Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bárányhimlő elleni oltásnak...

Bárányhimlő elleni oltásnak mellékhatása?

Figyelt kérdés

Azoktól kérdezném, akik beadatták a babájuknak. Volt-e valamilyen mellékhatása a babátoknál ennek az oltásnak? Eddig egy oltásnál sem volt nekünk semmilyen mellékhatás, max. picit jobban aludt.

Az oltásellenesek kérem szépen, ne írjanak. Köszönöm!

(Bocs, nemrég volt ilyen kérdés, de csak 1 válasz érkezett rá, ezért mertem én is feltenni.)


2010. jan. 27. 15:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Semmilyen mellékhatás nem volt nálunk, ahogyan egyik oltásnál sem. Egyedül a 15 hónapos után egy héttel lázasodott be 2-3 napra.
2010. jan. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
5%

van már oltás erre is? áruld el nekem, hogy miért jó üvegbúra alatt nevelni egy gyereket? vannak természetes betegésgek amiken át kell esni.


látom már előre a jövő generációját, tele gnómokkal akik egy megfázásba belehalnak.


amúgy nem vagyok oltásellenes, h1n1 ellen beadattam magamnak, de bárányhimlő.......

2010. jan. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is kérni fogom a fiamnak.

A doki szerint nincs mellékhatása, de elmondta, hogy az oltás után is elkaphatja a bárányhimlőt, de hamarabb levonul a betegség, és nem kell tartanunk a szövődményeitól. Ezek ugyanis súlyosabbak lehetnek, mint maga a bárányhimlő.

2010. jan. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves második!

Mielőtt ilyen stílusban írsz, olvass utána, hogy min akadsz ki. Nem a bárányhimlő, hanem a szövődményei miatt ajánlott az oltás.

2010. jan. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem konkrétan a bárányhimlő miatt érdemes beadatni a gyereknek, bár már az is magában rettentő kellemetlen betegség. A bárányhimlő következtében fellépő esetleges szövődmények elkerülése végett szeretném beadatni neki.

És szerintem az, hogy az ilyen - néhány esetben akár súlyos - betegségektől meg akarom védeni, az nem azt jelenti, hogy búra alatt nevelem.

2010. jan. 27. 15:34
 6/12 A kérdező kommentje:

Jajj, bocs. A többieknek nagyon köszönöm!

Igen, én is főleg a szövődmények miatt tartok tőle. Bár én magam 25 évesen lettem bárányhimlős, és állítólag felnőtt korban súlyosabb lefolyású, de ennek a tizedét sem kívánom a kisfiamnak.

2010. jan. 27. 15:38
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom, én is be fogom adatni a kislányomnak.

Viszont ellentétben a 2.válaszadóval a h1n1 et tartom marha nagy rászedésnek:)olvasson utánna mit okozhat nem a bárányhimlő, hanem a mellékhatásai...

2010. jan. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
31%
Az addig rendben van,hogy kiskorában megvéded a gyermeked a szövődményektől..De ez az oltás nem egy életre való védettséget ad és felnőttkorban sokkal több szövődménye lehet a bárányhimlőnek,ha elkapja.
2010. jan. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem az oltásról akartam vitát nyitni.

Akkor mondjuk így tettem volna fel a kérdést: "Mi a véleményetek a bárányhimlő elleni oltásról?" De ugye nem ezt lehet olvasni ott fent :-)

Azért köszi a hozzászólást.

2010. jan. 27. 18:29
 10/12 A kérdező kommentje:

Na, utánaolvastam ennek a fránya oltásnak.

Szóval az általam elolvasott 5-6 cikk alapján elmondható, hogy a vakcina életre szóló védettséget nyújt. A legtöbb statisztika alapján az oltottak kb. 5-15%-a esik át mégis a betegségen, de jóval enyhébb lefolyású és szövődménymentes.

2010. jan. 27. 18:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!