Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezeljem? A 19 hónaposom...

Hogy kezeljem? A 19 hónaposom veri, harapja, karmolja a 2 hetesemet!

Figyelt kérdés
Segítsen valaki, már nem bírom! Ma már lekentem egy gyenge pofont neki, és egy másik alkalommal meg is ráztam. Tudom, hogy nem ez a jó módszer, de mi az? A szép szó nem használ, a komoly szó sem, a kiabálás sem! Pedig a kicsi még csak eszik, alszik, szàndékosan nem babusgatom a nagyobb előtt, a nagyobbal játszom, szeretgetem egész nap! Mit csináljak? Én már bevadulok, ha látom ahogy vigyorogva bántja a picit... Tehetetlen vagyok :((( Valakinek segítő tapasztalat?
2010. jan. 28. 17:20
 1/6 anonim válasza:
ha megbünteted, csak jobban befog vadulni... mikor alszik a pici játékosan kérdezgesd meg tőle, hogy miért csinálja.. vagy inkább találj ki valami mesét ezzel kapcsolatban és meséld el neki... hagyd, hogy ő jöjjön, rá, hogy nem jó amit csinál
2010. jan. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon jó, hogyha van rá külön időd, ha vannak kettes programjaitok, ez megnöveli az ő érzelmi biztonságát - de igazából nem ez a kulcsa a dolognak. Bár étségtelenül hasznos.

Amivel a leginkább tudsz segíteni neki, az az, hogy amikor látod, hogy kitörés készülődik, például bántani készül a kicsit, lépj közbe, méghozzá úgy, hogy segíts neki inkább szóban kifejezni az indulatokat a tettek helyett. Figyelj rá most nagyon, és fogalmazd meg neki, mi lehet benne: "Most haragszol a hugira, mert...", "Mérges vagy rá, látom. Néha én is nagyon mérges vagyok rá, csak tudom, hogy ő pici, és még meg kell tanulnia sok-sok mindent, amit mi ketten már tudunk." "Rossz érzésed van, ugye, amiért ilyen sok időt töltök vele, de nézd csak, most már sietek, hogy minél hamarabb játszhassunk."


Ezzel egyrészt megtanítod arra, hogy szavakkal is levezetheti indulatait, ez nagyon nagy hasznára lesz a későbbiekben. Azzal is sokat segít ez a módszer, hogy csökkenti a benne lévő feszültséget, ha érzi, Te érted, megérted őt, tudod, mi van benne. De ami még ennél is fontosabb, megmutatod neki, hogy az ilyen csúnya, rossz érzésekről is lehet beszélni, ha ilyenek vannak benne, Te akkor is szereted őt, elfogadod így is. Ez egyrészt megnyugtatja, másrészt a testvérféltékenység alapját ingatja meg, hiszen ha Te ezekkel az érzésekkel együtt is szereted, elfogadod, akkor mi oka lenne féltékenykedni a hugira.


Sokat segít még, hogyha van neki egy külön területe, ami csak az övé - egy sarok, egy polc, egy szekrény - ide a hugi nem nyúlhat, ez a nagyobbik felségterülete - ez is feszültségcsökkentő hatású.


Fontos, hogy ne legyen kényszer számára, hogy szeresse a testvérét (főleg a dackorszakban, minél jobban szorítjátok erre, annál inkább ellen fog állni). Jó ezt úgy megoldani, hogy mondjuk az egyik ilyen esti beszélgetéskor (nagyon jó, hogy ezeket csináljátok, folytassátok, ez nagyon fontos, és hatása is lesz, meglátod!) elmondod neki, hogy azt reméled, egy nap majd nagyon-nagyon meg fogja szeretni a húgát, és már várod azt a napot, az neked igen nagy boldogság lesz - de addig is, mindig elmondhatja neked, hogy mit érez, mindig meg fogod hallgatni, és megbeszéled vele. Az, hogy nem szereti a húgát, valójában csak amiatt hangzik el, mert még kevés érzelemkifejező szót ismer - ez azt jelentheti, hogy mérges, frusztrált, szomorú, féltékeny, dühös, helyzettől függően. Amikor azt mondja, nem szereti a hugit, próbáld átfogalmazni vele, mi is az, amit érez - ettől benne is tisztulnak a dolgok, és érthetőbbé, kezelhetőbbé válnak. A megértésedtől pedig a létjogosultsága tűnik el a testvérféltékenységnek.

2010. jan. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Ez a féltékenység. Természetes, mindenhol van ha újszülött érkezik. Csak nem mindenki mondja meg, talán szégyenli.

Próbálj ne bevadulni, csak szépen de határozottan megfogni a kezét, és mondani ezt nem szabad!

Azonkívül mondhatod neki, na, gyere, tegyük tisztába a kis pisist! bízz rá kis feladatokat, nyújtsa oda a pelust, a kenőcsöt, tegyél úgy, hogy nélkülözhetetlen a segítsége.msokára javulni fog a helyzet.

Ne légy elkeseredve és tarts ki.

2010. jan. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
16%
Ad be bölcsibe.
2010. jan. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a jótanácsokat!! Megfogadom őket és már trenírozom magam a tanácsaitok alapján a holnapra!
2010. jan. 28. 19:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Vígasztalásként mondom elmúlik.Nekem a középső fiamat akarta megpüfölni a nagyobb mikor még újszülött volt, meg dobálta, nekifutásból rá akart ugrani, de aztán elmúlt szerencsére. A harmadik babát már mindketten nagy szerettel fogadták, őt egyikük se akarta bántani.Egyébként én is beszélni próbáltam vele, meg még megelőzni mielőtt üt, hogy megfogtam a kezét, persze néha volt elfenekelés is sajna mikor már annyira durvult.Remélem hamar túl lesztek ezen a korszakon. Utána már imádni fogják egymást.Jaj meg nálunk azt szerette a nagyobb, hogy ő szállította oda a pelusozáshoz a kisautóján a pelust, meg krémet.(23 hós volt mikor a kicsi született)Sok sikert neketek!
2010. jan. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!