Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen teát adjak a 6 hetes...

Milyen teát adjak a 6 hetes babámnak?

Figyelt kérdés

Lassan szeretnék a cici mellett valami folyadék pótlást, csak nem tudom milyen teát válasszak!

Csipkebogyót (kórházban azt kapnak)

Édesköményt

Vagy Mecsek teát?

Kinek melyik vált be melyik nem? És miért?

Köszi a segitséget!



2014. nov. 13. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Én Mecsekbabyt adok most 4 hetes kislányomnak, kisfiamnak is ezt adtam. Most egy másik babateát vettem mert elfogyott a MB, ez is köményes. A csipkebogyóról én múltkor azt olvastam hogy ilyen picinek még nem lehet adni, de lehet hogy én tudom rosszul.

Amúgy ha nincs problémája (hasfájás, ilyesmi) sima vizzel is megpróbálkozhatsz, igazából az lenne a legjobb. Kisfiamat most másfél évesen tudtam végre a vizre szoktatni, előtte teákat ivott cukorral, majd leszoktattam a cukorról, majd a teáról. Jobban érzem magam hogy sima vizet iszik. (a tea nálunk azért volt problémás mert evés helyett is inni akart)

2014. nov. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok valami bioanyu féle ( 4 éves fiam pl. szörpöt iszik), de szerintem egy ekkora babának, főleg ha anyatejes nem kell még folyadékpótlás, de ha feltétlen adni szeretnél Neki, akkor még vizet kapjon.
2014. nov. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

6 hetesen forralt hűtött vízzel kínálgattam, naponta többször. volt, hogy elfogadta és ivott pár kortyot, volt, hogy hetekig nem kérte :)

szerintem a tea nem jó választás, mert ha azt szokja meg akkor azt fogja kérni, ami hosszútávon nem jó.

de ha már ezekből kéne választani, én csipkebogyót mondanék, ízesítetlenül

2014. nov. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekünk olyan babateák váltak be, amik enyhe gyümölcsizesitésűek voltak, a legjobban Hipp almaizű vált be. A gyógynövényesekből akkor adtam csak nekik, ha fájt a hasuk, de ez ritkán volt, és hasfájásra más vált be végül is. Vizet is adtam nekik.
2014. nov. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én fiam 3 hónapos kamillavirágból csinálok neki teát pici cukorral., kb 8hetes kora óta, akkor lett teljesen tápszeres. és nehezen tudott kakilni. a te pikk pakk megoldja neki a problémát :) szoktam neki adni mecsek baba teát, nem olyan hatásos, vagy filteres kamilla teát, az sem jött be, vagy csak nem olyan arányba kevertem.
2014. nov. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nincs szuksege folyadekpotlasra ha anyatejes ha tapszeres babaviz.
2014. nov. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

kedves 5os! nem kioktatni szeretnélek, csak figywelmeztetni, remélem nem veszed rossz néven!

kamilla teát csak havi 3x szabadna kapnia a babának, mert nagyon szárítja a beleket, hosszútávon bajt okozhat, önmagában már ezért is lehet szorulása. inkább válts tápszert, az jobb megoldás

2014. nov. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
kedves 7es 5ös vagyok. nem veszem rossz néven :) én is gondoltam rá, de a doki is ezt tanácsolta, és kb napi 2x iszik pár kortyot.
2014. nov. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!