Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beadatnád neki a bárányhimlő...

Beadatnád neki a bárányhimlő oltás első részét így? Van valami mellékhatása az oltásnak? Láz stb?

Figyelt kérdés

A fiam 26 hónapos 1 hét múlva kezdjük a bölcsibe a beszokatást.

Kicsit tartok tőle,hogy ha beadja a doki ezt az oltást,akkor pont a kezdésre lesz beteg az oltástól.

Nem tudom mit csináljak.Én már dolgozom,most hétfőn és kedden apukával és a nagyival van itthon a gyerek.

Szerdától meg már apuka is dolgozik és csak a nagyival lesz itthon a kisfiam.


2011. júl. 24. 07:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Miért lenne beteg az oltástól?
2011. júl. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mert eddig minden oltástól beteg lett a fiam,ahányat kapott.A láz az minden esetben jelentkezett, és volt,hogy nem egy-két napig tartott hanem tovább.
2011. júl. 24. 08:08
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Én sem most, sem később nem adatnám be, mert felesleges. Pont felnőtt korára veszíti el a védettséget, mert nem egy életre szól az oltástól, és nem túl jó, ha felnőttként esik túl rajta. Volt barátom 18 évesen lett bárányhimlős, ráhúzódott a herékre, és ha gyereket akar, fel kell turbózni a spermáit. Ha gyerekként átesik rajta, kisebb a szövődmények veszélye.
2011. júl. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én sem adatnám be. Nem egy veszélyes betegség ha gyerekkorban átesik rajta.
2011. júl. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
én sem adatnám be...
2011. júl. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
na, most legyen az ember okos. én minden nem kötelezönek ellene vagyok, nem is kapott mást, ezt akartam csak, dokink és védönönk is nagyon ajánlotta, akkor most mi legyen,?
2011. júl. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én nem kaptam oltást, jártam bölcsibe, óvodába és valahogy a mi családunkat elkerülte a bárányhimlő. Sőt Anyu sem volt himlős és még a 2 húgom sem. Van egy 15 hónapos kisfiam, unokatesók a szomszédban(iskolások, óvodások). Még suliidőben(akkor még éppen hogy elmúlt 1 éves) volt egy himlőjárvány, így eléggé féltem, hogy elkapjuk, mert riogattak, hogy egyből kórházba kell mennem, a kicsi nem cicizhet.... Szóval rettegtünk 1 hónapon keresztül. Szerencsénkre nem kaptuk el, még kicsinek találtam őt! Sógornőmékkel lakunk együtt, nekik most megy óvodába a gyerkőc, így beszéltünk a védőnővel, hogy mi lenne jobb, beadni vagy sem. Azt mondta, hogy mivel szeretnénk még babát jobb lenne átesni rajta mostanában, nehogy akkor legyen pöttyös mikor pocakban a tesó.

Unokatesókon végigment a járvány 4 évestől 18 évesig egyszerre. A kicsi viselte a legjobban, a nagynak tartott a legtovább, neki még a torkára is ráment. :(

Szemben lakó szomszéd kicsinek átesett rajta, később mikor gyerkőce óvodás lett újra jelentkezett neki övsömörként. Utána a második gyerekkel szintén elkapta Apuci az övsömört. :(

2011. júl. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
Mindenképp adasd be, ugyanis nagyon gyakoriak a bárányhimlő szövődményei. Az oltás pedig olyan mintha átesne magán a betegségen, tehát életre szóló védettséget ad. Ettől nem szoktak lázasak lenni a gyerekek.
2011. júl. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

11:28as vagyok.

Nekem a védőnőm mondta, hogy nem ajánlaná, mert kb 10 évig ad védelmet, zóval tízenéves korban már nem lesz védett a gyerek.Vérvizsgálatot kell csinálni, hogy megállapítság, hogy van-e véettség, ha nincs, újra kaphatja, 10 év múlva újra....ezzel ellentétben ha elkapja a betegséget, akkor garantáltan védett egész életében.

2011. júl. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én beadattam, mert azt hallottam, hogy lehetnek súlyos szövődményei. Ha 10 éves korig megkapja, akkor egész életére védettséget ad. Ha mégis elkapja, akkor sokkal gyengébb lefolyású lesz. És azért kell 2, hogy megmaradjon a védettség. Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy ő még nem látott olyat, hogy valakit beoltott, és mégis elkapta volna.
2011. júl. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!