Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek én mit várhatok...

Szerintetek én mit várhatok el a páromtól? Ezek alapján mennyire kérhetem hogy, segítsen a baba körül?

Figyelt kérdés

Vállalkozók vagyunk, ami mostanában nem egyszerű dolog. És mióta itthon vagyok a babócával sajnos nem tudok segíteni a páromnak. Ezért most neki sokkal több a munkája. Ezt meg is értem, de sajnos sokszor érezteti velem hogy, haszontalanabb vagyok mint ő. Mint anyagilag, mint mindenhogy. Rossz érzés hogy, állandóan azon kell tepernem valahogy nehogy belémkössön. Ez sokszor nem sikerül és nem nagyon érem utol magam. Igaz, néha már nem is érdekel az egész. Kicsit belefáradtam. Van egy négy hónapos kislányunk, gyönyörű otthonunk, kocsink meg minden ami kell, de a kapcsolatunk sajnos egyre rosszabb. Az a baj hogy költekezéssel élem ki magam. (leginkább a babócára meg az otthonunkra költök és nem magamra) Igaz a párom se kutya ilyen szempontból. De ha ő vesz valamit az nem számít mert most ő keresi a pénzt. Mindíg én vagyok a porondon. Sosem vagyok elég jó.

Most már ott tartunk hogy, semmire nem merem megkérni, mert egyből jön a dobálózás. Ha már 10 percig kell vigyázni a lányára kiabál hogy, mikor megyek már. Pelenkázni akkor pelánkázik ha már 100-szorra kérem. Régen fürdetet, de most már azt sem csinálja. Azzal is baja van hogy, van egy kutyánk és ő most rámaradt. Ha hazajönn akkor is csak neki áll dolgozni vagy max játszik. Mire oda kerülünk hogy, nézhetnék egy filmet akkor meg elalszunk mind a ketten. Ne haragudjatok a panaszkodásért! Nagyon jó hogy, van miből élnünk! De látjátok sajnos ez már semmit nem jelent. Tudom, sokan még így is cserélnének velünk, de ők nem tudják hogy, én már mennyire el vagyok keseredve.....Sajnos a pénz nem minden! És ez nagyon igaz!

Félek hogy, ezt már nem lehet visszacsinálni...


2010. jan. 28. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sajnálom, hogy így vagytok. Próbáljatok meg leülni, és beszéljétek meg. Ne hagyjátok annyiban, ott a pici lányotok. Ez így van, hogy a pénz nem boldogít. Mi albérletben lakunk, kisfiunk 1 éves. Páromnak most lett munkája, eddig csak alkalmi volt. Nagyon nehéz volt, (még most is az), több számlával elvagyunk maradva, mert inkább pelenkára vagy kajára kellett. Így sem volt jó, de most már majd egyenesbe jövünk.Nálunk is voltak ez miatt hullámvölgyek, de ránéztünk a kisfiunkra, és megbeszéltük.
2010. jan. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Hát gondolom párod azt hiszi, hogy te egész nap otthon lógatod a lábad (főleg ha még érezteti is ezt veled), nem tudja, hogy mivel jár egy kisbaba gondozása, stb. Én leülnék vele beszélgetni, mondd el neki azt, amit ide leirtál.
2010. jan. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy, már mondtam...És erre a válasz az hogy, én önző vagyok....
2010. jan. 28. 15:45
 4/8 anonim ***** válasza:

szia, mi hasonló körülmények között élünk, bár nem vagyunk vállalkozók. nálunk is egy időben ez ment, kicsit éreztette (nem ennyire durván), hogy most ő az, aki keres, én meg henyélek.

egyrészt én hordtam ki, én szenvedtem a szüléssel, én szoptattam fél évig, szóval nem mondhatja, hogy henyélek, mert ezzel az erővel én meg azt mondhatnám, hogy ő meg az anyagiakon kívül semmit nem tesz a gyerekért. mindkettő ugyanakkora hazugság lenne.

amikor már sokadszor hallottam a finomabb célzást, leültem vele megbeszélni a dolgokat. elő a kockás papírt, ceruzát. most maximális gyeden vagyok. ugye az valami 85 ezer forint. ha visszamegyek dolgzni, akkor keresek ugye 150 ezer forintot. sajnos jelen állás szerint többet nem, mert ugyanoda nem lehetek vissza, ahonnan jöttem (más történet), az életrajzommal meg kezdőként max. ennyit fizetnének egy új helyen.)

a differencia 65 ezer forint. a gyereket nem veszik be sehova bölcsibe, mert telítettek, tehát magánbölcsőde. az 60 ezernél kezdődik, de még nem tankoltam, stb.

belátta, hogy ez most így a legjobb, és jobban járunk így, hogy itthon vagyok, és csinálom a jelenlegi "dolgomat", azóta nem is forszírozza ezt a "ki hozza a pénzt mert ki az úr a háznál" dolgot.

2010. jan. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ja előző vagyok, csak a kérdésre nem válaszoltam: nálunk úgy van, hogy ő fürdet, a vacsorát ő adja neki + ő csinálja az esti tápszert, amíg én rendbe rakom. ennyi. a többi rám marad, de én nem bánom. nekem 10 hónaposom van.
2010. jan. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt hullámvölgy igy négy hó körül. Nem a pénz miatt, mert abból van, ugyhogy dolgoznom nem kell, az csak hobbi, ugyhogy maradok a fiam hároméves koráig itthon. Szerintem a férjem ezért nem mer megjegyzéseket tenni, hogy semmit sem csinálok, nehogy gondoljak egyet és menjek dolgozni, ő meg is bolondulna, ha idegenekkel lenne a kicsi. Én viszem mindenhova,ahova tudom. Egyéb luxusok, mint fodrász, ilyesmi, ritkábbak jóval. Régen otthon sosem mostam hajat, most félévben egyszer jutok el fodrászhoz, persze nem amiatt, mert nincs rá pénzem, hanem mert ritkán kérem meg, hogy vigyázzon a fiamra. Ma egyedül bevásároltam, vettem magamnak két nadrágot és a fiamnak is három felsőt. Ezt kéthavonta engedem meg magamnak, többször nem kérem meg,pedig alvásidőben megyek. Te is engedj, adj alább kicsit! Törekedj a nyugalomra. Beszélgessetek többet! Kérdezd, mit vár el tőled?te is mond neki, mit vársz el tőle! Szóból ért a férfi, utalásokból nem!
2010. jan. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk is dettó ugyan ez van! Párom dolgozik ugye reggeltől estig, ráadásul fizikai munkát. Ha kérek valamit (nem házimunka, hanem a babával), akkor jön, hogy ő fáradt, meg mit tudom én, és játszik vagy netezik. Ha szóba hozom ugyan ezt mondja, hogy ő dolgozik keményen egész nap, míg én itthon ülök a kényelmes melegben és babázok...ki tudok ilyenkor borulni. :( Azt nem látja hogy mennyi sok munka, energia egy ilyen kis gyerek, mennyi sok áldozattal és lemondással jár. Hogy érzelmileg milyen megterhelő, pláne, a bezártsággal, kiszolgáltatottsággal élni...és ezt minden nap az ember fejéhez vágják... :(
2010. jan. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk is hasonló a helyzet, csak nem az anyagiak miatt van a vita, hanem a "munkamegosztás" miatt. Nem véletlenül írtam idézőjelben, ugyanis azt gondolja, hogy neki itthon semmi dolga nincsen. Azt mondja, hogy én azért kapom a pénzt, hogy a babát és a háztartást ellássam. Részben igaza is van, nem is várom el, hogy ő csinálja, csak azt, hogy kicsit foglalkozzon a fiával. Nem muszájból, hanem azért mert ő az apja, aki szereti.
2010. jan. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!