Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez azt jelentené, hogy nem...

Ez azt jelentené, hogy nem való nekem még második baba igaz?

Figyelt kérdés

Kislányom 11 hónapos, tegnap testvérem itt hagyta 1 napra a 12 hónapos fiát. Hát nem volt könnyű etetni, pelusozni, öltöztetni és közben még a háztartást csinálni. A legrosszabb az altatás volt. Volt pillanat, mikor mindkettő ordított. Elfáradtam még az egy napba is.

Mostanában sokszor vágytam második babára, ez azt jelentené, hogy még korai lenne igaz? Nem bírok kettővel hosszú távon, úgy érzem.


2014. nov. 17. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát azért lenne 9 hónapod, hogy felkészülj. Tehát a tesó nem így sétálna be az ajtón az egyik napról a másikra, mint a tesód babája. :)


De természetesen, ha úgy érzed, várj! A kicsid úgy is még csak 11 hónapos, nem vagytok elkésve.

Nálunk 4 év korkülönbség van, akkorra érett meg az agyam a tesóra. Nekem így jó, szerintem te is ráérzel majd, mikor állsz nagyjából készen.

2014. nov. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy érzem, bár az enyém már 15 hónapos. Viszont mire a baba összejönne és megszületne, a te babád is nagyobb lesz. Két gyerekhez az elején mindenképpen kell segítség.
2014. nov. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nem ,ez inkább ikreknél lenne a felállás amit leírsz


én pl még bébiszitter koromban 20 évesen tapasztalatlanul is elbírtam két (9 hós és 5 éves) gyerekekkel egész nap, egész héten akár segítség nélkül.

2014. nov. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Furcsa, mert a szívem vágyik a második babára. Sokat gondolok rá. De valahol a képességeim, az erőtartalékaim meg úgy érzem, hogy kevesek és amúgy is lemerít a nem mindig egyszerű lányom.
2014. nov. 17. 14:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem már meg is válaszoltad magadnak a kérdést. De egyébként ha bele gondolsz, mire megszületne a második gyerkőcöd már lehet, hogy alapból 2 éves lesz a lányod, míg a második gyerkőcöd nem fog szaladgálni a lakásban fel-alá. Tehát azért nem szabad összehasonlítani a két esetet, mert amit tegnap éltél át, az kb olyan mintha ikreid lettek volna :D Én mindig hallgatok az érzéseimre, tehát ha úgy érzed nem bírnál velük, akkor még nyugodtan várj egy picit, amíg mondjuk ovis lesz a lányzó ;)
2014. nov. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
segítségem az nulla, max van amikor én vagyok a segítség másnak :)
2014. nov. 17. 14:17
 7/9 anonim ***** válasza:

Hogy hogy nulla??

te nem hagyhatod tesódnál 1 napra a lányod??

2014. nov. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért egészen más kettő örökmozgó, járni tudó gyerekkel mint egy újszülöttel és egy nagyobbal.

10 hós volt a kisfiam amikor teherbe estem a kislányunkkal. Most 5 hetes a kislány, kisfiam 20 hós.

Az első 2 hétben itthon volt a férjem, hogy legyen egy kis időm szokni a helyzetet, bemelegedhessek, azóta egyedül vagyok velük és nem annyira nehéz mint gondoltam. Akkor nehéz csak amikor egyszerre éhesek vagy egyszerre kellene a kakist pelust levenni róluk.

A kislány majdnem egész nap alszik, a hátrébb lévő szobában, így kisfiam nem ébreszti fel a kiabálással, játékkal. Összehoztam a napjukat, délben egyszerre mennek aludni így van 2-2.5 óra pihim is. A nagy mellett szinte bármilyen házimunkát megtudok csinálni és játék időnk is. Egyedül engem az zavar hogy nem hagyhatom bárhol ott a kislányt a nagy miatt, pl nem hagyhatom az ágy közepén amíg elmegyek pisilni hanem vissza kell vinnem a szobájába majd újra felvenni a kiságyból ha végeztem.

De ez is megszokható.

Szóval a történtekből ne vond le azt a következtetést hogy nem bírnál el két gyerekkel, kettő hasonló korúval én sem biztos hogy bírnék. :)

2014. nov. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1, a tesod gyermeke nincs annyira hozzadszokva, igy persze, hogy gondod akadt.


2 szerintem varj meg par honapot, amig a gyermeked kicsit idosebb less (1,5 hos kb ) es akkor talan lehet kezdeni probalkozni. Szerintem kicsivel egyszerubb, ha a nagyobb gyermek valamennyivel onellatobb (bilizik, ugyesen eszik, konnyen elalszik stb)


Ne ijedj meg a feladattol! :)

2014. nov. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!