Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák szerintetek se adjak...

Anyukák szerintetek se adjak éjjel tápszert a babámnak? Többi lennt.

Figyelt kérdés

Pár ismerősöm szerint már nem kéne felkelni 5,5 hónapos babámnak, aki 9,5 kg enni hanem inkább csak szomjas. Van mikor 5 körül kel enni de van mikor felkel éjjel 2-kor, eddig megetettem de ma éjjel csak vizet adtam neki és visszaaludt és 6-kor kelt fel.

Mikor felkel 2-kor akkor is olyan 8 fele kel és tizoraizik ha 6-kor akkor is ilyentájt kel újra.

Ilyen a napi étkezésünk: éjjel vagy hajnal : 200 jó rápszer

8-körül 190 ml gyümi

Edéd főzelék

Uzsi 190 ml gyümi

Vacsi 210 ml tápszer.

Nem baj ha csak 2 szer kap tápszert?

Bocsi ha hosszú voltam és remélem érthető.

Ti is vizet adnátok neki éjjel?


2014. ápr. 3. 06:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Én vizet adnék éjjel,és azt is adtam,viszont hajnalban kelt 5-6 körül akkor tápszert kapott.Ne csak gyümölcsöt adj hanem adj hozzá valami tartalmasabbat,mert a gyümölcs nem telíti el teljesen.
2014. ápr. 3. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Vizet adnék,mert egy kissé kövér a babád.Enyém se volt kicsi,de hát...

Reggel és este tápszert adj neki,éjjel vizet.Tehát 8körül tápszer,ebéd főzelék,uzsi gyümölcs,vacsi tápszer.

2014. ápr. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Babeli Zurzavar ***** válasza:
51%

a koverseget a baba hosszanak tudataban lehetne csak kijelenteni! ... amugy mit csinaljon egy tapszeres babaval,aki mar csak 2szer eszim tapszert??? fogyoztassa???? Edes Istenem hogy lehet ilyet mondani?!

az en kicsilanyom 6 honapos, 9,5 kilo es 75 (!!!!!) cm!

jo husban van,de levenni Tole etelt nem fogok!

ennek ellenere javaslom, hogy ne adj Neki ejjel, de ne a sulya miatt, hanem azert mert nagyon nehez lesz elvenni Tole, en ezt a nagyobbikkal megszivtam, 22 honapos korara sikerult leszoktatnom rola.

Probald ki, hogy este meg a 210 ml.tapszer elott adsz Neki 6 kanalbol elkeszitett tejpepet, es utana kevesebb, mondjuk 150 ml tapszert, azt mar csak az elvezeti es alvassegito erteke miatt:-)

2014. ápr. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2.vagyok

Nem bántásnak szántam a kövért.De én lányom is nagyon husi volt 8,5kilóval és 75centivel fél évesen.

De egyébként ezért írtam,reggel és este legyen a tápszer,mert éjjel nincs rá igénye ennyi kilósan.Simán nappal nem elég neki az étel,így lehet éhes éjjel is.De ahogy a kérdező írta,amikor vizet adott neki,akkor sem kelt elöbb,tehát nem lett éhes mert vizet kapott tápszer helyett.

2014. ápr. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Én nem szólnék hozzá a súlyához, de nekem kevésnek tűnik a tápszer. A babáknak 6 hóig kizárólag tej, vagy tej alapú táplálék javasolt, és 1 éves korig pedig a minimum 500 ml tej, vagy tápszer szükséges. Neki ez a mennyiség már most sincs meg. Miért adsz neki háromszor szilárdat? Ki javasolta ezt? Ő még szerintem túl picike ehhez.
2014. ápr. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én is keveslem a tejalapút. 1 éves korig annak kéne a többségben lennie, nálatok meg már fél éves kora előtt több a gyümölcs is.

szerintem az uzsit cseréld le tejpépre. abba is tehetsz gyümölcsöt, de jól is fog tőle lakni.

a gyümölcs az cukor+víz, üres szénhidrát, 1,5 óra alatt megemészti a szervezete, nagyon egészséges, ezért kell adni, de 2x már inkább sok, főleg, hogy ilyen kis husi a babád, cukor meg ugye hízlal is :)

és szerintem az éjjeli ébredésnél is ez lehet a probléma, nem hiszem, hogy jól lakik, megérne egy próbát :)

2014. ápr. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

Annó öcsém 1éves mérésnél 18kg volt!!!!(rengeteg) az orvos konkrétan azt mo dta anyumnak, maga akarja temetni a gyerekét? Ön felel a táplálkozására.


Nagyon erősen fogalmazott, de valahol igaza volt.

Anyum odafigyelt az etetésekre. Mindig is túlsúlyos volt, de korrigálta amennyire tudta. 6. Osztályos volt, mikor 95kg volt. 160 cm lehetett.


Fogynia nem kell a babádnak, mert ez butaság, de a hízás ütemét meg kell akadályozni.

Éjjel NE etesd!


Nemem 6 hónapos múlt a babám, aki 67cm és 6400gramm. Úgy gobdolom normális egészséges kategóriában can. De ez nem helenti azt, hogy a Tied nem.

Túlsúlyos az biztos! A mozgásfejlődésben akadályozhatja a súlyfelesleg, ezért tartsd kordában a súlyát, mert ez rengeteg.

2014. ápr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Éjjel vizet adtam neki és aludt ugye 6-ig maj utána visszaaludt és 10-kor kelt.

amugy 4520 grammal született.

2,5 hósan hasra fordult vissza 3,5 hósan. már mászni próbál, ugyhogy a mozgása az jó és nem hátráltatja semmi.

2014. ápr. 3. 12:18
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem 5:hónapos kislányom 8200gramm 74cm és már kúszik. Éjjel tényleg ne adj neki már enni! ! Valaki írta hogy ilyenkor főleg tejalapu kell. Hát az én gyerekemnek a kizárólag tápszer mellett komoly vashianya lett. Azonnali hozzataplalast javasolt a gyerekorvos és a gasztro orvosunk is. Mindennap kell hogy kapjon egy pici húst is. Azóta drasztikusan javult a gyerek állapota. Tápszer nála speciális tejmentes ami nagyon keserű. Képes egyáltalán nem enni annyira utálja a tápszert. Örülök ha az 500ml megeszi belőle.
2014. ápr. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!