Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik váltottak neocate tápszer...

Akik váltottak neocate tápszerre tejallergia miatt, mikor tapasztaltak változást, és miben?

Figyelt kérdés
2011. júl. 5. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Először Pregominnal kezdtünk, amikor kiderült a tejallergia a 3 hónapos kisfiamnál, de nem múlt el az ekcémája, az állandó megfázásai, a köhécselései, a lazább széklete, az iszonyú haspuffadása, szelessége, így két hónap múlva váltottunk Neocate-re, tehát 5 hónapos korában.

Olyan 3-4 hét múlva elmúlt az ekcémája, megszűnt az állandó orrváladékozása, a széklete is normál állagú lett, már csak ritkán köhécsel, már ritkán pukizik és végre bírja a hozzátáplálást, mert azzal súlyos gondjaink voltak.

(Mindentől ekcémás volt, fulladt, még néhány alapvető dolgot most sem bír /őszibarack, sütőtök, zöldborsó/, pedig már 8 hónapos.

A hozzátáplálást egyébként 4 hónaposan kezdtük volna el Sinlac-kal, almával, sárgarépával a gasztroenterológus tanácsára, de nem jött össze, túl korai is volt és a Pregomin mellett nem bírta egyáltalán!)

Amúgy az én kisfiam nagyon nehezen fogadta el a Neocatet, hiába próbáltam bekeverni az előző tápszerbe, úgy nem itta meg, csak mikor már a Neocatet önmagában kínáltam, akkor fogadta el és azóta szereti, de nagyon keveseket eszik így is (nem csak a tápszerből, hanem egyébként is).

Nálunk az étvágytalanság sem a Pregomintól, sem a Neocate-től nem javult!

Most 6900 grammm, 70 cm 8 hónaposan.

3 kilóval és 48 cm-rel született, tehát alultáplált, de nem tudom és nem is akarom tömni, egyszerűen nem eszik rendesen, de nagyon jókedvű mozgékony baba.

Mennyi idős a babád?

Ti rögtön a Neocate-tel kezdtetek?

Neki van étvágya?

Hízik rendesen?

2011. júl. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

szintén 3 hónaposan derült ki a tejallergia, és csak pár napja kezdtük, de még mindig puffad sokat, lágy a széklete, de nem tudja kinyomni a sok gáz miatt. Az ekcémájától nem vártam csodát ilyen hamar, de nem is olyan vészes mértékű. Viszont sokat kezdett bukni a neocate-től, és valóban, jóval kevesebbet is eszik. Én komolyan kicsit úgy érzem, mintha még rosszabb is lenne, bár lehet, hogy már csak fáradok, és csodát vártam. :(

Ma is lázmérőznöm kellett, hogy ne egész nap sírjon.

Tudom, nem néhány nap alatt kéne megváltania a dolgokat, csak reméltem, hogy rosszabb nem lesz a hasfájás, de szerintem az lett. :( Most nem tudom, mit csináljak, van-e értelme tovább adni, vagy inkább próbáljuk meg a Peptit?

2011. júl. 5. 18:24
 3/8 A kérdező kommentje:
Amúgy 2800-al és 49 centivel született, most 3 és fél hós és 6300 körül van, tehát nagyon szépen hízott, nőtt eddig, de nem tudom, mit tegyek, mert a régi Milupa tápszerrel meg egy hasfájós cseppel igazából a hasfájása már kordában tartható volt, és a kakiláson is sokszor segített. Az ekcémája sem olyan nagy mértékű, csak a fején nem akar múlni.
2011. júl. 5. 18:28
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom...

A Pepti sem hiszem, hogy sokkal jobb lenne, mert ezek közül a tápszerek közül a Neocate az ász.

Nagyon szépen hízott eddig a picid!

Minden tünetet biztos, hogy nem szüntet meg a Neocate sem, a helyedben esetleg kivárnám a két-három hetet, hogy változik-e valamit, annyi idő biztos kell, hogy hozzá szokjon az új tápszerhez.

Elvileg javulnia kell, ez szinte mindenkinél beválik, reméljük, hogy nálatok is, de nem néhány nap alatt.

Ha nagyon nem megy, akkor beszélj az orvosotokkal, hogy mit javasol.

Remélem javulni fog a helyzet!

2011. júl. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

bocsi, offolok: nektek hogy derült ki a tejallergia ilyen pici korban? Most hogy vagytok?

Laktóz, vagy tejfehérje érzékeny a babátok?

2012. jún. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon hasfájós volt, ami miatt még nem gyanakodtunk tejallergiára, de mivel az ekcéma egy allergiás reakció, és mindent kizártunk (fürdető, mosószer, stb.), amitől kijöhetett, ezért a tápszer váltással próbálkoztunk.

Végül a neocate helyett a Peptit kapta, 4 hónapos kortól. 2 hét alatt rendbe jött, nem volt ekcéma, hasfájás, puffadás, híg széklet. Én őszintén szólva még reménykedtem, hogy nem is tejre allergiás, de azóta már tejtermékeket, tejet is bevezethettem volna (15 hónapos), de mindig kiütötte, ezért még mindig a Peptit issza.

Remélem, tudtam segíteni. :)

2012. jún. 8. 11:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is nagyon hasfájós volt -mostmár csak szeles- híg a széklete. A dokink nem akar foglalkozni az allergiával, mert szerinte ilyen kicsi korban nincs ilyen.

Kisfiam 3és fél hós...

2012. jún. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Persze, hogy van allergia. Én is az ötödik dokinál jártam, aki végre hajlandó volt felírni ezeket a tápszereket. Külföldön élünk, így dokit nem tudok javasolni, gasztroenterológus azt hiszem, aki kimondottan ilyesmivel foglalkozik. Vagy menj el másik dokihoz, mondd el a panaszokat, és hogy szeretnéd megpróbálni a speciális tápszert (ha szopizik, neked kell tejmentes diétára fogni magad), írja fel.

Sok sikert, jobbulást a picinek.

2012. jún. 8. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!