Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma hoztuk haza a babánkat a...

Ma hoztuk haza a babánkat a kórházból. Bent szépen szopizott, nem tudom mellette mivel etették. Itthon viszont többet eszik de nincs annyi tejem és nincs tápszerem se. Mit adjak neki?

Figyelt kérdés

2014. nov. 2. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tedd mellre minél többet, igény szerint, akár fél óránként! Bújjatok össze, most mással ne törődj, be fog indulni!
2014. nov. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
Tápszert Tescóban vagy ügyeletes patikában is kapsz recept nélkül. Mást nem adható neki.
2014. nov. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
mindkét cicit add neki oda. had egye ki, legalább több fog termelődni. a kórházban cukros vizet szoktak adni a babáknak.nekem az egyikből jóllakott, aztán a másikból még kifejtem fél pohárral. és így jó sok termelődött.
2014. nov. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%
Küld el a párodat az ügyis gyógyszertárba és vegyen ujszülötteknek való beba HA tápszert. Ha nagyon nagyon éhes a kicsi, és már folyamatosan mellen van, akkor 1 adagot csináljatok.. Holnap meg hívd fel a dokidat, ha ma nem ment ki hozzátok.
2014. nov. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
4+ Sima csapvizet nem adhatsz neki, csak kizárólag forralt vizet. Ezzel kell a tápszert is megcsinálni. Erre nagyon figyelj, főleg első időben.
2014. nov. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

Futás egy nagyáruházba, vagy ügyeletes patikába.

A baba nem éhezhet!

Ha szükséges, pótoljátok a tejet.

Hidd el, nagyon sok babának van kezdetben szüksége kis pótlásra, de ez 1-2 héten belül elhagyható, ha sikerül feltornázni a tej mennyiségét.

Hiába van sokat mellen, ha abból nem jön a tej. Ők még gyorsan elfáradnak, a szopizás is nagy munka nekik, így beleestek az "álmos baba- bealszik a mellen, de nem lakik jól, gyorsan, éhesen ébred" ördögi körforgásba.

2014. nov. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%
Nem fog éhen halni, ha csak kortyokat eszik, pár napos. Ne rontsd el tápszerrel...
2014. nov. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Te egyél sokat, akkor lesz tejed. Ha tápszert adsz, megszokja, hogy dől a szájába, az anyatejért meg meg kell küzdeni. Nem fog utána szopni, ha megkínálod tápszerrel. Nem hal éhen, addig is egyél sokat, reggel már lesz több tejed.
2014. nov. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%

Szia, nekem sem volt elég tejem, mikor haza jöttünk a kórházból. Én is hallgattam a "jó tanácsokra", és annyit tettem mellre amennyit csak tudtam, mégsem volt elég a tejem sajnos. Belém azt sulykolták, hogy milyen sz-ar anya vagyok, hogy tápszert adok a gyereknek, és sajnos abban a felfokozott állapotban még el is gondolkodtam rajta, hogy tényleg ennyire gáz vagyok?

Ne hallgass senkire, csak magadra. Nem ördögtől való a tápszer, ha kell neki, hogy teli legyen a kis hasa, akkor adj neki. Meglátod, hamar megindul a tejed, és beáll minden :-)

Volt olyan, hogy 10 g-ot nem evett egy mellből, mert annyi volt benne, és már a kórházban is megevett 50-70 g-ot, ha éhesebb volt. Mértem az első időben. Volt itthon tápszerem, és mikor már a sokadik éjszakát ordította végig, akkor adtam neki. Jól lakott, és aludt egy jót. Kb. egy hónapig pótoltam tápszerrel, utána hál istennek beállt a kereslet kínálat. Most 8 hónapos a lányom, és még mindig szopik. Annyiban zavart be a tápszer/cumisüveg nálunk, hogy amíg kapott pótlást, addig nem fogadta el a mellemet, csak bimbóvédővel volt hajlandó szopni. De hál istennek ez is megoldódott pár hét alatt. Amint egy kicsit erősödött, és ügyesebben tudta szívni a mellemet, már a védő sem kellett. Viszont azóta se cumi, se cumisüveg nem kell neki :-)

Kitartás, és gratulálok a babádhoz

2014. nov. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!