Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket adtok enni 2 év körüli...

Miket adtok enni 2 év körüli kisgyereketeknek?

Figyelt kérdés

Úgy érzem nem eszik elég változatosan. :-(

Légyszi részletesen írjátok!



2014. máj. 14. 14:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
Egy 2 éves gyerek néhány kivételtől eltekintve azt eszi, amit a felnőttek. Ha nem eszik változatosan, az arra utal, hogy nem ezt látja maga körül. Elsősorban rajtad múlik, mit eszik a gyereked.
2014. máj. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Már ne haragudj, de mindenhol azt lehet olvasni, hogy a kisded (1-3 éves) ne egye ugyanazt, mint a szülők, ha jót akarsz Neki. Én jót akarok a saját gyerekemnek és nem fogom pörkölttel meg fasírttal tömni.

Ja és segítséget kértem nem kioktatást!

2014. máj. 14. 14:54
 3/19 anonim ***** válasza:
75%

:)

Ne haragudj, de nem hiszem, hogy fogsz itt olyan választ kapni, amit vársz, mert az egészséges, nem ételallergiás 2 évesek 99 százaléka ugyanazt eszi, amit a család többi tagja. És nem azért, mert bárki rosszat akarna a saját gyerekének.

De ha mindenáron külön akarsz neki főzni, itt van mintaétrend: [link]

2014. máj. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Azt amit mi.Igyekszem változatosan étkezni,ezt teszem a családi asztalra is.

Bőséges reggeli(rántotta,szendvics,gyümölcslé,teljes kiörlésű zabpehely,piritós,lekvár stb.),tízóraira valamilyen gyümölcs(körte,alma,barack,banán),ebédre leves gazdagon,illetve főétel(rizs,burgonya,csirkemell,rakott ételek,párolt zöldségek,hal,sültek,tészta félék stb.)

ebéd után kap valami nasit,uzsonnára (joghurt,túrókrém,gyümölcsrizs),vacsira az ebéd,vagy szintén készítek valami finomat.(tejbegríz,lecsó,saláta csirkemellel,túrógombóc stb.)

Te miket szoktál készíteni magatoknak?

2014. máj. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

2 évesen már nálunk is bőven azt ette amit mi,most a 18 hónaposom is azt eszi.

Reggelire:szendvics felvágottal vagy a nélkül,sajttal,zöldséggel(ubi,paradicsom,retek,ezt a kicsi még nem eszi)vagy lekváros/mézes kenyér,zabkása gyümölccsel,ritkán tejeskávéba áztatott kifli karikák vagy tejbe keksz.

tízórai általában kimarad,mivel 9 körül reggelizünk,ha mégis korábban akkor alma/banán vagy ha gyümölcsös volt a reggeli akkor kölesgolyó

Ebéd:ma pl zöldségleves volt gazdagon,ez után kaptak 1 banánt,holnap köleskása lesz sajttal,húst ritkán készítek mert nem nagyon eszik,főzelékeket szoktunk sűrűn enni,krémleveseket, tésztát zöldséggel/spenóttal,halrudat rizzsel,párolt zöldséggel,

uzsi:amerikai palacsinta simán,lekvárral,derelye,hamis túrógombóc,mézes/lekváros kalács/kenyér, de sokszor csak gyümölcs köles golyóval,keksszel,gyümölcsrizs,muffin vagy amit sütök

vacsi:szendvics/melegszendvics tejeskávéval,pizza, tejbegríz


szoktunk pékségben venni néha ezt-azt azt általában uzsira eszik meg,vagy néha reggeli/vacsi

2014. máj. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nálunk ugyanazt eszi, amit mi. Mi a baj a fasírttal? Hús van benne, tojás, zsemle - vagy ha gluténmentesen készítem (lisztérzékeny vagyok), akkor a zsemle helyett krumpli vagy kukoricás lapkenyér.

A pörkölttel sincs semmi baj, saját pirospaprikánk és darált paprikánk van benne, általában saját hagymánk, hús.

Amivel baj van, az az ócska virsli, a válogatás nélkül vásárolt vacak felvágottak, a mű joghurtok, az előre panírozott ócska halból készült halrudacskák és csirkemaszatból készült hústermékek.

Ezeken kívül nyugodtan add neki, amit ti is esztek :) Levesek, rakott ételek (káposzta, zöldbab...), főzelékek, tésztafélék vannak nálunk, valamint sokszor van túrós étel (felfújt, fánk stb.), krumplis ételek (krumpliprósza tejföllel, rakott krumpli stb.

Amit kifejezetten szeretett ennyi idősen is, az a rántott hal, a gomba, rakott zöldbab, túrófánk, bármi, amihez lehet tejfölt enni vagy kecsapot :)

2014. máj. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Reggelire:

rántotta,

kenyér/kifli vajjal/sajtkrémmel/egyéb kencével/lekvárral/reszelt sajttal/párizsival


tízórai-uzsonna:

gyümölcs

gyümölcsszelet

rizstallér

gesztenyemassza (cukor nélkül)

ritkán nyers aszalt ropogtatnivalók


ebéd:

tészta zöldséges szósszal, vagy hallal

húsleves

karfiol sajtos-tojásos-tejföllel sütve

főzelékek

gabonák zöldségekkel (bulgur is, köles stb.)

tojáspörkölt, borsópörkölt

batáta

stb.


A tejtermék-tojás-hús bio.

2014. máj. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Ja, szokott még lenni rizs vagy kölesfelfújt is, lekvárral, palacsinta, gofri (dióval vagy mákkal a tésztájában és minimális cukorral csak- Ezeket el tudom késziteni gluténmentesen is, nálam ez is szempont a diétám miatt.

Felvágott, májas (mindig figyelek az összetevőkre, hogy minél magasabb hústartalmú legyen).

Pizzát is szoktam sütni én is, abból is sütök kétfélét (gluténos és mentes), a gyerekek eszik mindkettőt :D

2014. máj. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Tényleg: tejbegríz (rizstejjel, teljesőrlésű grízből), tejberizs, bulgurt is lehet tejben főzni, mondjuk kakaós-kókuszos. Palacsinta... :)
2014. máj. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok:

2 éves lányom eheti tervezett ebédje:

Hétfő: Paradicsomleves, valamilyen hús (nem tudom pontosan, anyósomnál volt)

Kedd: Brassói aprópecsenye (bizony)

Szerda: Sajtos tészta

Csütörtök: Halrudacskák kukoricás rizzsel

Péntek: Spenót

Szombat: Tárkonyos kacsahúsleves sok zöldséggel, derelye

Vasárnap: Remélem, marad a szombatiból, ha nem, rántott sajt.

A reggeli kakaó és müzli, a tízórai joghurt vagy gyülölcs, az uzsonna gyümölcs vagy péksüti, a vacsora rendszerint szendvics, ilyenkor iszik egy pohár gyümölcslevet is, amúgy vizet szokott.

2014. máj. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!