat, hogy hiába sír engem nem érdelek.

Valahol azt olvastam nem szabad sírni hagyni őket mert a kis lelki világuk sérül.

Következetesen akarom nevelni nem annyira kicsi már ő, érti amit mondok neki ha akarja. Ha megkérdezem hol a poci, vagy a kis szád akkor megmutatja mert érti de ha nem akarja meg sem hallja.

Rettegek attól,hogy ha később mikor már nagyobb hisztizni fog a boltba vagy a játszótéren ha valamit nem fogok megvenni vagy megengedni:(

2010. jún. 21. 12:04
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 11 hónapos a kisfiam és ugyan ezt csinálja. Ma is legalább fél órát ordított a semmiért. Ha "ideges" akkor csapkod mindent, úgy ordít, hogy néha levegő után kapkod és köhög. De egyébként is olyan, hogy ha megunt valamit akkor nem teszi le szépen hanem eldobja legyen ez játék, cumisüveg, kaja, akármi. A pelenkázásnál is küszködni szoktunk amikor olyanja van nem hagyja magát pelenkázni, sokszor nagyon nehéz lefoglalni, mindig adok valamit a kezébe és egy kis ideig le foglalja vele magát, ha nem akkor nagy sírással és vergődéssel kerül fel az új pelus meg a ruha. De attól hogy ő nem akarja én ráadom a pelenkát. Ha rájön a hiszi nem szoktam sokáig kérlelni, hogy hagyja abba, elmondom neki 2-3x és ha nem hat akkor ott hagyom a kiságyban had ordítson. (nagyon nehéz otthagyni de muszáj) pár percen belül megnyugszik jó esetben, ha úgy fogom ki akkor tovább is csinálja ma kb 20 percet ordított utána elfáradt és elaludt. De ez ritka, általában akkor tart ennyi ideig ha amúgy is nyűgös vagy jön a foga legtöbbször 5 percen belül felfogja, hogy azért mentem el mert ordított, magától abba hagyja és amikor hallom, hogy csend van bemegyek vissza hozzá látom, hogy szépen játszik és megdicsérem ilyenkor. Ez egy ilyen időszak, túl kell élni, a gyerekek nagy többsége ilyen, ritka a nagyon szófogadó kisgyerek, de ha ilyenkor rájuk hagyjuk akkor nagyobb korukban is ugyan ezt fogják csinálni, beléjük neveljük, hogy nálunk hisztivel mindent el lehet érni és később már sokkal nehezebb lesz ezt kinevelni belőlük. Csírájában kell elfojtani. Egy ismerős anyuka kisfia még hisztisebb mint az én fiam és már nem tudja mit csináljon vele (már elmúlt egy éves) nem lehet vele sehová menni mert ha rájön az öt perc szó szerint rombol, feldöntötte a babkocsit is, a csaj mesélte, hogy a boltban lerángatta a polcról az üdítőket meg ilyenek. Mondtam neki, hogy nevelje meg mielőtt még nem késő és azt mondta rossz anya vagyok amiért hagyom sírni a gyerekem és ott hagyom szegényt egyedül, ő sose hagyná ott a gyerekét egyedül sírni inkább megvigasztalja meg odaad neki mindent amiért sír. Lehet, hogy kegyetlennek tűnik ez a módszer amit én alkalmazok, de az én gyerekem legalább nem fog szégyenbe hozni mások előtt meg nem lesz olyan elkényeztetett kis hisztis mint az övé.

2010. jún. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
kicsit vedd már lazábbra a dolgot.próbálj meg ne stresszelni mert azt megérzik és ők is olyanok lesznek.legyél a hisztijére immúnis.kapcsold ki az agyad ilyenkor.ha pontosan tudod hogy azért hisztizik amit nem kap meg,ode se figyelj,mintha énekelne.mutass neki mást,adj a kezébe mást kezd el neki énekelni.kicsit kicsi még szerintem a hisztihez az majd később jön,most csak idegesíti valami,nem tud felállni,nem ér el valamit,nem tud megfordulni ilyenek.de azért annyira már okosak,hogy tudják manipulálni az embert,igy ha nem figyelsz rá ilyenkor,vagy csak mondod hogy nem és kész,előbb utóbb megtanulja.
2010. jún. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam 21 hónapos, és ugyanezt csinálja. Rettentő okos, egyedül mos fogat, kidobja a szemetet, felolvas nekünk a könyvekből :) stb.... De ha nem kap meg valamit, vagy más is játszana a játékaival, akkor mint a vaddisznó bevadul. Következetesen és határozottan kell nevelni. Én ilyenkor ha lehetőség van rá akkor büntetésbe küldöm, vagy rögtön elmegyünk a játszótérről ha értetlen.

Ez megy nálunk is már vagy 3 hónapja, remélem egyszercsak megtörik, mert én nem állok kötélnek.

Légy határozott, és ne hagyd rá a dolgot. Az nálunk sem segített, hogy otthagytam had hisztizzen, mert ugyanúgy ordított 5-10 perc után is.

2010. jún. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

szia! ne aggódj, nincs semmi veszve. :)

először is: ne hagyd sírni! ha mérges, csapkod, dobál, akkor el kell terelni valami "nagyon" érdekessel a figyelmét. ez ilyen korban még gyakran beválik. ez még nem a klasszikus hiszti, csak frusztrált lesz, és ő még valóban nem tudja magát kontrollálni, így fejezi ki, hogy valami nem tetszik neki.neked kell segíteni, hogy újra kerek legyen a világ. ez persze nem azt jeletni, hogy mindent meg kell neki engedni, pl. nyilván konnektroban nemm nyúlkálhat stb. de! sztem érdemes minél kevesebb dolgot megtiltani, hoigy ne érezze úgy, ezt sem, azt sem, semmit sem, mert akkor valóban az egész napotok merő hiszti és nyűg lesz. amúgy meg vannak olyan típusú babák, akik jobban kifejezik az akaratukat, nincs ezzel semmi gond (kivéve, hogy nagyon fárasztóak tudnak lenni). :)

másodszor: amit viszton nem szabad, azt tényleg nem szabad, és nincs apelláta. hamar megtanulják ám. fogja majd próbálgatni, hogy mi az amit tényleg nem, és mi az ,ami t esetleg mégis ráhagysz. szóval gondold át, mi az a pár valóban fontos dolog, ami nem alku tárgya, és azt nem lehet. a többit, ha lehet engedd meg neki.

harnadszor: ekkora gyerek még nem fogja érteni azt, mi az hogy engedelmesség, szófogadás...ugyan. azt majd később,miután lement a dackorszak, elvárhatod. addgi meg neked kell mináél higgadtabban és sok sok türelemmel megtanítani, hogy mi is ez az egész, hogy szabályok, meg szófogadás. akkor is megtanulja hidd el, ha per. pillanata, meg még mondjuk még vagy 2 évig úgy tűnik, le se tojja amit magyarázol neki. nagyon is megérti, sőt most tanulja meg a mintálat, hogy mire hogyan reagáljon, mit hogy oldjon meg. ha azt látja hogy van más út is, mint a visítás, a dobálózás, verekedés, akkor azt tanulja meg. ha te is feszült vagy, kiabálsz vele, esetleg megütöd, akkor meg azt.

negyedszer: ne várd el tőle, hogy más legyen, mint ami-. ha ő temperamentumos, akkor nem lesz egy kis aranyos, egy helyben ülő baba, akitől mindent el lehet venni, szó nélkül hagyja. vannak ilyenek is, de ha ő nem ilyen, akkor nincs mit tenni.

tudom, mit érzel, mert az enyém is ilyen kis akaratbomba. 18 hónapos kislány. ő aztán nem ül meg egy helyben, ha kell neki vmi, akkor kell....rongyosra tépem a szám az utóbbi hónapokban, hogymit miért nem, és mit adok helyette, ha ő ideadja, és miért kell átpelenkázni, ezerféle cselt és trükköt találtam már ki....és habár a kislányom egy időzített bomba, de nagyon ritkán robban! mert odafigyelek rá, mert meg lehet néha az ő akarata is, mert nem halmozom el tiltásokkal, mert sokat nevetünk együtt. na persze, nálam is szakad a cérna olykor, kinél nem. én is egyedül vagyok napestig, segítségem nulla, nem egyszerű (az éjszakát is csak olyan 2 hónapja alussza át úgy-ahogy). olyankor rákiabálok. de úgy vettem észre, hogy ő igazodik ahhoz, hogy mikor vagyok épp feszültebb, és olynakor tolerálja ezt a kiabálást (mondjuk 1 héten 1-2x előfordul). de alapevetően mindig normális, nyugodt hangon beszélek hozzá, a kkor is ha épp rájöün a dili, és ez meghálálja magát. kb. 3 hete kezdte pl. hogy ha vmi nem sikerül egyből,akkor elkezd üveghangon visítani. ilyenkorm indig segítek neki, és mondtam neki, hogy ne vistíson, mert azzal nem ér el semmit, hanem mondja inkább hogy anyaanyaanya! és pár napja azt kiabálja ilyenkor hogy nyaaaaaaa! :)

szóval kitartás, menni fog neked is! :)))

2010. jún. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást, a tanácsokat. Ahogy olvastam a válaszokat egyre világosabb, hogy tényleg velem van a baj mert nagyon türelmetlen vagyok, folyamatosan fáradtnak érzem magam a kislányom pedig tele van energiával, olyan mint egy kis búgócsiga pörög egyfolytában:)
2010. jún. 21. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!