Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Etetésnél hogy oldjátok meg,...

Etetésnél hogy oldjátok meg, hogy ne legyen könyékig a tányérjába?

Figyelt kérdés
Nem rég kezdtem etetőszékben etetni, tányérból. Hogy szoktattátok le a babátokat arról, hogy ne gyurmázzon az ételével? Eleinte hagytátok?
2010. jan. 28. 23:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én lehet, hogy egy kényelmes anyukapéldány vagyok, de nálunk eddig nem volt maszatolás meg egyedül evés. Én etetem, kanalazom a szájába. A tányért nem rakom az etetőszékre, fogom a kezembe, vagy a nagy asztalra rakom. Nem hagytam még egyedül enni maszatos ételt (csak olyat, amit kézbe tud fogni és rágcsálja). 14 hónapos.
2010. jan. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy etettem, hogy az ő kezében is van kanál, természetesen én egy másikkal kanalazom a szájába, de lerakom elé a tányért. Ezek szerint lehet hogy még korai, és nem kéne elé tenni. 8 hónapos a lányom.
2010. jan. 28. 23:15
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ráérsz még azzal, szomszédéknál 11 hónaposan kezdett el magától enni a kissrác, akkor még elég maszatosan, de most már ott tartanak, hogy 14 hónaposan kell egy papírzsebkendőt is odatenni neki, és törölgeti a saját kezét, meg a száját minden falat után. :)

Banyuci

2010. jan. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én sem tettem még ilyenkor elé a tányért, mert akkor maszatol, malackodik, és nem eszik. Szépen etettem kanállal, esetleg babapiskit, banánt nyomtam a kezébe!(persze nem ebéd közben) Ezek a legszebb hónapok, használd ki!
2010. jan. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem is pont nyolc hónapos a kislányom, de mint az előttem szóló is írja még ráér kicsit az egyedül evésre szoktatás. Annyi elég, hogy az ő kezében is van egy kanál és azzal ismerkedik. De az étellel teli tányért én még nem raknám oda a helyedben. Bár ha olyan sokat szeretsz takarítani! Miért ne? :-) A kisfiam 5 éves, ő kb. 14 hónaposan kezdett egyedül eszegetni kanállal. De minden gyerek más!Néha kipróbálod és észreveszed, ha itt az ideje. Sok sikert!
2010. jan. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a hozzátátplálás elejétől adtam a kezébe kanalat és egy külön tányérban kevés kaját. Amíg etettem,addíg túrkált hol a kanállal hol a kezével. Most 11 hónapos és eszik egydül,igaz néha(a vége felé) már kenegeti és játszik vele, akkor átveszem az irányítást. Befogtam egy hosszúujjú pulcsit,abban eszik,ha végzett kiöblítem és a radiátorra teszem,a következő etetésig megszárad. Most már darabos kaját kap,sokszor teszek elé párolt zöldséget,azt is eszegeti szépen egydül.
2010. jan. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!