Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos baba a tv előtt,...

3 hónapos baba a tv előtt, veszekedjek, vagy hagyjam?

Figyelt kérdés

Kisfiamat nem engedjük tévézni, itthon be sincs kapcsolva. Elviszem a mamához, és azzal kezdi, hogy lerakja a tv elé, vagy ha kézben van is, oda áll vele fél méterre, hogy mennyire szereti a gyerek. Ezerszer elmondtam már neki szépen, hogy direkt raktam le úgy a gyereket, hogy ne lássa. Itthon nem tévézik, mert nem neki való még (később sem szerintem, de ez már más téma) Számtalanszor elmondom, amikor a kisfiam a kezemben van, hogy nem-nem, ráérsz még és elfordítom. Sajnos anyósom mindenben okosabb és presztizs kérdést csinál belőle, hogy megmutassa, ő jobban tudja. Szerinte a gyerekemnek 1 hónapos kora óta ennie kellene és már 3 hónaposan pacalt ettek a gyerekei. Én meg tudom, hogy a férjemnek irtó gyenge gyomra van...

Arra a napi 2-szer 10 percre engedjem a tv-t, vagy legyek erőszakosabb és ha kell vesszek össze emiatt. Szerintetek?


2014. nov. 8. 08:25
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Igen legyél erőszakosabb.

A te gyereked, nem az övé.

A te családod elsősorban a férjed és a gyerek.

2014. nov. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Itt nem is magáról a tv nézésről van szó, vagyis nem ezzel van a nagyobb baj, hanem azzal hogy egy ilyen pici gyerek szemébe ne villogjon már a tv fénye, nem tesz jót az idegrendszerének. Ha én leülnék fél méterre a tévé elé, az én szememet is bántaná és fájna a fejem...

Nekünk ment a tv napközben mindig ilyen pici gyerek mellett de soha nem raktam le konkrétan a tv elé hogy nézze, az ágyon feküdt vagy pihenő székben, de azt is magammal szembe fordítottam, nem a tv felé.

Igen, vessz vele össze ha ennyire h.ülye az anyósod, én sem hagynám. Te vagy a baba anyukája, mindenki viselkedjen úgy ahogy te gondolod... Nekem nagyon jó viszonyom van anyukámmal, van amit másképp csinálna a gyerekeimmel kapcsolatban de mindig elmondja hogy én vagyok az anyjuk és ő ezt tiszteletben tartja. (pl vissza vettem másfél éves kisfiam vízivását mert nem tudok már milyen pelenkát adni rá éjszakára, megkértem őket is hogy fél6 után már csak akkor adjon neki inni ha nagyon muszáj, apunak nem tetszik, anyu meg megmondta hogy ha én így akarom akkor így lesz, nem fog velem kiszúrni)

2014. nov. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
hat nem tudom. Abban igazad van h a te gyereked ne engedj semkit beleszolni, de a kisfiad meg csak 3 honapos egyreszt nagyon nrm tudja meg azt sem h mi az a tv, masreszt a szineket nezi. Igy is fejleszti magat.
2014. nov. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20%
utolso vok. Azt nem is olvastam h a tv ele rakja, hat az tenyleg nem jo a szemenek. De az agyrol vagy messzebrol amikor kezedben tartod, sztem nem lessz baja ha nezi. Az en 5honapos fiam is az agyrol nezte tegnap este a meset :)
2014. nov. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nekem is ez a dilemmám, amit itt a kétféle válaszból lehet is látni. Hogy attól, hogy néhány méterre a tv-től fekszik, vagy hallja, hogy valami szól, még nem lesz baja. Bár olyan kis érzékeny, hogy ha hangosabban kiált fel valaki a tv-ben, akkor összerezzen és ha nincs mellette senki, hogy megsimogassa, megnyugtassa, akkor el is sírja magát. Egyébként meg persze érdekesek a fények, a színek. Nem hiszem, hogy az idegrendszerének jót tesz a tv.

A másik pedig, amit írtok is, hogy tök mindegy, hogy árt vagy nem árt, ennek a gyereknek én vagyok az anyja és ha megkérem a nagyit, hogy ne nézessen vele tv-t, akkor ne csinálja direkt.

Csak ő meg azt mondja, hogy a Mama arra van, hogy megengedje azt, amit otthon nem szabad és Ő kényezteti a gyereket. (tévével :S )

2014. nov. 8. 08:52
 6/10 anonim ***** válasza:
Én nem engedném nem jó az idegrendszerének. Nem is vinném amìg nem pröbál változni. Saját gyerekével azt csinált amit akart, ő már a te babád. Ott hagyod napi 2x ki tudja mi mást is csinál vele amit talán nem kéne.
2014. nov. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én anyukám is azt mondta egyszer, hogy a nagyszülő arra jó, hogy megengedje azt, amit a szülő nem, DE ez nem terjed ki olyanra, hogy nézze-e egy pici baba a tv-t, vagy sem. Majd később, ha pl jönnek a nasik, vagy szabad-e pocsolyában tocsogni, stb. 3 hónaposan valóban nem kéne a tv elé rakni. Engem is zavar, ha közvetlenül előtte ülök. Harcolnék az igazamért ez ügyben.
2014. nov. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát ez attól függ... Abban is van valami, hogy a nagyszülő arra való, hogy a gyereket elkényeztesse. Nálunk ez úgy van, hogy itthon az van, amit mi mondunk, akkor is ha anyukám vagy anyósom itt van. Ha anyukáméknál vagyunk (kb. havonta egy hétvégét), ott a gyerekek nézhetik fél napig a tévét (anyukám egész hónapba veszi fel a különböző meséket nekik), és több édességet is esznek.

A Te esetedben, ha anyós jön vendégségbe, biztos nem engedném, hogy tévét nézzen a gyerek, de ha nem napi szinten vagytok nála, és ott 10 percet nézi a tévét, azt hagynám.

2014. nov. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi sem néztünk tv-t, de amikor átmentünk anyósomékhoz ( hetente egyszer) akkor nézett, de direkt DUCK tv-tettek be neki, nem hangos és nincsenek benne gyors mozgások. Ettől semmi baja nem lesz. De azt én sem engedném hogy RTL klubbot meg hasonló szutykot nézzen akár 10 percre is. Igaz, hogy a nagyszülők azért vannak hogy elkényeztessék, de vegyék figyelembe a szülő kérését. Apósommal harcolok mindig, hogy ne adjon palacsintát, diót, stb.. a 9 hónapos lányomnak. De tudom, hogy anyósom nem engedné akkor se ha nem vagyok ott így nyugodt vagyok. Mondjuk nekem anyám katasztrófa mert neki hiába mondom akkor is megteszi :( úgyhogy amikor rá kellett bíznom akkor gyomorgörcsöm volt, mert ő le is tagadja ha hülyeséget csinál sajnos.
2014. nov. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Legközelebb szóvá teszem neki újra és úgy, hogy ott legyen a férjem is. Megmondom neki, hogy mi ezt így döntöttük el ketten, legyen szíves tiszteletben tartani.
2014. nov. 8. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!