Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos baba 4900 gramm!...

5 hónapos baba 4900 gramm! Nagyon kevés?

Figyelt kérdés

Húgom kislányárol van szó! 2500 grammal és 47 cm-vel született a 39. héten de akkor mikor megszületett elég komoly vérszegénységet állapitottak meg nála. Kapott akkor vért +gyogyszereket. 3 hónaposan néztek vérképet nála akkor azt mondtàk szèpen javult az eredmény. Fèl évesen lesz kontroll ujra addig kapja a gyogyszereket. Màr 3 hónaposan 4300 gramm volt, elvileg arra is azt mondta a védőnő hogy kevés, most viszont 5 honapos mult ès csak 4900 gramm. Olyan picurka, màs ennyi idős babàhoz képest! Ugye ez nagyon kevés?

Lehet hogy romolhatott a vérképe és ezért nem fejlődik ugy? Egyébkènt étvàgya se tul jo. Azt mondta a gyerekorvos nem hozza előre a kontrollvizsgàlatot ugyis 1 hónap múlva esedékes... Nagyon aggódunk


2014. nov. 6. 07:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Alsó szegmens, de születési súlyhoz képest megfelelő. Ránézésre milyen, túl vékony? Van tokája, hurkák a combon?
2014. nov. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem hurkás kis vékonyka..
2014. nov. 6. 07:57
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem is érdemes előrehozni, mivel az anamnéziséhez mérten megfelelő a fejlődése. A súlyát már gyakorlatilag megduplázta, hat hónapos korra ez az elvárás, és az, hogy egy percentilis görbe mentén haladjon a súlya. Nála ez az alsó percentilis, de a születési súlya is nagyon alacsony volt, a vérszégenység pedig jellemzően hat hónapos korban egy újabb subban jelentkezik - ezért vár addig az orvos. Nyugalom.
2014. nov. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Védőnő és gyerekorvos szerint ilyen piciknél a havi 80 dkg - 1 kg hizás a megfelelő! Mondjuk ha visszagondolok az én lányom is annyikat hizott!

Egyébként csak tápszeres a kislàny!

2014. nov. 6. 08:00
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem, ez nem így van, a 2.-3. hónap után nem várunk 80 dkg-1 kg súlygyarapodást, ugyanis ez azt jelentené - gondolj csak bele, hogy hat hónapos korára egy átlagos súllyal született gyerek 9 kiló volna, ez ugyanis a percentilisek szerint sem átlagos, hanem maximális súlygyarapodás, ráadásul maximálisan ütközik a súlygyarapodás ütemére irányuló várakozásainkkal is, tekintve, hogy ebben a formában egy átlagos gyermek 4 hónaposan súlyt duplázna. Ehelyett azt mondjuk, hogy az első három hónapban mimimum 300-400 grammot gyarapodjon (ezt a húgd lánya bizonyára teljesítette is, hiszen most 4900 gramm), ezt követően pedig minimum 200 grammot hízzon havonta, és amennyiben a súlya percentilis követő, nem aggódunk. Ha megtorpan a gyarapodás (ilyen nálatok nincs, két hónap alatt 700 grammot hízott), akkor érdemes kizárni nálatok első körben a vérszegénységet, egyébként különböző gasztroenterológiai kórképeket, nutricionális allergiákat, vagy roboráló tápszeren is el lehet gondolkozni. Nem aggódnám túl, én is kivárnék, éppen úgy, mint az orvos.
2014. nov. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Csak annyira furcsa hogy ilyen picurka.. kb. ugy nèz ki mint egy 2 honapos baba.

Egyébként te védőnö vagy?

2014. nov. 6. 08:48
 7/13 anonim ***** válasza:

Hmm elèg picike a fiam 5hónaposan 6050gramm volt de hàt ő fiú, ès korababa gondllom ők màskènt híznak.

Most a 6hönapos stàtuszon 6500gramm volt arra azt mondta a doki hogy ha 2700grammal született volna akkor kell neki ennyinek lenni....(1400grammal született) de erről jut eszembe mutatott egy tàblàzatot ami alapjàn nèzik a piciket.

[link]

2014. nov. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, a születési súlyához képest meg kifejezetten jó.
2014. nov. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem, orvos vagyok, de nem szoktam leírni, mert ezen az oldalon szerintem olyanok is azt írják, hogy orvosok, akik még kórházat sem láttak soha.
2014. nov. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az átlaghoz képest pici, de önmagához képest szerintem nem.

Az én fiam 3800grammal született 1hónaposan 4200gramm volt, majd 2hónapig hízott 70-80dkg-mot és a 3. hónaptól havi 30dkg-mokat szedett fel kb. Ő is keveseket hízott.

De ez állítólag ilyenkor normális.

Ahhoz képest, hogy picinek született vérszegény is, szerintem a gyarapodása megfelelő. Az átlag 5hónapos babák persze nagyobbak szoktak lenni- de ezért nem kell hasonlítgani.

2014. nov. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!