Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejfölös kenyér a 3,5 hónapos...

Tejfölös kenyér a 3,5 hónapos gyereknek! Miért kell ezt?!?

Figyelt kérdés
A közösségi oldalamat megnyitva ismerősöm által felrakott kép fogadott, amin eteti a babáját tejfölös kenyérrel. Az ő dolga mivel árt a gyereknek, de miért kell mindezt közönség előtt? Nem értem meg az ilyen szülőt. :(
2014. nov. 5. 08:18
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Grat.... Tejtermeket 8 hos kor elott nem lehet.
2014. nov. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Nem hiszem hogy meg tudja vele etetni, mert nem tudja a baba lenyelni, szóval felesleges ezen felhúzni magad.
2014. nov. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
Az a baj hogy ebben az találod gondnak, hogy kirakja a facebookra ...
2014. nov. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg ő azt gondolja, hogy ennyi simán belefér és a babának semmi baja nem lesz egy kis tejfölös kenyértől. De az is lehet, hogy nem is evett igazából, csak "úgy tett", mintha enné. Amúgy anyukám mesélte, hogy ezelőtt 32 évvel a nagymamám engem is megetetett töltött káposztával 4 hónaposan. :) Anyukám kisebb szívinfarktust kapott, mikor meglátta, de nekem szerencsére nem lett bajom. Régen ugye másképp álltak a dolgokhoz, de ez még akkor is meredek volt! Sokan vannak, akik úgy gondolják, hogy a baba azért nézi annyira a kaját, mert biztos éhes és szeretné megkóstolni, ami annyiból igaz, hogy egyrészt azt látja, hogy anya-apa is beveszi a szájába, így utánozza, másrészt a babák ugye alapból mindent bevesznek a szájukba. A szülő meg örül, hogy "nézd, milyen cuki, hogy eszi"!. Persze az sajna nem jut eszébe néhány idiótának (mert csinálnak egyesek igen meredek dolgokat), hogy a gyereknek fogalma sincs róla, hogy mit is eszik tulajdonképpen és hogy ettől esetleg évek múlva lehet súlyos allergiás betegsége, amikor meg anyuka fog a legjobban sopánkodni, hogy "nahát, fogalmam sincs róla, hogy mitől lehet...". Szóval ennyi a véleményem. Nekem a legjobb barátnőm csinált (szerintem) hülyeségeket, elég hamar kezdett el adni a (ráadásul koraszülött) babájának olyan ennivalót, ami szerintem rohadtul korai volt. Én elmondtam őszintén a véleményem, hogy szerintem ez ezért és azért nem igazán jó, mert ez és az lehet a következménye. Hogy megfogadta-e? Igazából nem tudom, de ennél többet nem tehetek, hiszen nem én vagyok az anyukája, de az én lelkiismeretem tiszta, hogy minden tőlem telhetőt megtettem. :)
2014. nov. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Hű, én meg kiraktam annó fészbúkra olyan képet, ahol a 4 hónaposom fagyizik. Na?


Az, hogy a képen úgy tesz, mintha a baba enné a kenyeret, még valójában nem eszi a baba a kenyeret. Meg se tudja ennyi idősen rágni. De még ha lenne is foga, ennyi idős gyerek még a nyelvmozgatásával kifele tolja a kaját, nem befele, szóval a torkáig csak akkor jutna el, ha az anyja megtömné, mint nagyanyám a libákat.

2014. nov. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokan szeretnek feltűnősködni, a fb-on élik az életüket, a gyerekről naponta 100 semmitmondó, idétlen képet posztolgatnak...

Nem adnék, nem s adtam a gyerekeimnek tejfölös kenyeret 10 hónapos kor előtt, de még akkor sem tenném ki a fb-ra. Nekem ezek a dolgok nem humorosak.

2014. nov. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok ilyen ember van.... facebook-ra posztolnak percenként: most felkeltem, most fogmosás, most fingott@m egyet, most elszívok egy cigit....

Ezt élvezik, hogy vannak olyanok, akik like-olgatják.


Valószínűleg fogalma sincs az ismerősödnek, hogy ennyi idős babának se kenyeret se tejfölt nem szabad adni.

Lapozd át vagy tiltsd le, ha ennyire felhúzod magad rajta.

2014. nov. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem rántottam fel magam annyira, mint ahogy a kérdésből kitűnik, az zavar igazán, hogy miért kell ezt csinálni a picivel. Hiába "cuki, etetheti még eleget, akkor és azzal amikor aminek ideje van. Nem linkelem be a képet, de konkrétan a szájában van, akár lenyelte akár nem.Ami a legfurább, hogy van már neki 2 nagyobb gyereke. De mindegy. Túltettem magam és a "saját udvaromon söprögetek" tovább.
2014. nov. 5. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!