Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és hogyan tanítsam meg...

Mikor és hogyan tanítsam meg önállóan kanalazni a kisfiamat?

Figyelt kérdés
10 hónapos lesz, és még nem eszik egyedül. Láttam egy babás könyvben egy illusztrációt, alatta szöveg: "6 hónapos baba önállóan eszik, még ha kicsit maszatosan is" Akkor a fiamnak is illene már egyedül enni, nem? Én próbáltam a kezébe adni a kanalat, de csak játszik vele, pedig irányítottam a kezét, hogy lássa, mit kell vele csinálni, de nem érdekli a dolog. Meg állandóan felteszi a lábát az etetőszék tálcájára, erőnek erejével kell minden pillanatban visszatennem, mert lerúgná a tálkát. A ti babáitok mikortól tudnak egyedül enni, és hogyan tanítottátok meg? Cumisüvegből már 3 hónapja egyedül iszik, pohárra még nem szoktattam rá, mert még nincs foga és úgy gondoltam, majd akkor ráérünk, ha kint lesz az első fog, hogy ne rongálja már a cumisüvegszopogatással.
2008. aug. 15. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, annyira imádom az ilyen könyveket!:-) Tegnap én is pont egy ilyenen paráztam be, mert az írta, hogy pakoljunk ki egy alsó szekrényt a konyhabútorból és tegyünk bele műanyag edényeket, mert egy 7 hónapos baba már szeret belemászni a szekrénybe és hagy pakoljon...Hát az én lánykám most volt 7 hónapos, de még nem mászik, kúszni is csak hátrafelé, a szerző meg azt írja, hogy már szekrényekbe kellene mászkálnia..., írtam is egy kérdést ezzel kapcsolatban, de szerencsére megnyugtató válaszokat kaptam, nem az én gyerekem fejletlen, sőt..., annak az agya, aki ezeket a hülyeségeket leírta...:-)Bár mindig vannak átlagon felül fejlődő, ügyes babák, de nagyon ritka, hogy egy 6 hónapos csecsemő önállóan eszik. Szóval, azt hogy hogyan tanítsd meg az önálló evésre nem tudom, mert még én is előtte állok, de szerintem akkor sincs gond, ha csak 1 éves kora körül kezditek, nem késik le semmiről...
2008. aug. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, most megnyugodtam. Akkor valószínűleg még szellemileg nem érett rá, mert amozgáskoordinációjával nem hiszem, hogy baj lenne. De ezek szerint ez így normális :) Köszi!
2008. aug. 15. 10:59
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia, az én 6 hónapos lányom csak anyatejes, a cicit viszont már önállóan tudja szívni maszatols nélkül:-)))))
2008. aug. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szia mi mindig mindent akkor csináltunk vagyis a lányaim akkor csináltak amikor megértek rá, az egyik 8 a másik9 hónapos volt mikor elindúlt,kannállal a nagyobik 14 hónapos volt mikor tudott enni a kicsi pedig 12 hónapos de nem erőltettünk semmit nekik a pelenkáról való leszokást sem a nagylányom pl még mindeg pelenkázik éjjel pedig májusban volt 3 éves de majd leszokik róla a napali pelenkázásról is magától szokott le nem akkor ammikor mi meg a könyvek akarták


a gyerkek már csak ilyenek semmit sem a könyvek szerint csinálnka

2008. aug. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A lányom 9 hónapos mult és a kanalat rágcsálja ha odaadom neki,a tányérjába beletur(persze nem a kanállal) a tenyerében tartja a kaját de eszébe sincs a szájába venni._Ha kezébe adok pufit azt megeszi egyedül
2008. aug. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!