Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisgyereketeknek mikor tudtato...

Kisgyereketeknek mikor tudtatok olvasni mesét? Az enyém két éves 3 hónapos de még csak a képeket nézegeti!

Figyelt kérdés

2014. nov. 6. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Akkor meséljetek a képekről.

Ebben az életkorban kitűnőek a szöveg nélküli Böngészők, vagy pl. a Négy évszak a parkban.

2014. nov. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Próbáltad a bogyó és babóca, vagy anna, peti gergöt?

Ezek már ilyen pici korban mennek.

Nekem a nagy kb 2 évesen már szeretteöket, a kicsi már 1 évesen oda ült hozzánk.

2014. nov. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1 évesen kezdtük a Bogyó és Babóca báboskönnyvvel. Akkor még 1 mondat volt egy oldal, mert ő is inkább a képeket szerette. Ma 28 hónapos és több könyvet is meghallgat egymás után.
2014. nov. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi egészen pici kortól, fokozatosan kezdtünk a könyvekkel.

Babaként 1 éves kor előtt sok-sok textlkönyvecskénk volt, amiben esetleg egy-egy sor mondókaszerű mellett színes kép, gyakram csörgős-zörgős figurák- de már ezzel is "tanulta" hogy ki kell nyitni, lapozni kell, vannak benne érdekes dolgok, amiket nem érdemes összerágni :) stb.


1 éves kora fölött (inkább a menős időszakhoz kötném) már volt ilyen kisebb méretű széthajtogatható leporelloszerűsége, az ölembe ült, ő hajtogathatta és mondogattam neki, hogy ez kutya, hogy ugat, milyen színű, mi lehetne a neve, mit szeretne enni stb.


Aztán olyan 1,5 éves kora körül tértünk át már a klasszikus keménylapos lapozós leporellókra (pl. Móra kiadó könyvei, mint a Török és a tehenek vagy a zengő Ábécé- egy barátnőmtől mgé a mi gyerekkorunkban sláger kiadványokat is kölcsön kaphattuk)- eltépni ezeket sem lehet, együtt olvastuk ölben, közben mutogattam a figurákat. Jó, mert ezekben ritmikus mondókák vagy énekek vannak (eszembe jutott még az A part alatt vagy a Pósa bácsi meséi stb.)

Még 2 éves kora előtt már tudtunk rendes lapos kis könyvecskéket is használni.

Pl. a kis alakú Thomas a gőzmozdonyt vagy a Mr.Men sorozatot (ezek már magyarul is vannak, mi kétnyelvűek vagyunk, azért ebből a kategóriából nagyobb a választék angol nyelven és angolszász területen valahogy azt vettem észre, hogy korábban is megkínálják a piciket könyvecskékkel).

Ezek kb. 10*10 cm-esek, egy sztori van benne úgy, hogy az egyik oldalon egész oldalas kép, a másik oldalon pár mondat szöveg.

Amikor pedig megszeretett egy mesét (pl. nálunk a Thomas, Bob mester stb.)- akkor már 2 év alatt gond nélkül megvettem a nagyalakú pl. Egmont kiadványos mesekönyveket, évkönyveket stb.


Most középsős ovis, az életkorának megfelelő bármilyen mesekönyv már jó neki, nem tépi, nem zúzza, este van mindig esti mese (több epizód a megunhatatlan Thomasból, de pl. nagy kedvenc a nagy méretű Disney kötetek is- pl. Micimackó vagy Oroszlánkirály vagy L'ecsó stb.)

Mostanában már próbálkozunk a Népek meséi sorozattal is, ahol azért már döntő többségében szöveg van és kisebb képek, illetve nálunk most élik fénykorukat a nagy böngészők (amikor még én sem találom meg szinte a kis eldugott figurákat :).


Valószínűleg a piciknél vérmérséklet és érdeklődés kérdése, hogy lekötik-e kezdetektől a könyvek- én az elejétől egy rutint igyekeztem kialakítani, amiben az esti evés-meseolvasás-fürdés sorrendben gyorsan természetessé vált az olvasás, mondókázás.

2014. nov. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Könyvtároskisasszony válasza:

Kedves Anyuka!


Ezzel kapcsolatban nagyon hasznos írás: KOCSIS ÉVA: HOGYAN MESÉLJÜNK A GYEREKEKNEK?


Elolvasható a Magyar Olvasástársaság honlapján:


[link]


Itt egyébként több érdekes írást is talál, főként a Szülőknek - Szülők kérdezik menüpont alatt.

2014. nov. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!