Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik kezdettől fogva külön...

Akik kezdettől fogva külön aludtak a babától, tapasztaltak valami nehézséget?

Figyelt kérdés
Ismereteim alapján a külön szobát látom a legjobbnak, természetesen légzésfigyelővel.

2014. nov. 17. 13:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Semmit. A fiam 8 hetes kora óta átalussza az éjszakákat, előtte is csak egyszer kelt. Természetesen légzésfigyelővel (11 hónapos koráig) és bébiőrrel (mai napig) aludt. 2,5 éves most, ha itthon van (már csanás), nappal 3,5 órát alszik, éjjel 12 órát.
2014. nov. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha mindent megérzésből-ösztönből csinálsz, és ezt a megoldást látod jónak, és nem mások véleményére adsz, akkor nem igazán lőhetsz mellé.

Nem is hiszem, hogy van erre egységes válasz, mivel minden egyéni, illetve mama-baba függő.

2014. nov. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Azt azért hozzátenném, hogy ez csak akkor működik, ha a gyerek is "partner" ebben. Az én fiam már csecsemőként is az volt, de nem minden baba az.
2014. nov. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mindhárom gyerekem kezdettől saját szobában aludt, nem voltak nehézségek. Az éjszakát 3 hónaposan mindegyik átaludta, előtte is csak enni keltek, később, ha betegek voltak, vagy jött a foguk. Ma is nyugodt, jó alvó mindegyik.
2014. nov. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
csak a kiságyában, de egy szoba, mert hajnalban fél kómásan kelve könnyebb volt egy lépéssel arrébbról kikapni, magamhoz venni (habár férj nem volt itthon, nem zavartuk)
2014. nov. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem 10 hónapos a fiam és két napja alszik külön szobába. Nekünk így volt tökéletes. Korábban csak úgy aludt el, ha ott voltunk vele, hallotta a hangunkat. Semmi nem zavarta. Este simán lehetett filmezni, beszélgetni mellette, nappal nem kellett besötétíteni. Aztán pár hete észrevettük, hogy egyre jobban zavarjuk, éjjel minden mozdulatunkra felébred, még suttogva sem lehet beszélni, teljes sötétségben alszik csak. Igazodtunk az igényeihez és kiköltöztünk a szobájából. Nagyon jókat alszik és szépen el van éjjel egyedül. A babaőr és a légzésfigyelő is megy.
2014. nov. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
*szóval nem volt külön szobája
2014. nov. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
2 gyerkőcöm van, mind a kettő az első naptól kezdve csak a saját ágyában aludt saját szobában. Ez így helyes, így van rendjén szerintünk. Semmi gondunk nem volt ezzel. Légzésfigyelő van, ha sírnak halljuk. Nyugodt éjszakák vannak, jól alszanak.
2014. nov. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
6-os vagyok! Tényleg gyerekfüggő is a dolog, ahogy nálunk is az volt. Úgy alakítottuk a dolgokat, hogy neki jó legyen.
2014. nov. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

nem, nagyon jó volt a különszoba, a lányom 4 hónapos, de a férjemnek még egyszer sem kellett miatta éjszakáznia. kezdetben sokat kellett hozzá kelni, és akkor egy szobában aludtam vele a kihúzható kanapén.

viszont most egyre többet szeret a nagyágyban aludni nap közben, de éjjel a világ minden pénzéért se szoktatnám oda :)

2014. nov. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!