Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babaúszás, tényleg a víz alá...

Babaúszás, tényleg a víz alá is kell mennie a babának?

Figyelt kérdés

Menni szeretnénk, mert az én derekam is tropa a dokim javasolta és a babának is sok szempontból hasznos azt mondta a gyerekorvos. De amikor ismerősöm mondta hogy a víz alá is kell mennie a babának ledöbbentem. Mi van ha letüdőzi a vizet? Neki nem tudok szólni hogy vegyél egy nagy levegőt... Annyira rettegek ettől, de ha így félek, hogy menjünk?

Akik járnak babaúszásra kérlek meséljetek erről.



2014. nov. 11. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
9 hónapig víz alatt volt, rémlik? :) HA tényleg baba még, akkor menni fog neki ösztönből, a nagyobban szoktak csak hisztizni, ha nem voltak vízhez szoktatva babakoruktól kezdve.
2014. nov. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2014. nov. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van merules, ami az elejen kb. 2 masodperc. Ahova mi jarunk, ott 4 hetig keszitettek fel a babat a merulesre. Szolitanom kell ot a keresztneven, majd mondani, hogy merulunk, rafujni az arcara es egy pillanatra belenyomni a fejet a vizbe. Mar 4 honapja jarunk, mostmar nem is nagyon kell fujnom, mert mikor kimondom, hogy merulunk, mar csukja is be szemet, szajat. Most 7 honapos. Vannak babak, akik kicsit kohognek, az en fiam meg sosem nyelt felre. Ne aggodj, nem olyan ijeszto ez, mint ahogy hangzik! Nyugodtan vidd, nagyon jo moka, tarsasag, enekek, mondokak. Egyebkent senki nem fog kenyszeriteni, ha te nem akarod meriteni a babad, akkor nem fogod. De ha belegondolsz nem rossz dolog ez, ne adj' Isten egy kesobbi veszhelyzet eseten hasznos lehet, ha birja a viz alatt.
2014. nov. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell neki szolni, h vegyen levegot, van buvarreflexe, olvass utana!
2014. nov. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
5 és fél hónapos. Gondoltam ám, hogy nem fullad meg minden második baba a babaúszásokon, csak első baba és lehet kicsit túlaggódok :)
2014. nov. 11. 16:22
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
3-as vagyok. Hidd el, tenyleg nem kell aggodnod! En kicsit fanatikus vagyok, eskuszom kotelezove tennem a babauszast :-D valoszinu azert rajongok erte ennyire, mert a fiam imadja az elso perctol kezdve. Ha nagyon aggodsz, akkor menj el, nezz meg egy babauszast, es donts utana! Megkerdezhetem hova lenne lehetosegetek jarni?
2014. nov. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

mi voltunk le kellett locsolni az arcát és mondani h. merülés, azt mondta az oktató ezt minden este fürdésnél kell csinálni és az 5. alkalommal merültetik csak nem rögtön az elején.

Úgy kell locsolni hogy a szemébe menjen a víz előtte mondani hogy merülés. Nekünk a 3. nap amikor mondtam neki már csukta is a szemét be.

2014. nov. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3-as es 6-os vagyok. Koszi a lepontozast. Nem veletlen tettem oda egy ,,:-D'' jelet. Mindegy.

Azt elfelejtettem, amit a 7-es irt, hogy eloszor csak locsolgatas van, es nekunk is mondtak, hogy csinaljuk otthon a furdetesnel is.

2014. nov. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nyugi nem elsőre merül majd.

Meg vannak rávezető mozdulatok amit majd mikor mondasz neki akkor tudni fogja, hogy jön a víz.

Pl mondasz egy két szót és lelocsolod a fejét vízzel, nem kell feltétlenül, hogy az arcába menjen és ne egy vödör vízzel csináld, hanem kicsit a tenyereddel akár. Ezt jó párszor csinálod majd és tudni fogja, hogy ilyenkor jön a víz, nem fogja letüdőzni a vizet.

2014. nov. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

6-os és 3-mas nem én pontoztam :-\

a lobogó utcai tanuszodába mennénk a IX. kerben, Stoller Katalin tartja. kezdek azt hiszem megnyugodni :)

2014. nov. 12. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!