Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az az, , alap felszerelés"...

Mi az az, , alap felszerelés" ami szükséges mire jön a baba?

Figyelt kérdés
Babát tervezünk és Ő lenne az első érdekelne hogy mi az ami szükséges és milyen márka milyen anyagi vonzattal jár?

2014. nov. 11. 16:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Mondjuk a vitaminok pont az a kérdéskör, amit nem tudhatsz, hogy mire lesz szükséged. Mert pl. lehet, hogy a szervezetednek most elegendő valamelyik tápanyag, de babával a pocakban már kevés lesz. Vagy csak maradjuk egy általános problémánál, a kismamák jelentős része görcsöl, amire kalcium és magnéziumpótlás javallott. Konkrétan van olyan ismerősöm, akinek veszélyeztetett terhesként napi 5-6 magneB6-ot kellett szednie, azért, ha csak fél évre számolod, az is pénz. Vagy nem tudhatjátok, hogy bírsz majd dolgozni, lehet táppénzre kell menned hosszú időre, akkor jelentősen kevesebből gazdálkodhattok, lehet, hogy a tartalékokhoz is hozzá kell nyúlni. Na és mi van, ha nem egy baba választ benneteket a szüleinek?
2014. nov. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy ruhák maradtak a családban mind fiú mind lány után így az első körben csak pár új ruha lenne és a többi ezekből állna mert hamar kinövi.
2014. nov. 11. 18:33
 13/19 A kérdező kommentje:

Most sem dolgozom csak párom.Nem enged el minimálbérért dolgozni mert Ő annyit keres ,hogy inkább kisimult idegekhez szeretne hazajönni nem arra hogy tiszta idegbeteg vagyok a munkám miatt.Ikerterhesség nincs kizárva nálunk a családban sok az iker és elvileg a tesóm és az én generációm ahol megint visszaüthet.


De anyagiakban biztos megtudnánk oldani.Nincs hitelünk házunk tavasszal felépül(gyors szerkezetes faház).Így még az a rizikó sincs hogy ha ne adj isten nincs munka akkor ne legyen hol laknunk.

2014. nov. 11. 18:38
 14/19 anonim ***** válasza:

Ne haragudj nem bántáskén írom, de nagyon naívan állsz a dologhoz. Nem minden ilyen egyszerű és rózsaszín ahogyan most látod. A nehézségek mindig útközben jönnek és ha nincs tartalékotok akkor mit csinálsz ha extra fizetős vizsgálatokra van szükség mert meglebegtetik, hogy esetleg beteg?

Vagy ha tényleg ikrek lennének akkor mindenbőp duplàn kell vásárolni = kétszer annyi kiadás. Egy iker babakocsiból a legsilányabb minőségű is több mint 100 ezer. Stb.

2014. nov. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy a babakelengye csak egy kezdő összeg. Utána még számtalan, nem várt költség is felléphet. Pl. tápszeres lesz a kicsi, ehhez minden hónapban tápszer, ami nem olcsó. A kezdő, jó minőségű cumisüvegek sem olcsóak, ezekre néhány hetente új cumik kellenek.

Pelenka változó, újszülöttnek csak kiváló minőségű pelenkát szabad venni. Később jöhetnek a gyengébb minőségűek. De gondolni kell olyanokra is, hogy fogzáskor hasmenése lesz, fogínyre gél vagy csak a fluor mentes babafogkrém se olcsó.

Később cipő, ruhák, stb.

A gond ott van, hogy te eleve úgy számolsz, hogy kaptok. Mi van, ha nem?

Vannak dolgok, amikből kiváló használt cuccokat lehet megvenni, pl. bútor, szekrények, játékok, ruhák, babakocsi. Vannak, amikből mindenképpen az új a fontos.

Kismamaruhákat is lehet venni használtan, gyönyörű, hibátlan, márkás darabokat lehet venni fillérekért, tele van velük a net.

2014. nov. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Ne vagyok se naiv se rózsaszín ködben lévő.Voltunk már nagy kakiban és még lehetünk is ott,az utóbbi 6 évem másról nem szólt csak arról hogy kifizettünk több mint 2 milliót és két éve 2 nagyszülői temetés is volt de ha mindig így állok a dolgokhoz akkor nem utóbb hanem előbb de felkötöm magam.


Nincs olyan ,hogy nem kapok igen is számíthatok rá arról nem beszélve hogy nagyon sok dolog van elrakva már nálunk.


Esetleges nagyobb költségek meg jöhetnek a gyerek x éves korában is akkor se adhatom vissza hogy bocs most nem kell mert nincs.Mindig volt valahogy.Mai világban bármikor lehet egy milliomos is egyik percről a másikra nincstelen.

2014. nov. 11. 18:59
 17/19 anonim ***** válasza:
Ha ennyire biztos vagy, akkor miért kérdezel? Amúgy én is ellene vagyok a szintetikus dolgoknak, de a 6. héttől egészen máig (12. hetes vagyok) annyira egyoldalúan eszem (semmi nem esik jól, mindentől undorodok és sokat hányok) hogy örülök, hogy legalább az a kis terhes vitamin lecsúszik.Plusz sokat fáj a hasam, ami miatt magnerot-ot szedek, az is 3000 ft körül van, plusz vennem kellett rennie-t és espumisant is...
2014. nov. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Mi sok mindent örököltünk így a nagy dolgokat nem kellett megvenni inkább a gyerekszobát raktunk rendbe.Én anno számoltam s ha használtan vettem volna mindent olyan 2-300 ezerre jönne ki babakocsitól kiságyon át ruhákig.Havi dolgokat mint pelenka, babaápolás nem venném bele erre ott a havi fizetés abból kell kigazdálkodni.Őszintén sajnálnék csomó pénzt az új dolgokra amikor a használt is kiszolgálja.Pl kiskádat nem tudja elhasználni egy gyerek
2014. nov. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Mint írtam páromnak szeretném megmutatni,mert Ő mindenből újat szeretne vásárolni.


Köszönöm szépen az eddigi normális válaszokat.

2014. nov. 12. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!