Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fitymaszűkületes csecsemővel...

Fitymaszűkületes csecsemővel van valakinek tapasztalata? Miattam lett az! Nem tudom hogy valóban ki kell várni évekig mire kezelik?

Figyelt kérdés

olyanokat olvastam a neten, hogy ha babáknál nem okoz gondot(szépen ívelő sugárban tud pisilni, nem csepegáésszerűen, nem duzzad meg a nem tudom mi amikor pisil(tehát ki tud folyni)akkor nincs vele teendő, mert minimum 1 évesen lehet, de MŰTENI, többféleképpen, aminek számos szövődménye lehet(nehezen gyógyul, vagy csúnya lesz, újra kell plasztikázni, vagy megint szűküléses lesz!!)kinőni, inkább a "relatív"szűkülés esetén lenne esélye, de neki "abszolut"van, tehát egyáltalán, semmikor nem lehet hátra húzni.


azt sem tudom hova tegyem a lelkiismeretem, néha könnyezek és itt álljak évekig tehetetlenül előtte???


nem szabad húzogatni, erőltetni, mert ismételten berepedhet, még nagyobb szűkületet okozva.


2014. okt. 25. 09:40
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
0%
Korulmeteles? Par hetes korban meg kb akkora beavatkozas, mint egy fulbrvalo belovese.
2014. okt. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
azt meg akarnám úszni..
2014. okt. 25. 10:00
 3/33 anonim ***** válasza:

Mennyi idős? Mi az hogy miattad lett, húzogattad és berepedt, majd hegesedett?

Most akkor okoz problémát vagy sem?

2014. okt. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
Ha még pelenkás, akkor nincs semmi gond, nem igazi fitymaszűkülete van, hanem élettanilag le van tapadva a bőr. Még felválhat magától is. Ha nem történik meg, adnak rá krémet. Ha az sem jön be, akkor műtik, de tudomásom szerint ez egy metszés, ha te húzgálod fel, jóval nagyobb eséllyel alakul ki hegesedés miatt igazi szűkület, mint ha "műtik".
2014. okt. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
Fitymaszükületes a kisfiam. Már az első orvoslátogatásnál közölték velem. Meg kellet várnunk hogy szobatiszta legyen,és most megyunk egy drhez hogy egyeztessünk időpontott mütéthez. Amig nem szobatiszta men műttenek, de mindenképpem beavatkoznak. Az utókezelése is fájdalmas,és a műtét is, ráadásul altatásban végzik. Az én fiam 2éves.
2014. okt. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy a te hibád?

Egy csecsemőnek ha le van tapadva a fityma, az mondhatni teljesen természetes. Alapból így van. Kb. 3 éves korukra fog teljesen megszűnni, akinél ez van.

És nem kell egyből a legrosszabbra sem gondolni, a fiam 2 éves korában esett át a leválasztáson, nem mondom, 2 hétig piszok rossz volt a fiamnak, viszont utána szépen el is felejtette és azóta sincs gond.

És nem ajánlatos húzogatni sem. Ugyanis aki abszolút nem húzogatja és olyan fajta, annak akkor sem fog letapadni, míg akinek meg olyan fajta a gyereke, annak meg akkor is le lesz tapadva. Ha 3 éves korig nem múlik el, akkor lehet szó beavatkozásról, viszont nem egyből a műtétre kell gondolni. Ha letapadásról van szó, akkor csak leválasztják. Ha komolyabb, akkor meg utána fogják műteni, nem csecsemőkorban.

Ha nem tud pisilni sem rendesen, tehát nem sugárban, akkor az valóban gond, olyankor előbb is beavatkoznak gondolom.

2014. okt. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
A letapadás és a fitymaszükület nem ugyan az. Az elsőt csak mozgatni kell és megjavul, a másodikat minden esetben műtik.
2014. okt. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

nem is nagyon értem amit rtál. mennyi idős? mit tettél amiért ez lett?

kisfiúknak élettanilag van letapadva a fitymájuk, tehát minden csecsemőnek. azért kell csak annyira hátrahúzni amennyire engedi, mert berepedhet, ami ha csúnya hegesen gyógyul akkor lehet fitymaszűket amit műtéttel lehet csak helyrehozni.

ha ilyenről nincs szó, akkor várni kell, hisz élettanilag van letapadva, 3 éves korig magától felenged a bőr. ezt azért érdemes megvárni, mert nyilván ha felenged, mint az esetek többségében akkor semmi szükség műtétre

2014. okt. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
Én sem értem, hogy most mi a gond... Két fiam van 6 és 2 évesek. Mikor az első megszületett, én is próbáltam utánajárni, hogy hogyan kell a kukacot mosni, de azt tapasztaltam, hogy mindenhol mindenki mást mond. Még az orvosok között sincs egyetértés a témában!
2014. okt. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

de ,kb ahogy 8-as írta


a babámnak egyáltalán nem volt lenőve, de persze totál teljesen nem lehetett lehúzni, megállt a "makk" alatt, ott volt csak az élettani letapadás.


de egyszer amikor így "szárítgattam"fürdés után hagyom kicsit levegőzni, megakartam nézni minden ok e, hátrahúztam(ha helyesen írom..vagy lehúztam a bőrt)erre megduzzadt a kukija hirtelen ijedtemben nem tudtam visszahúzni!!!szerintem akkor repedt meg.

azóta jó hosszant be van záródva totálisan

a pisilést még nem tudtam megfigyelni, mert amikor nincs rajta pelus és nézem, bizti hogy akkor nem pisil :(


de szóval úgy bánt, hogy teljes egészségesen megszületett én meg "küldöm"műtőasztalra!!

olyan nehéz ezzel élni.

2014. okt. 25. 21:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!