Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Orvos szerint 9 hónapos...

Orvos szerint 9 hónapos babámnak adjak tehéntejet?

Figyelt kérdés
Azt mondta, ha nincs tejérzékeny a családban, akkor adjam neki nyugodtan, mert jobb mint a babáknak szánt tejkészítmények. Kissé meglepődtem, mert mindenhol azt olvastam, hogy csak 1 éves kor felett adható. Szerintetek?
2014. jan. 5. 15:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ne.
2014. jan. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
10%
Unokáim 3 éves kor után kaptak tehéntejet.
2014. jan. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%

Minden orvos más.

Ha őt választottad, csak bízol benne!?

Mindig más az irányelv. Most pl. 4-6 hónaposan már adni kell kekszet a babának, be kell vezetni a glutént.

Igazából ha 7-8 hónaposan kap sajtot, túrót, 9-10 hónaposan kaphat tejet.

Régen, kint pl. Te is, 4-5 hónaposan katál tejbegrízt!

2014. jan. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Tényleg minden orvos más, az enyém például azt mondta, hogy 3 éves koráig ne kapjon tejet, pedig nincs allergiás a családban. Persze nem húztuk addig, 1,5- 2 évesen már azt itta.
2014. jan. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%
Neked kell eldönteni, hogy bízol-e benne. Személy szerint én nemhogy ezt a tanácsot nem fogadnám meg, hanem keresnék másik orvost, ha ilyet mondana a gyerekorvosunk.
2014. febr. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én a harmadik babámnak adtam 9 hónapos korában tejes spenótot. Nem mindennap kapott utána tejet, de előfordult. Orvost ezért nem váltanék, de ha nem adnál a gyereknek még nyugodt szívvel tejet, várj vele néhány hónapot. Egyébként arról, hogy mi mikor adható mindenki mást mond, például a mi védőnőnk azt mondta, hogy 7-8 hónapos gyereknek még ne adjak narancsot, helyette inkább kimagozott kivit.
2014. febr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
2014. febr. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
43%
Hát ez nagyon érdekes, mert a fiam 11 hónaposan issza a tejet, akkor még az volt, hogy 1 éves korig tilos,hozzáteszem nincs allergiás a családban, senki semmire. Most a lányom 10 hónapos és most már érdekes módon 3 éves korig tilos a tehéntej. Én 1 hónap múlva adok neki tejet, úgy, mint a fiamnál is. Én nem voltam anyatejes mert anyumnak nem volt teje, akkor csak 1 féle tápszer volt azt hiszem Robébi vagy mi, azt ittam 5-6 hónapos koromig, utána tehéntejet felesbe és semmi bajom, orvosnál csak a terhességem miatt vagyok nem betegség miatt, és 39 éves vagyok. Még 3 év és a tehéntej is mérgező lesz.
2014. febr. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Az kizárt, hogy 3 éves koráig ne adjak neki, ez baromság szerintem is.


Ismerek olyat, aki adja napi szinten a 10 hónapos babájának, én még nem adtam, annyi mindent hallok, hogy már nem tudom, kinek higgyek.

2014. febr. 3. 16:59
 10/17 anonim ***** válasza:

8-as vagyok.

Nekem a védőnő mondta a fiamnál, hogy nyugodtan adhatok már neki, de én nem kakaót adtam hanem Maci kávét, ő mondta, hogy jobb, mint a kakaó, és szerette is a fiam, sőt a mai napig azt issza. A lányom is kap majd 1 hónap múlva. Már mindent kitalálnak. Régen nagyanyám meg anyám korában nem volt tápszer, feles tej volt és mégsem volt ennyi allergiás gyerek mint a mai világban.

2014. febr. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!