Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire pontosan mondja meg...

Mennyire pontosan mondja meg az orvos, hogy hány hetes a magzat?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy sokat tévedhet mert az utolsó menstruáció első napjától számolja a terhességet de ha külön megkérdezem,hogy a magzat mennyi idős vagyis hogy kb.mikor fogant akkor mennyire tud pontosat mondani?Úgy hallottam,hogy az első hetekben azért nem tudja pontosan mondani mert túl kicsi a 14-dik hét után meg másképp fejlődnek a babák így akkor sem pontos,de úgy tudom a 8-10 dik hét körül elég pontosan meglehet mondani ha a napot nem is de a fogantatás hetét igen.Mi az igazság?Mikor és mennyire tud pontosat mondani az orvos?

2014. nov. 25. 21:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Az orvos nem a fogantatás hetét mondja meg, hanem a magzat korát, úgy, ahogy előszőr írod. Egyébként teljesen úgy van , ahogy mondod, előszőr túl pici, majd idővel nagyok az egyéni eltérések. 8-12 hét között igen pontos a méret alapján történő kormeghatározás.
2014. nov. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez egy jó kérdés. Én úgy gondolom, hogy átlag 1-2 hét eltéréssel maximum.
2014. nov. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elvileg a 12.hétig minden baba egyformán fejlődik. Nem méretileg,hanem a belsőszervei.Ez alapján határozza meg az uh gép. Nekem az utolsó havi szerint szeptember 25 kellett volna születnie,de uh gép szerint október 2. És mivel nekem régen 34 napos ciklusaim voltak,ami 28+7 így nekem egy héttel később is fogant (mivel nem terveztük,így egyébként tudom is hogy tényleg egy héttel késöbb fogant). És október 4.én született meg végül.
2014. nov. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!