Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lesz e valami hatranya (pl....

Lesz e valami hatranya (pl. vitaminhiany) annak a babanak, aki 8 hos kora ellenere nem eszik, nem iszik, csak cicizik?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8 hos es 2 honapja probalkozok a hozzataplalassal minden nap,siker nelkül becsukja a szajat es ordit es latszik hogy nem izlik neki.Anyatejes rengeteg tejem van nagyon köver 9kg tehat jol fejlödik.Probaltam vajjal is,anyatejjel izesitve,de fintorog es ki akar jönni az etetöszekböl.Mindenfele etelt megprobaltam mar,zöldeseget es gyümölcsöt is.Orvos azt mondja ha sir nem szabad eröltetni annal rosszabb.Anyukak akiknek hasonlo problemaja volt meddig nem fogadott el mast a cicin kivül,tehat mennyi idös koraig?Nem lesz belöle baja pl.vitaminhiany??Szedem az elevitet.
2014. nov. 10. 07:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Háromból 2 gyermekem ilyen volt. 8-9 hónapos koruk közt kezdték jobban elfogadni a gyümölcsöket, főzelékeket. Teljesen egészségesek voltak, jól fejlődtek.
2014. nov. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Biztosan nem lesz vitaminhiánya szoptatás mellett. És más baja sem. Az orvosnak igaza van, ne erőltesd.
2014. nov. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
12%

Hagyd abba a szoptatast csak este kapjon anyatejet.

Itt az ido levalasztani ez most a zoldseg gyumolcs ideje anyatej mar nem letszugseglet.

2014. nov. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
jaj az ilyen valaszok mint az utolso...ezt inkabb nem is kommentalom...
2014. nov. 10. 08:49
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg próbálkozz valami másfajta formával, hátha az tetszeni fog neki.

Mondjuk adj egy agyonfőzött krumplidarabkát a kezébe és kezdjen el vele játszani.

Előtte nekem is kínszenvedés volt a hozzátáplálás, de amikortól már ő is aktívan részt vehetett benne, a játék elterelte a figyelmét.

2014. nov. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is csináld úgy ahogy írta az utolsó. Főtt répoa felkarikázva. Elé rakod úgy is piszkálja majd. Felveszi majd a szájába turja vagyis elvileg. :)

Meg kell próbálni, hogy ő egye meg. Miért mondjuk banánt is adhatsz neki kis darabokban :)

2014. nov. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Igen egyébként, ez az utolsó kettő nagyon jó ötlet. :)
2014. nov. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
47%
Lehet túl későn kezdted,akkor szokott ilyen probléma lenni.Ennyi idősen már nem elég csak az anyatej,csökkentsd a cicit,kapjon kevesebb tejet,és ne add fel a próbálkozást,más baba ilyenkor már max reggel-este kap anyatejet és változatosan eszik.Tényleg nagy súlyú a baba.
2014. nov. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
33%

Nekem azt mondta az orvos ha a 6. hónap után nem kap húst hamar vashiányos lesz.


Amúgy miért ennyire késő kezdted?

2014. nov. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%
Mit kezdett későn, Istenem.... Hat hónapos korig általában nem kezdik meg a hozzátáplálást, pláne nem szoptatás és normálisan fejlődő gyerek mellett... Semmivel nincsen elkésve, abszolút nem ritka a gyakorlatban, hogy egy gyerek akár 10-11 hónapos koráig SEM fogadja el a hozzátáplálást. Az akarata ellenére történő erőltetés pedig jellemzően még később is az étkezési problémák felé tendálja a gyereket, tehát semmilyen haszna nincsen. A vashiány 6 hónapos kor után még hozzátáplált csecsemőben is fiziológiás egyébként, mindaddig, míg tüneteket nem okoz (aluszékonyság, étvágytalanság - azaz ha elutasítja az anyatejet, fogyás, stb.), nem tekintjük kórosnak. FOG ENNI (!!!) ha megérik rá, ahogyan írták felettem is: kínáld, adj neki ételt, amit foghat, amit ő maga fogyaszthat, és ennyi.
2014. nov. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!