Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történne, ha csecsemő...

Mi történne, ha csecsemő alkoholt vagy koffeint kapna?

Figyelt kérdés

Nem, eszemben sincs kipróbálni :)

Inkább biológiai jellegű kérdés, kíváncsiságból. Gyerekorvost nem merem megkérdezni, hátha félreértené.


Gondolom önmagában nem csak a kisebb testsúly, hanem a másfajta anyagcsere is más hatással lenne.

Van itt esetleg valaki, aki orvosin végzett és tanultak ilyenről?


2014. nov. 1. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:

miért nem írod be a googlebe? :)

én megtettem :D csak mert a pálinkás kenyér miatt érdekelt. koffeint is megnéztem, azt meg ugye a kakaó miatt.

tök jó cikkek vannak :)

2014. nov. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

bocsi, laikusként

toxikus mérgezés

a szokásos tünetekkel

nyugtalanság, étvágytalanság, esetleg hányás, idegrendszeri zavarok

az alkohol asszem elsősorban szemidegeket károsít

mnél kisebb, annál nehezebben küzdi le, olyanról már hallottam hogy 3 banánevésbe belehalt egy csecsemő.

meg alkoholba gyerekek(amikor versenyeznek, hogy megisznak 3 rövidet(pontosan nem tudom melyik alkoholt)de ezekől már statisztika van.

de amúgy egy felnőtt is halt már bele, nem tudom hány liter sör(nem nagy mennyiség)de egyszerre, "húzóra"történő megivásába.

2014. nov. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A felnőttekre gyakorolt hatást ismerem, voltam én is kamasz és derült már ki, mennyit bírok :)


Sőt, koffeintúladagolásom is volt már (felnőttként), két napig nem aludtam. :)

2014. nov. 2. 08:45
 4/6 anonim ***** válasza:
a koffein túladagolás erős fejfájást von maga után..(csak mert mi is csináltunk már ilyet -koffeintabletta, arra energiaital..:))
2014. nov. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
de kérdező csecsemőknél abba is bele kell gondolni, hogy nekik még nem fejlett az emésztőrendszerük, nem tudja a servezet úgy feldolgzni, mint egy felnőtté, és az immunrendszerük sincs maxon! ne hasonlítgasd magadhoz a csecsemők "alkohol v kávé fogyasztását"!!!
2014. nov. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem hasonlítgatom, egy korábbi kommentre válaszoltam ezzel.

Ha olvastad a kérdést, akkor ott pont kiemeltem, hogy feltételezem, hogy nem csak testsúlyra kell vetíteni a hatást, hanem eltérő anyagcserére, fiziológiára.

2014. nov. 2. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!