Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az az, , alap felszerelés"...

Mi az az, , alap felszerelés" ami szükséges mire jön a baba?

Figyelt kérdés
Babát tervezünk és Ő lenne az első érdekelne hogy mi az ami szükséges és milyen márka milyen anyagi vonzattal jár?

2014. nov. 11. 16:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

-kiságy, lehet venni használtan,

-pelenkák, ezt ki kell tapasztalni, hogy melyik a megfelelő márka

-popsitörlő

-textílpelenka

-babakocsi

de ha összejön a baba, a védőnő mindent elmond, hogy mire lesz szükség, mire megszületik. Sokmindent ráér később beszerezni, mert lehet, hogy nem is fog kelleni. Pl: ha rendesen szopizik és hízik a baba, akkor nem kell mérleg. Akkor cumisüvegekből sem kell betankolni.

A kisruhákból se kell előre sok, mert nem tudod, mekkora lesz a baba. Persze legyen több váltás.

2014. nov. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


[link]


Mi nem mindenből vettünk újat így a fogadott orvossal kb 4-5 százezret költöttünk mire minden meglett. Persze meg lehet oldani mindezt kevesebből is. Mindenből használt, olcsó, sztk terhes gondozás és ügyeletesnél szülés esetében.

2014. nov. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Bocsi az egyik linket véletlenül kétszer küldtem, ez pedig kimaradt:

[link]

2014. nov. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

- ágy, matrac

- lepedők, ágynemű (vagyis választani lehet a hálózsák, pléd, kis takaró stb. között), min. 3 db, hogy legyen váltás.

- min. 10 db textilpelenka

- autós hordozó

- hordozóeszköz (opcionális, babakocsi, kendők, mei-tai stb.)

- biztonsági alapon 1 db cumisüveg

- kád, kifogó, törölköző

- ruhák évszaknak megfelelően

- pelenka (eldobható, mosható, megint csak opcionális)

- kozmetikai szerek, amiket majd a gyerekorvos ír fel

- elkülönített hely a babának, kis szekrény stb.


Anyagi vonzata? Ez a szülőktől és anyagi lehetőségeiktől függ. Lehet jó dolgokat kifogni használtan, de van, amiből az új a jó. A minimálistól a határ a csillagos ég.

A környezetemben úgy látom, kb. 100 ezer az alsó határ és onnan megy felfelé.

2014. nov. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

kombidressz, rugdalózó, textilpelusok, pelenka, kissapka (nyáron is!), télen még bundazsák, vagy overall

Valamilyen eszköz, amivel a baba "közlekedik", alvóhely egy nyugis sarokban (lehet ágy vagy bölcső is)

ez a minimum, anyagi vonzat attól függ, hogy mindenből újat veszel vagy használtat, esetleg megkapjátok rokonoktól-ismerősöktől ingyen, meg persze attól is, hogy ragaszkodtok-e bizonyos márkákhoz, vagy sem.

Gyógykészítményeket a gyerekorvos fogja felírni,

2014. nov. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Igazából páromnak szeretném megmutatni amiket írtatok.16 éves voltam amikor lett egy kishúgom így nagyjából képben vagyok hogy-hogy smint de párom meg mindenből újat szeretne.

Amire Én csak azt tudom mondani neki hogy a legolcsóbb vadiúj dolgok is horror összegben vannak és van amit hamar kinő és nem biztos hogy annyira rossz lenne a használt de igényes.


kb 150-200.000 lenne a keret a dolgokra.Nem élünk rosszul de nem is szeretnék kacsalábon forgó dolgokat.

2014. nov. 11. 18:03
 7/19 anonim ***** válasza:
Ebben az össegben benne van az is ha estleg fogadott orvosnás szeretnél szülni, hozzá szeretnél járni terhesgondozásra, egyéb vizsgálatok ára, vitaminok, kismamaruhák és egyebek is? Vagy ez csak a babakelengyére szánt összeg?
2014. nov. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Kombidressz 5-600 ft/ darab

rugdalózó 700 ft/ darab

Ezekből méretenként kell legalább 7-7 darab (ha egy nap minden kaki kifolyik, akkor is legyen mit ráadni), az első méret kb. egy hétig jó, a következő méretet is max. egy hónapig használja

Kissapkák: 500-1500 attól függ nyári vagy téli

Téli vastag overall: 3-5 000 ft (és jó ha 2- van, mert mi van ha menetkész állapotban végigbukja magát?)

Pelus: napi 7-8 darabbal számolhattok az első hónapokban, mondjuk ha a pamperst vesszük alapul, abból egy nagy kartonos kb. 1 havi adag, ez 8 ezer forint körül van

Babakocsi autósüléssel: 50 000-től

Kókuszmatrac 10 000

Kiságy 20 000-től


Ha csak az első hónapra számolom már túl van a 100-on és még tuti kihagytam egy csomó dolgot...

2014. nov. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék külön orvost,vitaminokat inkább normális táplálék útján szeretném bevinni meg gyümölcsökkel csak ha nagyon szükséges akkor szeretnék mesterséges vitaminokat szedni.

Kismama ruha megint egy olyan kérdés nálam,hogy nem az a beállítottságú vagyok aki felvenné a masnis gyöngyös akármilyen másnak jajj de helyes kinézetű ruhákat.

2014. nov. 11. 18:24
 10/19 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Valahogy így gondolkodom

2014. nov. 11. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!