Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti vettetek cumisüveget...

Ti vettetek cumisüveget szülés előtt? Nekem azt tanácsolták hogy ne vegyek ha nem muszáj még szülés után se. Mert az csak bezavarhat a szoptatásba. Járt már igy valaki?

Figyelt kérdés
Vagy ti mikor kezdtetek el cumisüveget használni? Nyilván az a legjobb ha minél tovább tudom szoptatni a babát. Bármilyen tanácsot tapasztalatot örömmel fogadnék.

2014. nov. 3. 22:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
44%
vegyel nyugodtan semmi gondja nem lesz a szopizassal. csak ne mindig.abbol egyen. en tapszerrel potoltam az elejen mig be nem indult.a tejem, napi 4-szer kapott uvegbol potlast. mara megis szepen elhagyza az uveget mar csak szopizik. de jo ha.van otthon. mi lesz ha esetleg nem eleg a tejed? hogy eteted akkor?
2014. nov. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

én vettem két pici üveget, nyáron született a fiam, és azért ha kell neki kis vizet adni akkor legyen. de nem is volt gond, mert nagyon nem ment a szopizás a fiamnak így nekem sem és hamar pótolni kellett. de amikor láttuk hogy kelleni fog akkor vettem még kettő 300ml-t ezeket csak tápszer előre megcsinálásához használom, meg vettem két 260ml MAM-ost. és most veszek még egyet és két 160ml-t.

tehát a kérdésedre, egyet kettőt vennék, ami csatlakoztatható a mellszívóhoz, mert lehet kelleni fog pl kamillateának, fiamnak nagyon jót tett, vagy ha mentek valahova, azért tudj lefejt tejet vinni, ha nem tudsz útközben szoptatni, vagy ha neked baba nélkül kell menni valahova, akkor tudj otthon hagyni anyatejet.

2014. nov. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nekem már a kórházban szűkségem volt rá, mert nagyon besárgult a kislányom és kék fény terápiára volt szűksége. Napközben beengedtek hozzá és az inkubátor mellett állva megetethettem a cumisüvegből, meg éjszakára abban adtam le Neki tejet. Szoptatás mellett is használtam cumisüveget, amikor egy etetést a férjem oldott meg lefejt tejből.
2014. nov. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Szia, én ajándékba kaptam. Már a kórházban használtam, mert sajnos nem indult meg a tejem, meg itthon még kb. egy hónapig, amíg elég lett az anyatej a lányomnak. Nálunk bezavart a szoptatásba, mert a lányom nem fogadta el a mellemet, csak bimbóvédővel. Nehéz volt átállni a védő nélküli szoptatásra, de egy hónap alatt sikerült, ahogy hagytuk el a cumisüveget, úgy hagytuk el a védőt is :-) Viszont azóta a cumisüvegek pihennek a fiók mélyén, mert nem kell neki se a cumi, se a cumisüveg, semmi ami szilikon. Most 8 hónapos :-) Csak pohárból hajlandó inni, a cumit meg rágókának használja.

Én azt tanácsolom, hogy egyet azért vegyél, nehogy ne legyen elég a tejed az elején, és tápszert is kelljen adni pótlásnak. Inkább legyen egy felesleges cumisüveg. Nekem nagyon jól jött a kórházi napokra, csak be kellett hozni utánam, mert otthon felejtettem.

2014. nov. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Egyet vegyél nyugodtan. A kórházba egyébként is ajánlott a sajátot bevinni, hogy ne a kórháziból adjanak neki vizet, tápszert.

Nekem a fiam nem szívta ki a mellem, három naponta belázasodtam, úgyhogy nekem 2 hónapig éjjel nappal fejt tejet kellett adni cumisüvegből.

Kb. a 3. hónaptól hangolódtunk össze és szokta meg a mellem is, pedig előtte üvegből kapta. Szerintem jó az üveg, de tapasztald ki magadnak, mennyit hasznájátok majd. Szerintem vegyél egy MAM üveget, jól fog jönni.

2014. nov. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

én vettem, de csak úgy(bele se gondoltam miért, a gyerekkori babámnak is volt..)

és mivel 3.napra jött indult meg a tej, addigra már pótoltak a babámnál, de utána átálltunk csak szopira(volt egy nap, hogy berosáltam, hogy nem akar szopizni, de az csak addig tartott), utána minden ápolónak tiltottam az üveget-szépen használtuk az itatópoharat, de aztán mégiscsak pótlásos maradt a baba és olvastam is, de én vagyok rá a garancia is, hogy 3 hetes korig simán megtudnak tanulni kombináltan enni, csak nem kell eltúlozni a cumisüveget, azt ritkán alkalmazni, viszont ma már inkább cumisüveg van toppon nálunk mégis simán szopizik is.


amit meg terhesen vettem üveget, nem használom, mert nem is tudtam hogy nem is olyan kell(az túl kicsi, vonalkód van rá ragasztva, ha leáztatom sem bíznék abban, hogy nincs rajta ragasztó, kifőzésnél nemhinném, hogy steril az övegrésze öveg ugyan, de a többiről nem vagyok meggyőződve hoyg BPA mentes e, a cumirésze meg nem olyan, mint pla mammosnak, hogy babaszájra lenne tervezve, van szűrője, annak nem tudom mi értelme.

2014. nov. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Julie S ***** válasza:
Nem vettunk, nem is kellett. 11 honapos kora korul vettunk itatopoharat, egyeves kora korul volt hajlando rendesen inni is belole.
2014. nov. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

off: " Egyet vegyél nyugodtan. A kórházba egyébként is ajánlott a sajátot bevinni, hogy ne a kórháziból adjanak neki vizet, tápszert. "


a korházban nem egyszer használatos eldobhato cumisüvegek vannak, illetve olyan tápszerek, amik üvegesek cumival?


mi vettünk cumisüveget, nem tudott szopizni, igy fejtem a tejet és cumisüvegböl kapta. aventes cumisüvegböl nem tudta kiszivni a tejet, tul kemény volt, nuk-ot ha szájába vette már orditott a formája miatt, vettünk tigexet abbol ömlött a tej, jött a doddie, a cumi részét 2 naponta kellett cserélni, teljesen szétrepedt...végül a medela cumisüveg vált be. kész gyötrelem volt..

2014. nov. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ahol mi voltunk, ott tuti nem egyszer használatos üvegek voltak és a tápszert előre bekevert nagy adagból öntötték ki az üvegekbe.
2014. nov. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

érdekességként, nálunk a korházban ilyen volt a cumisüveg és a tápszer:


[link]

2014. nov. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!