Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos kislányom 3 hét...

5 hónapos kislányom 3 hét alatt nem hízott semmit. Beteg volt és nagyon fáj a foga; keveset eszik. Más babája járt így? Behozta a lemaradást?

Figyelt kérdés
3,5 kg-al született, most 6,5 kg. Nem valószínű, hogy megduplázza a súlyát a jövő hónap végére.
2010. jan. 29. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Az enyém 7 hós, 5 hónapig nagyon szépen hízott, 5 hósan megduplázta a súlyát, ugyanakkor az utolsó 50 napban mindössze 30 dekát hízott úgy, hogy egy kis "zabagép"(de lehet még ennyit se hízott, mert a mérés előtt ebédelt :) Én is feltettem a kérdést tegnap, de megnyugtattak, hogy ha minden rendben a babával, ez nem gond, lemozogja.
2010. jan. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Akkor nem duplázza meg, a világ nem dől össze.

Ez már annyira elvalt nézet szerintem.

4 kilóval született lányom 5 hónaposan szintén 6,5;

6 hónaposan 7 kiló volt, csak 8 hónaposan lett 8 kiló.

2010. jan. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tegnap voltunk mérésen, és ma ki is jött a védőnő! Sok "okos" ötletet adott, hogy etessem a gyereket, meg hogy többet kellene aludnia...

Ezért kérdeztem meg, hogy idegesítsem-e magam.

Nem sovány, szép formás hosszú fiú. 67 cm.

2010. jan. 29. 21:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocs, de most akkor kisfiú vagy kislány? :) (a kérdésedben kislány, a kommentedben kisfiú)

Az a baj, hogy sokan azt hiszik hogy ez valami verseny, kinek mennyit hízik a babája, és ezzel idegesítik az anyukákat. A mi doktornőnk azt mondta mindegy mennyit hízik, a lényeg a gyarapodás. A tied beteg volt, valószínűleg most ezért nem hízott. De ha már jól van a kicsid, boldog, kiegyensúlyozott, akkor nem kell aggódnod. Mi felnőttek sem vagyunk egyformák, van aki 80 kg, van aki 50, van aki sokat eszik, van aki keveset.

2010. jan. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Bocsi! Kisfiú!

(A nagylányom 5 éves)

2010. jan. 30. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!