Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hetes kisfiamnak adhatok...

13 hetes kisfiamnak adhatok már almalevet vagy valamilyen gyümölcslevet (nem dobozosat, hanem "igazi" gyümölcslevet)?

Figyelt kérdés

amúgy tápszeres, 2 hete hagytuk abba sajnos a szopizást. szeretnék már neki adni valami mást is de nem tudom mivel kezdjem. Ki mit adott ilyenkorban a gyermekének?

köszönöm a válaszokat. :)


2008. aug. 15. 14:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
59%
szia! én nem problémáztam ezen soha, mindent megkostolt már szinte amit mi eszünk, persze nem kanálszámra, csak éppen az ize kedvéért, mert nem birtuk ki hogy ne tudjuk meg hogyan reagál. van ami izlett neki van ami nem, én megkostoltatnám vele, ha nem izlik neki ugyse issza meg, de tényleg ne az gyoncukrozott babacuccot add neki, inkább reszelj egy kis almát, hagy nyamogjon:)
2008. aug. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
65%
hát most sokan fognak negativ válaszokat irni de rá se ránts.és 6 hetes kora ota adok neki itthon csinált öszi levet ma adtam neki alma pépet hétvégére jövő hétre tervezem a sárga répát.adhatsz neki almát barackot ami van.remcsi segotettem 12 hetes kisfiu mamája
2008. aug. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

szerintem is lehet neki adni. régen is adták nekik ilyenkorban. nekem azt mondta a védőnőm, hogy azért van a sok allergiás gyerek, mert túl későn kezdik neki adni az új dolgokat és így reagál rá a szervezetük.

megyek reszelek almát és adok neki. kíváncsi leszek :)

2008. aug. 15. 14:35
 4/24 anonim ***** válasza:
61%
GYEREKORVOS mondta barátnőmnek,h nyugodtan adjon neki barackot,almát stb,amivel a hozzátáplálást kezdeni lehet(kiskönyv közepén a táblázat).Az ő lánya a születésétől tápszeres,mert a kh-ban kialakult a cumizavar,mist 2,5 hónapos.Én azon fontolkodtam,h ha ma sem sikerül bekakilnia a lányomnak,akkor bizony holnap kap néhány kanál sütőtöklevet.
2008. aug. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
42%

Hát ha azt akarod, hogy allergiás legyen a gyereked, akkor adj neki. Régen is adtak, azért (is) van most a rengeteg allergiás. A korai hozzátáplálás következményei nem 1-2 óra, hanem lehet, hogy 1-2-10 év múlva jelentkeznek.

Miért kellene kockáztatni? Nem természetes dolog ilyen korán anyatejen/tápszeren kívül mással etetni a babát.

2008. aug. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
66%
A védőnő hol tanulta a szakmáját? Jól s...be kéne rúgni, ha ekkora hülyeségeket hord össze.
2008. aug. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
65%
utolsó előtti válszadónak, igen régen hamarabb ettek sok mindent a gyerekek, és annyira allergiásak, hogy a dédipapám már 97 éves és egészséges mint a makk...
2008. aug. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
65%
szerintem semmi baj nincs azzal ha mást is kapnak, de semmiképpen ne hejetesítse a tejet, vagy tápszert a "másik" hami, mert egyenlőre az a fontos, és mindenképpen tápszer vagy szopi után kináljuk vele a kicsit!
2008. aug. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
55%

Előzőnek: az lehet, hogy tök egészséges, meg hamarabb kapott ezt-azt kiskorában, de akkor még egész más ételek voltak (mármint minőségre). A legtöbb ember magának termelte meg élelmet, tudta mit eszik. Most meg a rovarírtós, génkezelt stb. élelmiszert akarják sokan beletömni néhány hetes gyerekekbe, ahelyett, hogy szoptatnának és erősítenék az immunrendszerét, vagy ha nem tudnak szoptatni, akkor adjanak tápszert, mert azt is az immunrendszer erősítésére találták ki. Sajnos manapság jobban fel kell(ene) készíteni a gyerekek immunrendszerét, mint 100 éve. Megnézném mondjuk az akkori és a mostani légszennyezettségi adatokat, vagy mint az előbb is írtam, az élelmiszerek minősége sem ugyanaz!

Egyszerűen nem értem, hogy sok szülő miért sietteti a hozzátáplálást. Szerintem nem éri meg.

A kérdezőnek: A te gyereked éhes, hiába adod neki a tápszert? Sokat sír? Talán nem gyarapszik? Ha nem a válasz, akkor nem kellene neki még mást adnod, de te tudod.

2008. aug. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Bocs, nem a kettővel előttem lévőnek írtam.
2008. aug. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!