Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az utobbi 1 hetben a kisbabam...

84judit kérdése:

Az utobbi 1 hetben a kisbabam sokszor megijedt. Eleg remszto latvany es szerintem ez nem is normalis. Valakinek van hasonlo tapasztalata?

Figyelt kérdés
Kislanyom 2 honapos, anyatejes baba. 1 hete kezdodtek az alabbiak: kezdetben csak par alkalommal,haton fekve almabol felriadt es hatalmas szemekkel,karjait kitarva, gyors levegovetellel sirt/zihalt. Latszolag megijedt, rosszat almodhatott. Eleg remiszto latvany volt. En is nagyon megijedtem. Persze azonnal felvettem,megnyugtattam. Ennek utana is neztem,elvileg ez a Moro-reflex. Most azonban ez mar csak akkor jelentkezik,ha ebren van. Es olyankor is,mikor latszolag nem tortenik semmi olyan korulotte,ami megijesztene. Ezert nem ertem a dolgot. Valakinek vannak hasonlo tapasztalatai?
2014. okt. 31. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:

nyugi ez az reflex.elmúlik majd.

3 gyerekünk van.a kicsi 6 hetes,néha csinálja.


[link]

2014. okt. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt. Remelem is,hogy elmulik,mert tenyleg remiszto igy latni...
2014. okt. 31. 18:18
 3/8 anonim ***** válasza:
A kisfiam hasonlót csinált, bár ő pár pillanatig levegőt sem vett. Kiderült, hogy refluxos. Esetleg figyeld meg, hogy étkezések után történik e, és ha igen, akkor érdemes megmutatni szakembernek.
2014. okt. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nekem is ijen volt, a kiírt kérdésemre közölték, hogy kezdi más szemmel látni a világot(egyre jobban fejlődik az idegrendszere, jobban lát, éntudata lesz stb)és ez megijeszti

nekünk az ijedések mellett olyanok is voltak, hogy egyik fürdetés alkalmával végig csodálkozva nézett rám, sőt nem is csak fürdésnél volt, mindig bemutatkoztam neki olyankor poénosan, tudod, én vagyok az "anyád" :)


amúgy én nem álomra voksolnék az alvási időben, hanem tekintve, pl amikor az én babám megijedt a saját pukijától, de még el is sírta magát, amikor durrantott egy óriásit :)szóval alvás közben inkább a hasnyilallás, szelek ijeszthették meg.

2014. okt. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen.Elkezdtük hason altatni,úgy aludt mint a bunda és hosszabbakat is mint háton fekve.Próbáld ki,hátha nektek is bejön.
2014. okt. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Koszi,hogy leirtatok a tapasztalataitokat.


Ez a reflux erdekes lehet. Majd megfigyelem,hogy mikor csinalja es kotheto-e az evésekhez. Aztan majd meglatjuk...


Mar mi is csak kb hason altatjuk,igy az alvassal nincs is gond,mar nem riad fel almabol.


Ma is pl ketszer csinalta ebren. Egyszer csak siman,a pihenoszekebol nezegette a belogo jatekokat e tenyleg semmi kulso inger nem erte. Masodszor mikor oltoztettem es mintha en lettem volna az oka... Ugyhogy akkor en is magyaraztam,hogy "en vagyok az,az anya"...


De azert jo tudni,hogy nem vagyok ezzel egyedul...

2014. okt. 31. 19:21
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

szerintem a szelek lesznek, nem árt lefekvés előtt szélhajtót adni(pl Espumisan)úgy kijön könnyen


meg annyit szeretnék még tanácsolni, ne kapd ki elősör, mert egy felnőttnek is rosszul esne ha álmából riadtan ébred, kómás, erre hirtelen felkapják, beszélj kedvesen hozzá, simogasd ahogy jobban magához tér akkor vedd ki, hacsak vissza nem alszik, nálunk előfordul, hogy csak egy "oá" van és a szeme is csukva még és alszik tovább, csak akkor veszem ki, amikor mégiscsak nyűglődés marad

2014. okt. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez az egyik legtermeszetesebb babareflex es minel nagyobb a baba, annal jobban feklodik vissza. A szuloknek ez magyon ijeszto, de van olyan teszt, ha tapsolsz a fule mellett, akkor osszerandul es kitarja a kezecskeit, megfeszul es kidulleszti a szemeit. Naggggyon ijeszto, de visszafejlodik ez a reflex, ha ilyet csinal, minden rendben vele, egeszseges es boldog kisbaba

Nyugi!!!

2021. aug. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!