Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretitek/szerettétek ringatn...

Szeretitek/szerettétek ringatni a babátokat vagy nyűgnek éreztétek?

Figyelt kérdés
Olyan sokszor olvasom itt, hogy mindenki úgy ír a ringatásról mint valami szörnyű dologról. Én viszont imádtam ringatni a fiunkat. Hasfájós volt, magamra kötve nem szeretett lenni, így maradt a ringatás, vállon altatás. Egyszerűen imádtam szép zenére "táncolva" ringatni őt, sokszor órákon kerestzül is. Aztán egyik napról a másikra már nem igényelte, egyáltalán nem maradt meg már a kezünkben. Már egy éves múlt és egyik nap délután "visszakérte" magát a vállamra. Majdnem leszakadt a karom, de ringattam, nem tettem le, annyira jól esett. Fehér holló vagyok ezzel?
2014. nov. 13. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Reggel7 - este 10 között nem volt gond, nagyon szívesen. De hajnal 2-5 között, félóránként ébresztve nem vagyok túl türelmes és barátságos, sajnos. Nem tudtam ezt magamról, engem is meglepett, de ez a szomorú igazság.
2014. nov. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
En ugy vagyok, mint az elso.
2014. nov. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Én alapjában véve úgy vagyok ezzel, mint a kérdező. 7 hónapos a kisfiam, még mindig szereti ha ringatom, bár már nem igényli minden áron. De nagyon bújós újszülött kora óta. Este, elalvás előtt is szoktam ringatni, dúdolni neki; imádom nézni, annyira gyönyörű az éjjeli fénynél (amúgy is :)), mint egy angyal. Ezek is azok közé a pillanatok közé tartoznak, amit szeretnék, ha örökké tartanának. Azt viszont észrevettem magamon,h ha fáradt, kimerült vagyok, akkor ehhez sincs vmi nagy türelmem, akkor tényleg nyűgnek érzem - de hát fáradtan elég sok mindent annak érez az ember.
2014. nov. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az első 1-2 hónapban nagyon szívesen ringattuk (mert hasfájós volt), de most már több mint 9 kiló, így nem bírom sokáig, ugy hogy sokszor döntve ülök az ágyon és rajtam pihen, alszik és simogatom.

Viszont ő a babakocsiban se magamra kötve nincs meg. Ordít mint a sakál.Teát nálunk nincs babakocsis sétálás, feladtuk.

Már 6 hónapos, de még nem ül meg fixen, így még nem ültetem babakocsiban, ha meg nem lát ki ordít, így a mamánál a kertben sétálgatunk vele meg a baby hordozóban van kicsit mindig a levegőn. Ha majd járni fog lemegyünk vele többet.

2014. nov. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is szerettem. Éjszaka nem nagyon kellett, attól valószínűleg kiborultam volna. Egy esetben idegesített, ha már nagyon kellett pisilnem, és nem akart elaludni. Ilyenkor ha letettem, kezdhettem elölről az altatást.

8 hónapos koráig igényelte nagyon sokat, azóta csak elvétve. De mi hordozzuk is, nincs is babakocsink, most akarok venni egyet, mert terhes vagyok megint, és már érzem, hogy nem fogom tudni végig hordozni. Szóval ilyen értelemben így is megmaradt a ringatás.

2014. nov. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

én a mai napig ringatva altatom, bár már mondják hogy le kéne szoktatnom róla, mert már 16 hónapos, de én úgy gondolom, hogy ha neki már nem fog tetszeni, úgyis jelzi valahogy.

Imádom nézni ahogy álomba szenderül és legalább kondizom egy kicsit! :) több mint 11 kg a súlya.

Egyébként a délutáni alvás az esetek 80%-ban már megy magától, de este még ringatom.

Persze, ha 10 perc helyett 40 percet kell dajkálnom, mert csak nem akaródzik elaludni az uraságnak, akkor kicsit már kezd melegem lenni a helyzettől, de ahogy az egyik válaszoló írta, ezek olyan pillanatok, amiket érzem, hogy már nem élhetek át sokáig, így szeretném kiélvezni amíg lehet! :)

2014. nov. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi csak a hasfajasnal ringettuk a megszokott modon, viszont a mai napig szeretem ha a kezemben alszik. Ha nincs kulonosebb dolgom youtubon elinditok egy enya albumot es a kezemben alszik delben a kissebbik lanyom. En csak nezem es orulok a csendnek a bekenek a ritmusos szuszogasnak. Sot a nagyot is szokszor a karomba veszem es ringatom mint kisbaba koraban. Eleinte elmokazta a dolgot, de percek mulva behunnya a szemet es hozzambujik. Imadom oket ringatva es anelkul 💜
2014. nov. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ringatni nem, de pl, szinte egész nap el tudtunk volna lenni úgy, hogy csak átdobtam a vállamon, mint a "lisztes zsákot", és közben csináltam a dolgom. (na jó, mindent azért nem tudtam így, de elég sok mindent)
2014. nov. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem a ringatás csak azért volt néha teher mert nagyon sokáig kellett csinálni, mindig is nagyobb volt a gyerekem az átlagnál, meg egy idő után ugye hadakozott és nehéz volt tartani, ringatni meg még úgy fogni hogy ne ugorjon ki a kezemből. Meg az éjszakai, késő esti ringatások voltak nehezek. 1 éves koráig ringattam, aztán egyik napról a másikra elhagyta és azóta egyedül alszik el.

Sokszor élveztem, annyira aranyos volt ahogy aludt. Szóval nem éltem meg mindig tehernek, de voltak alkalmak. Most picit visszasírom, hogy nem ringathatom néha, mondjuk most másfél éves és 17 kiló, szóval nehéz lenne már nagyon.

2014. nov. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

szeretem őt megölelni, együtt lenni vele, de ringatni igenis nyűg sajnos, mert porckorongsérvem van és 8 kilós a fiam. így nekem kicsit komolyabb fájdalmaim vannak, mint amikor majd leszakad a karja valakinek :(

persze kis 3,5 kilós babaként nem volt nehéz még, akkoriban én is gyakran ringattam :)

2014. nov. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!