Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap váltam el az előző...

Tegnap váltam el az előző páromtól a mostani el szeretne venni hogy a baba az ö nevére kerüljön most 29+3 napos vagyok dec 21-23ra vagyok kiírva mennyi időnek kell eltelni mikor lehet újra házasodni? Ki jár így?

Figyelt kérdés
2011. okt. 6. 08:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm így volt. Elvált. Másnap mentek a baba apukájaval időpontot kérni.mivel terhes vagy ezért nem kell kivárni az 1 hónapot. Az első szabad időpontban összeházasodtak. 2 hét mulva szült.
2011. okt. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Nem a válás utàn màsnap,hanem mikor a válási határozatot megkapta az utáni nap.
2011. okt. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
ilyenkor nem számit az h a fogantatás időpontjában még házas voltál?asszem a Bochkoréknál volt ebböl bonyodalom...
2011. okt. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem számít!

A Bochkoréknál az volt a gond, hogy a válás és a Baba születése közt kevesebb, mint 180 nap telt el. Ilyenkor automatikusan a volt férj nevére kerül. De ez kiküszöbölhető azzal, hogy egyből férjhez meg, mert a gyermek a férj nevére kerül.

Barátnőmnek az ügyvédje javasolta, hogy háázasodjanak össze, mert csak akkor kerül az apa nevére a gyerek. Hiába lett volna apasági nyilatkozat, semmit nem ért volna, mert a válás és a születés közt kevesebb, mint 180 nap telt el. De a házasság felül írja az előzőt. Így ők összeházasodtak és a Gyermek apja nevén lett a gyermek


Első voltam

2011. okt. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi is most estünk át ezen de a 180 napot kitolták 300-ra!!!

Én is babát várok mégis ki kellett várni a 30 napot,csak utána házasodhattunk össze.És valóban csak így kerülhet az apja nevére a leggyorsabban a gyerek.Van még egy megoldás amikor a volt férj lemondó nyilatkozatot tesz az apa pedig apaságit de kell egy dns. vizsgálat és ez elég hosszú idő.Ráadásul elég megalázó...szerintem

2011. okt. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam(decemberben váltam,akkor voltam 17 hetes,és januárban házasodtunk).NEM KELL kivárni a 30 napot,amennyiben 2000 ft-os(legalább is akkor ennyi volt) illeték megfizetése mellett írsz egy kérvényt,hogy ezért és ezért kéred,hogy tekintsenek el a 30 napos várakozási időtől.Mi hétfőn voltunk bent-nagyon segítőkész anyakönyvvezető volt,ő ajánlotta ezt a megoldást-ott megírtam a papírt(Bp.IV.ker Polgármesteri Hiv.),amit egyből el is fogadott(vidd a kis könyvedet is),és pénteken délben már össze is adott bennünket.Amint a határozat a kezedben van(a válásról)már mehettek is(azt is vidd)
2011. okt. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok

Barátnőméknek az anyakönyvvezető megírta a kérelmet és mailben elküldte a jegyzőnek. Délutánra meg is volt az engedély.

Én 35 hetes terhesen házasodtam. mikor bementünk időpontot kérni, akkor nekem is felajánlotta, hogy kérvényezi, hogy tekintsenek el a 30 naptól. de én enm éltem vele. De a magyarorszag.hu oldalon is az van, hogy terhesség esetén el lehet tekinteni a 30 naptól, csak igazolni kell a terhességet.

2011. okt. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
44%
előbb elválni, aztán teherbe esni mástól:)
2011. okt. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Atroposz ***** válasza:
Ha már van papír hogy törvényesen el vagytok válva akkor anyakönyveztető >bejelentés>kérelem írás hogy ne kelljen kivárni a harminc napot^+ 2200Ft -os illetékbélyeget kiváltani>ezt leadni a anyakönyveztetőnél ezt a főnöke elbírálja és akár már másnap összeházasodhatok.
2011. okt. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm elsőnek a pontosítást...nem tudtam h ők nem házasodtak össze utána hamar...
2011. okt. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!